handel w Polsce

Artykuły - Handel w Polsce (0)

 • Warzywa i owoce w promocji tylko z dyskontów. Bez rabatów - na bazarach

  Warzywa i owoce w promocji tylko z dyskontów. Bez rabatów - na bazarach

  Według badania Hiper-com Poland oraz Grupy Mobilnej Qpony-Blix, Polacy w dużych miastach szukają rabatów na owoce i jarzyny przede wszystkim w dyskontach - 53 proc., następnie w hipermarketach - 27 proc., a potem w supermarketach - 12 proc. Z kolei najpopularniejszym miejscem zakupu nieprzecenionych towarów jest bazar - 33 proc. wskazań.
 • Morawiecki: Plan dla wsi oparty na trzech filarach

  Morawiecki: Plan dla wsi oparty na trzech filarach

  Nasz plan dla wsi chcemy oprzeć na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że rolnictwo jest podstawowym działem polskiej gospodarki. Rząd PiS wprowadził zwiększony limit sprzedaży produktów rolnych do 40 tys. zł. Powyżej też kwoty trzeba zapłacić 2-procentową opłatę.
 • Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Przez zakaz handlu w niedziele kasjerzy pracują więcej poza godzinami

  Obawy pracowników sieci urzeczywistniły się. Zanim została ograniczona niedzielna sprzedaż, ponad 38% kasjerów przewidywało, że będzie musiało pracować w soboty do północy i w poniedziałki od bardzo wczesnych godzin. Teraz dwa razy więcej badanych zauważa taką konieczność, patrząc z perspektywy wejścia w życie ustawy.
 • Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele wywoła spore zmiany

  Zakaz handlu w niedziele zwiększy znaczenie e-sklepów i zmieni sposób spędzania wolnego czasu wielu rodzin - komentuje dr Mariusz Woźniakowski z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania UŁ. Ponieważ zakaz handlu nie obejmuje zakupów przez internet, coraz więcej sieci przyznaje, że rozważa możliwość przemianowania własnych salonów na tzw. showroomy.
 • Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Chcemy wyeliminować handel końmi na jarmarkach

  Skaryszewski samorząd i organizacja Centaurus działająca na rzecz zwierząt i ochrony przyrody porozumiały się w sprawie zmiany formuły imprezy "Wstępy", jednego z najstarszych i największych w Europie jarmarków konnych.
 • Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  Nocna sprzedaż będzie ograniczona?

  - Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej jednogłośnie poparła we wtorek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu. Dotyczą one m.in. zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych.
 • Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą sami wybierać dwie wolne niedziele

  Pracownicy handlu chcą mieć wolne w dwie wybrane przez siebie niedziele w miesiącu - wyniki badania Kantar Millward Brow Dane NSZZ "Solidarność" mówi o 1,3 mln osób, które pracują nie tylko w niedziele, ale także w dni świąteczne.
 • Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  Jest nowy projekt ustawy w sprawie handlu w niedziele - rozwiązanie optymalne dla wszystkich?

  We wtorek 17 października br. został złożony w sejmie nowy projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych. Identycznie, jak w przypadku procedowanej właśnie propozycji NSZZ Solidarność, ma zagwarantować wszystkim pracownikom zatrudnionym w handlu dwie wolne niedziele w miesiącu.
 • Handel: Targowiska i stacje wracają do łask

  Handel: Targowiska i stacje wracają do łask

  Wydawać by się mogło, że supermarkety, centra handlowe i dyskonty zupełnie wypierają lokalne sklepy i kramy, jednak tradycyjne targowiska i bazarki mają się całkiem dobrze, nawet w największych miastach! Zdaniem analityków coraz więcej osób robi codzienne zakupy na stacjach benzynowych.
 • Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  Duda: Nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenia handlu w niedziele

  - Chcemy podkreślić, że my nie walczymy z handlem, nam tak naprawdę nie chodzi wcale o ograniczenie handlu w niedziele (...) Chodzi o ograniczenie zatrudnienia i oddanie niedzieli rodzinom - powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność dla Naszego Dziennika. Zbieżne cele zadeklarowała polska branża handlowa we wspólnym stanowisku przedłożonym 30 czerwca br. Minister Elżbiecie Rafalskiej.

Filmy - Handel w Polsce (1)

 • Real znika! Połowa negocjacji zakończona sukcesem

  Znikają loga, szyldy i sieć Real zmienia się w Auchan. Nie wszędzie jednak taka zmiana przebiega szybko. Nowy właściciel negocjuje teraz z właścicielami centrów handlowych. - Dzisiaj priorytetem jest integracja sklepów Real. Jesteśmy już w trakcie zmian logo, ale mamy warunki. Negocjujemy teraz z właścicielami centrów, bo Auchan w przeciwieństwie do sklepów Real był właścicielem każdego marketu – mówi Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska i Ukraina. Auchan w styczniu 2014 r. uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie hipermarketów Real w Polsce. Urząd jednak postawił warunek, czyli sprzedaż 8 hipermarketów: w Legnicy, Wałbrzychu, Białymstoku, Bielsku-Białej, Czeladzi, Rzeszowie, Szczecinie i Sosnowcu.