handel uliczny

Artykuły - Handel uliczny (6)

 • Raport: Główne ulice handlowe świata!

  Raport: Główne ulice handlowe świata!

  Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Main Streets Across the World (Główne ulice handlowe świata) wynika, że Causeway Bay w Hongkongu jest nadal najdroższą lokalizacją handlową świata, a w Europie najwyższe czynsze obowiązują przy New Bond Street w Londynie. W Polsce nadal prym wiodą, Nowy Świat w Warszawie i Floriańska w Krakowie.
 • Projekt: Samorządy bez opłaty targowej?

  Projekt: Samorządy bez opłaty targowej?

  Kukiz'15 chce znieść opłatę targową. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka poinformował podczas konferencji prasowej, że klub przygotował projekt ustawy w tej sprawie. Jak tłumaczył, jest to duże obciążenie dla drobnych kupców, a znikome dla budżetów samorządowych. "To jest zazwyczaj mocno poniżej 1% dochodów" - zapowiedział.
 • MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  MRiRW: rolniczy handel detaliczny musi być notyfikowany

  Sprzedaż bezpośrednia jest korzystną formą zbytu, która pozwala uniknąć pośredników. Korzyści ze sprzedaży bezpośredniej odnoszą nie tylko sprzedający rolnicy ale również nabywcy-konsumenci. Rolnicy sprzedają swoje produkty po cenach rynkowych zamiast oddawać surowce do skupu po niskich cenach, zaopatrywania się jest atrakcyjna nabywa świeżą żywność wiadomego pochodzenia również w dobrej cenie.
 • Ułatwienie rolnikom sprzedaży żywności wytworzonej

  Ułatwienie rolnikom sprzedaży żywności wytworzonej

  Ułatwienie rolnikom sprzedaży żywności wytworzonej we własnym gospodarstwie, taki ma być skutek projektu ustawy, którym zajmie się specjalna podkomisja. Powołano ją na posiedzeniu sejmowych komisji finansów publicznych oraz rolnictwa i rozwoju wsi.
 • Celne uderzenie w handel uliczny

  Celne uderzenie w handel uliczny

  Handel uliczny jest obwarowany w Polsce wieloma obowiązkami i przepisami. Działalność handlu ulicznego skutecznie wymyka się jednak z pod kontroli. Dlatego Sejm nowelizował kodeks, który przewiduje nawet karę do 5 tys. złotych oraz możliwość przepadku towaru za handel poza miejscem wyznaczonym.
 • Będą kary za handel uliczny?

  Karę grzywny oraz możliwość przepadku towaru za handel poza miejscem wyznaczonym przewiduje uchwalona w środę przez Sejm nowelizacja Kodeksu wykroczeń.

Filmy - Handel uliczny (1)

 • Zakaz handlu ulicznego w Lagos

  Przyszłość sprzedawców ulicznych w Lagos, największym mieście w Nigerii, stoi pod wielkim znakiem zapytania. Lokalne władze wprowadziły bowiem prawo zakazujące tego typu handlu. - Nie stać nas na wynajem, a jakoś musimy wyżywić rodzinę. Ludzie, którzy mają sklepy nie zarabiają tyle co ja – żali się Mama Biliki, handlująca na ulicach Lagos popcornem. Mama po udanym dniu pracy wraca do domu z równowartością 16 dolarów. Teraz w przypadku złapania przez policję, ulicznym handlarzom grozi do pół roku więzienia i grzywna w wysokości 300 dolarów. Władzę tłumaczą, że zakaz ma na celu zredukować ilość wypadków drogowych.