handel w Polsce

Artykuły - Handel w Polsce (0)

 • UOKiK przedstawił raport o sytuacji na rynku owoców

  UOKiK przedstawił raport o sytuacji na rynku owoców

  Po przeanalizowaniu trudnej sytuacji na rynku owoców w tym roku i skontrolowaniu 77 przetwórni i skupów prezentujemy raport, w którym przedstawiliśmy propozycje uniknięcia powtórki za rok - powiedział w tym tygodniu podczas konferencji prasowej prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.
 • Selgros Cash&Carry ogranicza sprzedaż żywego karpia

  Selgros Cash&Carry ogranicza sprzedaż żywego karpia

  Selgros Cash&Carry rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia w 1/3 hal w Polsce. Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego. Oferuje on pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Działa w 18 polskich oddziałach, zatrudniając przeszło 4000 pracowników.
 • Warzywa i owoce w promocji tylko z dyskontów. Bez rabatów - na bazarach

  Warzywa i owoce w promocji tylko z dyskontów. Bez rabatów - na bazarach

  Według badania Hiper-com Poland oraz Grupy Mobilnej Qpony-Blix, Polacy w dużych miastach szukają rabatów na owoce i jarzyny przede wszystkim w dyskontach - 53 proc., następnie w hipermarketach - 27 proc., a potem w supermarketach - 12 proc. Z kolei najpopularniejszym miejscem zakupu nieprzecenionych towarów jest bazar - 33 proc. wskazań.
 • Morawiecki: Plan dla wsi oparty na trzech filarach

  Morawiecki: Plan dla wsi oparty na trzech filarach

  Nasz plan dla wsi chcemy oprzeć na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że rolnictwo jest podstawowym działem polskiej gospodarki. Rząd PiS wprowadził zwiększony limit sprzedaży produktów rolnych do 40 tys. zł. Powyżej też kwoty trzeba zapłacić 2-procentową opłatę.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.
 • Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele zwiększy znaczenie e-sklepów i zmieni sposób spędzania wolnego czasu wielu rodzin - komentuje dr Mariusz Woźniakowski z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UŁ. Ponieważ zakaz handlu nie obejmuje zakupów przez internet, coraz więcej sieci przyznaje, że rozważa możliwość przemianowania własnych salonów na tzw. showroomy.
 • Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Skaryszewski samorząd i organizacja Centaurus działająca na rzecz zwierząt i ochrony przyrody porozumiały się w sprawie zmiany formuły imprezy "Wstępy", jednego z najstarszych i największych w Europie jarmarków konnych.
 • Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  - Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej jednogłośnie poparła we wtorek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. Dotyczą one m.in. zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych.
 • Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą mieć wolne w dwie wybrane przez siebie niedziele w miesiącu - wyniki badania Kantar Millward Brow Dane NSZZ "Solidarność" mówi o 1,3 mln osób, które pracują nie tylko w niedziele, ale także w dni świąteczne.
 • Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  We wtorek 17 października br. został złożony w sejmie nowy projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych. Identycznie, jak w przypadku procedowanej właśnie propozycji NSZZ Solidarność, ma zagwarantować wszystkim pracownikom zatrudnionym w handlu dwie wolne niedziele w miesiącu.

Filmy - Handel w Polsce (1)

 • Real znika! Połowa negocjacji zakończona sukcesem

  Znikają loga, szyldy i sieć Real zmienia się w Auchan. Nie wszędzie jednak taka zmiana przebiega szybko. Nowy właściciel negocjuje teraz z właścicielami centrów handlowych. - Dzisiaj priorytetem jest integracja sklepów Real. Jesteśmy już w trakcie zmian logo, ale mamy warunki. Negocjujemy teraz z właścicielami centrów, bo Auchan w przeciwieństwie do sklepów Real był właścicielem każdego marketu – mówi Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska i Ukraina. Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie hipermarketów Real w Polsce. Urząd jednak postawił warunek, czyli sprzedaż 8 hipermarketów: w Legnicy, Wałbrzychu, Białymstoku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Rzeszowie, Szczecinie i Sosnowcu.