Hanna Bakuła

Artykuły - Hanna Bakuła (4)

 • Hanna Bakuła zaproponowała Osieckiej małżeństwo

  Hanna Bakuła zaproponowała Osieckiej małżeństwo

  Powiedzieć o Hannie Bakule: malarka, pisarka, publicystka, to nic nie powiedzieć. Na wizytówce podpisana - osoba kontrowersyjna. W swojej autobiografii pt. "Selfie/ Autoportret" odkrywa wszystkie karty. Poniżej publikujemy fragment książki.
 • Kulinarne show z gwiazdami

  Kulinarne show z gwiazdami

  Hanna Bakuła, Weronika Marczuk, Lidia Popiel, Piotr Najsztub, Michał Piróg i Przemysław Saleta to tylko niektóre z gwiazd pierwszego teleturnieju kulinarnego w Polsce. Wyprodukowany przez Kuchnię.tv program na antenie pojawi się już od października.
 • Wiśniewski: Kondom dla Bakuły

  Wiśniewski: Kondom dla Bakuły

  "Jakiś dżentelmen powinien dać w mordę Wiśniewskiemu" - uważa Hanna Bakuła. Znana malarka była gościem pierwszego odcinka talk-show prowadzonego przez lidera grupy Ich Troje, wyemitowanego przez telewizję TVN w sobotę, 6 marca.
 • Hanna Bakuła, Janusz Zaorski o sprawie Olbrychskiego

  Czy Daniel Olbrychski miał prawo zniszczyć szablą fotografie stanowiące część wystawy "Naziści"? Zachowanie aktora wzbudziło kontrowersje, ale i sama ekspozycja wywołała silne emocje, bo pokazywała Olbrychskiego i innych artystów w hitlerowskich mundurach. Barbara Górska gościła Hannę Bakułę, malarkę i felietonistkę a także reżysera filmowego Janusza Zaorskiego.

Filmy - Hanna Bakuła (9)

 • Bakuła: Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby interesować się żoną piłkarza

  Hanna Bakuła ostro krytykuje zjawisko wzrastającego zainteresowania żonami i dziewczynami polskich piłkarzy. Malarka uważa, że popularność m.in. Anny Lewandowskiej czy Sary Boruc przeminie, bo ludzie się nimi znudzą, tak jak znudzili się Dodą czy Michałem Wiśniewskim. – To nie jest zjawisko, to są lokalne pierdoły. Pojawiają się takie koślawe meteory, które z hukiem spadają za scenę i leżą jak nieużywane dekoracje. Tym ludziom przewraca się w głowie i potem nie mogą sprostać samym sobie. Nie znam żadnej żony piłkarza, chyba Lewandowska jest w porządku – mówi Bakuła. Malarka uważa, że sensowniej jest interesować się polskimi piłkarzami, ponieważ wykonują oni jakąś pracę, a jeśli robią to dobrze, to tym bardziej popularyzowanie ich umiejętności jest wskazane. Ona sama pochodzi z rodziny piłkarskiej, bo jej ojciec był trenerem Legii. – Moja matka była żoną piłkarza, ale wtedy nikt specjalnie się nią nie interesował. Ja też wchodzę w tę grupę, jako córka piłkarza – żartuje Hanna Bakuła i dodaje: – Jest przecież tyle książek do przeczytania. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby interesować się żoną piłkarza. W Polsce największą popularnością cieszy się Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium), Sara Boruc, żona Artura Boruca (AFC Bournemouth), a także Marina Łuczenko, dziewczyna Wojciecha Szczęsnego (Arsenal Londyn). Anna Lewandowska prowadzi blog promujący zdrowy styl życia, Sara Boruc z kolei blog modowy.
 • Bakuła: Polski facet nie ma tożsamości

  Hanna Bakuła wychowana w feministycznej rodzinie ostro i chętnie wytyka wady polskim mężczyznom. Mimo tego deklaruje, że uwielbia ich towarzystwo, bo ma swój niezawodny sposób, aby się z nimi dogadać. Już na początku związku jasno ustala, jakie zasady w nim panują. – Mężczyzna zniewieściały to nic złego, dużo lepszy niż damski bokser lub jakiś bandzior. Wolałabym być ze zniewieściałym niż z chamem. W ogóle uwielbiam mężczyzn, tańczyć z nimi, spać, chodzić, jeść, rozmawiać, ale oni są zupełnie inni w stosunku do mnie, niż byli na przykład do swoich poprzednich kobiet. Bo ja od razu zaczynam z dobrej nogi – same obowiązki, żadnych praw – i to się potem jakoś układa – mówi malarka. Niezależność i pewność siebie Hanna Bakuła wyniosła z domu, w którym była wychowywana przez silne i zaradne kobiety. - – W typowej polskiej rodzinie zwykle kobity rządzą. Tak jak w krajach arabskich, u nas to kobieta decyduje o meblach, wakacjach, dzieciach. Mój dziadek oddawał babci wszystkie pieniądze i ona mu potem dawała na papierosa albo na bilet miesięczny. Jak małemu dziecku. Nasi mężczyźni są z jednej strony szalenie posłuszni, ale z drugiej strony bardzo by chcieli być bohaterem z książek Sienkiewicza – mieć wąsy, szabelkę, podskakiwać, ryczeć, zabijać, jeść, chlać. Mężczyzna jest więc w strasznym stresie i nie ma tak naprawdę tożsamości – uważa Bakuła.
 • Bakuła o politykach: Są próżni, bez planu i chcą się tylko nachapać

  Hanna Bakuła popiera parytety płci w życiu publicznym. Malarka tłumaczy, że choć kobiece twarze w polityce pojawiają się coraz częściej, to nadal dominują mężczyźni. Taki nierówny podział artystce się nie podoba. Proponuje ona wprowadzenie równouprawnienia. - Ja uważam, że mężczyźni są próżni, nie mają refleksu, nasi politycy nie mają żadnego planu. Oni mają plan, żeby się nachapać. Wadą mężczyzn jest zapiekłość, zupełny brak podzielności uwagi, zupełny brak myślenia o konsekwencjach i zupełny brak wdzięku - wylicza Hanna Bakuła w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
 • Pytania, których nie lubią gwiazdy

  Gwiazdy, politycy, celebryci to ludzie, którzy odpowiadają na setki pytań. INTERIA.TV dowiedziała się, jakich pytań zadawać nie należy.