Haneke Michael

Artykuły - Haneke Michael (9)

 • Michael Haneke: Zbliżać się do prawdy

  Michael Haneke: Zbliżać się do prawdy

  - Zadaniem sztuki nie jest pokazywanie prawdy, ale raczej zadawanie pytań dotyczących tej prawdy - powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Łodzi austriacki reżyser i scenarzysta Michael Haneke.
 • Michael Haneke doktorem honoris causa Szkoły Filmowej

  Michael Haneke doktorem honoris causa Szkoły Filmowej

  Ponad 130 osób z Polski i zagranicy rozpoczęło w piątek naukę w Szkole Filmowej w Łodzi. Inauguracji, jubileuszowego 65. roku akademickiego, towarzyszyła uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa tegorocznemu laureatowi Oscara, austriackiemu reżyserowi Michaelowi Haneke.
 • "Miłość": Nie mogę patrzeć na twoje umieranie

  "Miłość": Nie mogę patrzeć na twoje umieranie

  Georges i Anna dobiegają osiemdziesiątki. Przeżyli razem wiele lat i wciąż świetnie się rozumieją. Problemy zaczynają się dopiero, gdy kobieta po wylewie traci kontakt z rzeczywistym światem.
 • Jean Louis-Trintignant: Ostatnia rola?

  Jean Louis-Trintignant: Ostatnia rola?

  Jedną z głównych ról w "Miłości" Michaela Hanekego zagrał Jean Louis-Trintignant, legendarny francuski aktor.
 • "Miłość" Hanekego do Oscara

  "Miłość" Hanekego do Oscara

  Nagrodzona Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes "Miłość" Michaela Hanekego będzie austriackim kandydatem do Oscara 2013 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. W walce o nominację do statuetki konkurować będzie m.in. z polskim filmem "80 milionów".
 • 469 filmów na T-Mobile Nowe Horyzonty

  469 filmów na T-Mobile Nowe Horyzonty

  Film Michaela Hanekego "Miłość" otworzy 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się 19 lipca we Wrocławiu. Podczas imprezy zostanie pokazanych 469 filmów, z czego 160 po raz pierwszy w Polsce.
 • "Miłość" Hanekego w listopadzie w kinach

  "Miłość" Hanekego w listopadzie w kinach

  Nagrodzony Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes film "Miłość" ("Amour") austriackiego reżysera Michaela Hanekego trafi do kin w Polsce 2 listopada - zapowiedział w czwartek jego polski dystrybutor, firma Gutek Film.
 • Złota Palma dla Michaela Haneke

  Złota Palma dla Michaela Haneke

  Michael Haneke, reżyser filmu "Miłość" ("Amour"), został zdobywcą Złotej Palmy 65. edycji festiwalu w Cannes. Przewodniczący jury Nanni Moretti podkreślił jednak "fundamentalną rolę" dwojga głównych aktorów: 81-letniego Jean-Louisa Trintignanta i 85-letniej Emmanuelle Rivy.
 • Cannes: Haneke najlepszy

  Cannes: Haneke najlepszy

  Dwaj austriaccy reżyserzy: Ulrich Seidl oraz Micheal Haneke - to autorzy najżywiej komentowanych obrazów tegorocznego festiwalu w Cannes. Pierwszy w "Paradise: Love" zmierzył się z tabu seks-turystyki, drugi w filmie "Amour" opowiedział o poświęceniu w imię miłości do najukochańszej osoby.

Filmy - Haneke Michael (1)

 • "Miłość"

  Georges i Anne to para staruszków, którzy razem kroczyli przez życie, kochali się i przyjaźnili, byli nierozłączni i lojalni wobec siebie. Pewnego dnia Anne dostaje wylewu. Odrzucając pomoc rodziny i nie chcąc wysłać żony do domu opieki, Georges będzie ze wszystkich sił starał się nią opiekować. W końcu i on znajdzie się u kresu swoich sił... Film Michaela Haneke został nagrodzony w Cannes Złotą Palmą.