handel w niedzielę

Artykuły - Handel w niedzielę (181)

Filmy - Handel w niedzielę (6)

 • Dalsze ograniczanie handlu w niedziele jeszcze bardziej uderzy w małe sklepy

  W dniach przed niedzielami, które nie są handlowymi, robimy zwiększone zakupy. To uderza w drobny handel. Wprowadzenie dalszych ograniczeń tylko ten problem pogłębi. - Takie oczekiwania, że ograniczenie handlu w niedzieli poprawi sytuację małych sklepów, nie miały prawa się sprawdzić - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz i Analiz, były prezes GUS.
 • Raport: Czy Polacy chcą zakazu handlu w niedzielę?

  Lokalizacja (65 proc.), promocje (62 proc.), a także dostępność do ulubionych marek (48 proc.) – to najważniejsze czynniki, które powodują, że wybieramy dane centrum handlowe. Co więcej, ponad połowa respondentów (51 proc.) jest przekonanych, że zakaz handlu w niedzielę wpłynie negatywnie na gospodarkę – to wnioski z raportu pt. „Wizerunek Galerii Handlowych oczami Polaków” przeprowadzonego na zlecenie agencji Procontent Communication.
 • Komentarz polityczny: Handel w niedziele

  - Trwa dyskusja na temat obywatelskiego projektu ograniczenia handlu w niedziele. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, żeby sklepy w niedziele były zamknięte, niemniej jednak do projektu "Solidarności" mam dwie ważne wątpliwości - mówi publicysta Piotr Szumlewicz. Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Piotr Szumlewicz. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ
 • Arendarski: Pracownik sam powinien zdecydować czy chce pracować w niedzielę

  Projekt społeczny dotyczący ograniczenia czasu handlu w niedziele znalazł się w Sejmie. Dyskusje na temat projektu są coraz gorętsze, zarówno w Sejmie, jak i poza nim. Stanowisko tych, którzy złożyli koncepcję, czyli sekcji handlu NSZZ Solidarność, jest fundamentalne i nieprzejednane.