handel zwierzętami

Artykuły - Handel zwierzętami (8)

 • Egzotyczne zwierzęta to towar i zabawka?

  Egzotyczne zwierzęta to towar i zabawka?

  Zwierzęta traktuje się jak towar, a czasami jak fetysz czy zabawkę. Tymczasem są żywymi istotami, którym wyrządza się krzywdę - przekonuje prof. Rosemary-Claire Collard w książce "Animal Traffic". Legalny, półlegalny i nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami od lat 70. XX w. stał się wielkim biznesem.
 • Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Skaryszewski samorząd i organizacja Centaurus działająca na rzecz zwierząt i ochrony przyrody porozumiały się w sprawie zmiany formuły imprezy "Wstępy", jednego z najstarszych i największych w Europie jarmarków konnych.
 • UE wprowadzi zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach?

  UE wprowadzi zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach?

  Ministrowie środowiska państw członkowskich UE przyjęli plan działania przeciwko nielegalnemu handlowi dziką fauną i florą. Europosłowie chcą rozszerzyć te przepisy o zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach
 • Minister Sawicki: Chcemy zwiększyć dochody polskich gospodarstw

  Ministerstwo rolnictwa pracuje nad rozwiązaniami które mają zwiększyć dochodowość polskich gospodarstw. Jednym z rozwiązań są ułatwienia przy sprzedaży bezpośredniej. W ramach ryczałtu każdy będzie mógł sprzedać produkty do 150 tys. euro rocznie.
 • Eksport wieprzowiny z krajów UE dramatycznie załamał się

  Eksport wieprzowiny z krajów UE dramatycznie załamał się

  W pierwszym półroczu 2014 r. Unia wyeksportowała na rynki krajów trzecich ponad 1,3 mln ton żywca, mięsa, podrobów i przetworów wieprzowych, czyli o 9 proc. mniej niż w tym samym okresie 2013 r. Eksport wieprzowiny do Rosji od stycznia do czerwca br. spadł w stosunku do tego samego okresu 2013 r. o prawie 85 proc. z ok. 350 tys. ton do ok. 54 tys. ton.
 • Bakterie coli w polskim mięsie? Tak twierdzą Rosjanie

  Bakterie coli w polskim mięsie? Tak twierdzą Rosjanie

  Rosjanie ograniczają import polskiego mięsa - dowiedział się reporter RMF FM. Właśnie poinformowali, że dwie firmy przetwórcze straciły prawo wysyłania do nich towarów, bo - jak twierdzą - w transportach odnaleziono groźne dla zdrowia substancje.
 • Mięsne odpady hitem eksportowym

  Mięsne odpady hitem eksportowym

  Skóra z głowy byka czy nogi wołowe to nie odpady, ale chodliwy towar, które firma ZC Polesie w Radzyniu Podlaskim masowo eksportuje do Afryki - informuje "Puls Biznesu".
 • 75 proc. polskiej wołowiny trafia na eksport

  75 proc. polskiej wołowiny trafia na eksport

  - Chów bydła rozwija się w Polsce dzięki eksportowi wołowiny. 75 proc. krajowej produkcji tego mięsa jest wywożone. Kupują je kraje UE - głównie Włochy, Holandia i Niemcy. W ostatnim okresie poważnym jego odbiorcą stała się Turcja.

Filmy - Handel zwierzętami (1)

 • Czarny rynek kwitnie. Tak przestępcy wykorzystują zwierzęta

  Weterynarz Umberto Cara każdego ranka sprawdza, jak się czują zwierzęta, przebywające jego ośrodku weterynaryjnym. Jednak w tej placówce, znajdującej się niedaleko historycznego centrum Rzymu, nie zobaczymy psów ani kotów, lecz pytony, surykatki i inne zwierzęta skonfiskowane przez policję. Jest tu nawet kajman odebrany jednemu z miejscowych handlarzy narkotyków. – Do naszego ośrodka trafiają zwierzęta egzotyczne, które odebrano ludziom nieposiadającym na nie pozwolenia. Generalnie chodzi o zwierzęta przetrzymywane nielegalnie, znajdowane na lotniskach, w portach czy przejmowane przez różne służby – mówi weterynarz. Nielegalny handel zwierzętami – zarówno żywymi, jak i martwymi, a także ich częściami – zapewnia spore zyski różnym organizacjom przestępczym. Na przykład, rogi nosorożca osiągają na czarnym rynku cenę ponad 90 tysięcy euro za kilogram. Szacuje się, że na całym świecie nielegalny obrót fauną i florą osiąga wartość około 30 miliardów dolarów rocznie.