handel w Polsce

Artykuły - Handel w Polsce (0)

 • Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele zwiększy znaczenie e-sklepów i zmieni sposób spędzania wolnego czasu wielu rodzin - komentuje dr Mariusz Woźniakowski z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UŁ. Ponieważ zakaz handlu nie obejmuje zakupów przez internet, coraz więcej sieci przyznaje, że rozważa możliwość przemianowania własnych salonów na tzw. showroomy.
 • Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Skaryszewski samorząd i organizacja Centaurus działająca na rzecz zwierząt i ochrony przyrody porozumiały się w sprawie zmiany formuły imprezy "Wstępy", jednego z najstarszych i największych w Europie jarmarków konnych.
 • Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  - Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej jednogłośnie poparła we wtorek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. Dotyczą one m.in. zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych.
 • Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą mieć wolne w dwie wybrane przez siebie niedziele w miesiącu - wyniki badania Kantar Millward Brow Dane NSZZ "Solidarność" mówi o 1,3 mln osób, które pracują nie tylko w niedziele, ale także w dni świąteczne.
 • Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  We wtorek 17 października br. został złożony w sejmie nowy projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych. Identycznie, jak w przypadku procedowanej właśnie propozycji NSZZ Solidarność, ma zagwarantować wszystkim pracownikom zatrudnionym w handlu dwie wolne niedziele w miesiącu.
 • Handel: Targowiska i stacje wracają do łask

  Handel: Targowiska i stacje wracają do łask

  Wydawać by się mogło, że supermarkety, centra handlowe i dyskonty zupełnie wypierają lokalne sklepy i kramy, jednak tradycyjne targowiska i bazarki mają się całkiem dobrze, nawet w największych miastach! Zdaniem analityków coraz więcej osób robi codzienne zakupy na stacjach benzynowych.
 • Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  - Chcemy podkreślić, że my nie walczymy z handlem, nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenie handlu w niedziele (...) Chodzi o ograniczenie zatrudnienia i oddanie niedzieli rodzinom - powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność dla Naszego Dziennika. Zbieżne cele zadeklarowała polska branża handlowa we wspólnym stanowisku przedłożonym 30 czerwca br. Minister Elżbiecie Rafalskiej.
 • Zmiany w znakowaniu żywności - znak "Produkt polski"

  Zmiany w znakowaniu żywności - znak "Produkt polski"

  Producenci, którzy obecnie posługują się znakiem "Produkt polski", mają czas do końca roku na dostosowanie się do nowych przepisów regulujących zasady znakowania produktów spożywczych tym znakiem. Zmiany w tym zakresie, zgodne z przepisami unijnymi, weszły w życie z początkiem tego roku.
 • Zakazem handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo

  Zakazem handlu w niedziele będzie wprowadzany stopniowo

  Rząd nie prowadzi obecnie prac nad nową wersją podatku handlowego - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że zakaz handlu w niedziele może być wprowadzany stopniowo.
 • Handel: Markety będą zamykać najsłabsze sklepy

  Handel: Markety będą zamykać najsłabsze sklepy

  Rynek powierzchni handlowych wciąż dynamicznie się rozwija. W ubiegłym roku powstało 15 takich obiektów. Deweloperzy coraz chętniej stawiają na mniejsze miasta, ok. 50 tys. mieszkańców. Duża liczba centrów handlowych sprawia, że część najemców po latach intensywnej ekspansji musi konsolidować swoje sieci i rezygnować z niektórych sklepów. To może oznaczać, że najsłabsze galerie popadną w tarapaty - prognozuje Karel Zeman z CBRE Global Investors na Polskę.

Filmy - Handel w Polsce (1)

 • Real znika! Połowa negocjacji zakończona sukcesem

  Znikają loga, szyldy i sieć Real zmienia się w Auchan. Nie wszędzie jednak taka zmiana przebiega szybko. Nowy właściciel negocjuje teraz z właścicielami centrów handlowych. - Dzisiaj priorytetem jest integracja sklepów Real. Jesteśmy już w trakcie zmian logo, ale mamy warunki. Negocjujemy teraz z właścicielami centrów, bo Auchan w przeciwieństwie do sklepów Real był właścicielem każdego marketu – mówi Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska i Ukraina. Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie hipermarketów Real w Polsce. Urząd jednak postawił warunek, czyli sprzedaż 8 hipermarketów: w Legnicy, Wałbrzychu, Białymstoku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Rzeszowie, Szczecinie i Sosnowcu.