handel Polska

Artykuły - Handel Polska (111)

 • ​19 kg kokainy o wartości czarnorynkowej 5 mln zł znaleziono w bananach

  ​19 kg kokainy o wartości czarnorynkowej 5 mln zł znaleziono w bananach

  - 19 kg kokainy o wartości czarnorynkowej 5 mln zł znaleziono w bananach w sklepie Biedronka - poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.
 • Będzie pierwszy Vendo Park od Trei w Małopolsce

  Będzie pierwszy Vendo Park od Trei w Małopolsce

  Deweloper Trei Real Estate Poland zapowiada obiekt sieci Vendo Park w Oświęcimiu. Na nowo zakupionej działce o powierzchni zabudowy blisko 15 000 mkw. powstanie park handlowy z własnym parkingiem. Trei planuje zakończenie inwestycji w II kwartale 2021 roku. Pierwszym najemcą Vendo Parku w Oświęcimiu jest dyskont Netto.
 • 115 mln zł kary UOKiK na Biedronkę

  115 mln zł kary UOKiK na Biedronkę

  Cena w kasie wyższa niż umieszczona na półce lub brak informacji o cenie produktu - w ten sposób przez kilka lat Biedronka naruszała prawa konsumentów. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na właściciela sieci Biedronka - spółkę Jeronimo Martins Polska – karę w wysokości 115 milionów złotych.
 • 9 sierpnia: Czy to niedziela handlowa?

  9 sierpnia: Czy to niedziela handlowa?

  ​Czy w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, sklepy będą otwarte? Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa? Oto nasz kalendarz niedziel handlowych.
 • ​Polacy kupują mniej, bo mają mniej pieniędzy niż na początku roku

  ​Polacy kupują mniej, bo mają mniej pieniędzy niż na początku roku

  Pandemia znacznie silniej odbiła się zatrudnieniu niż na wynagrodzeniach. W ciągu czterech miesięcy liczba etatów zmniejszyła się w firmach w których pracuje od 10 osób o ponad 260 tys. Natomiast przeciętne wynagrodzenie było niższe jedynie o 44,5 zł. Ta kilkudziesięciozłotowa różnica oznacza, iż w czerwcu do rodzin osób pracujących w firmach 10+ trafiło 1,7 mld zł mniej niż w lutym.
 • Biedronka ma już ponad 25 proc. udziału w polskim detalu spożywczym!

  Biedronka ma już ponad 25 proc. udziału w polskim detalu spożywczym!

  - Sieć Biedronka zdołała w czasie pandemii zwiększyć sprzedaż, mimo kurczenia się rynku spożywczego. Dzięki temu, w pierwszym półroczu 2020 r. detalista powiększył swoje udziały w polskim detalu spożywczym o 2 pp., w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku. W samym drugim kwartale wzrost ten wyniósł nawet ok. 3 pp. W rezultacie Biedronka ma już ponad 25 proc. udziałów w polskim detalu spożywczym – ujawniła wiadomosciomhandlowym.pl Ana Luísa Virgínia, CFO w spółce Jeronimo Martins.
 • Lidl prowadzi program rekrutacji „Poleć pracownika”. Pokaźne premie za skuteczne polecenie

  Lidl prowadzi program rekrutacji „Poleć pracownika”. Pokaźne premie za skuteczne polecenie

  Po pomyślnych testach dyskonter wprowadził w całej firmie wewnętrzny program rekrutacji „Poleć pracownika”. Działa on już od końca 2019 r. Za polecenie nowego pracownika można otrzymać premię w wysokości nawet 1000 zł - informują waidomoscihandlowe.pl.
 • Zwolnienia grupowe w Auchan. Sieć dogadała się ze związkowcami w sprawie odpraw dla pracowników

  Zwolnienia grupowe w Auchan. Sieć dogadała się ze związkowcami w sprawie odpraw dla pracowników

  Sieć Auchan porozumiała się ze stroną związkową w kwestii warunków zwolnień grupowych, obejmujących pracowników likwidowanych hipermarketów w Grudziądzu i Lubinie - dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Z informacji wynika, że zasady zwolnień będą analogiczne do tych, które dotyczyły pracowników innych zamykanych placówek, w Mysłowicach oraz Dąbrowie Górniczej.
 • Lidl i Kaufland notują świetne wyniki za rok obrotowy 2019/2020

  Lidl i Kaufland notują świetne wyniki za rok obrotowy 2019/2020

  Grupa Schwarz kontynuowała swoją ścieżkę wzrostu w roku obrotowym 2019/2020. Obie sieci detaliczne – Lidl i Kaufland – odnotowały znaczące wzrosty sprzedaży. Szczególnie dobrze poradził sobie Lidl - informują wiadomoscihandlowe.pl.
 • Kosmetyki z rakotwórczym formaldehydem sprzedawane w Polsce! Inspekcja sanitarna interweniuje

  Kosmetyki z rakotwórczym formaldehydem sprzedawane w Polsce! Inspekcja sanitarna interweniuje

  Odżywki do paznokci Nail Tek mają być natychmiast wycofane z obrotu - informują wiadomoscihandlowe.pl.