handel Polska

Artykuły - Handel Polska (78)

 • W galeriach kipi od sporów. Dochodzi nawet do zajmowania towaru

  W galeriach kipi od sporów. Dochodzi nawet do zajmowania towaru

  Konflikty w centrach handlowych przybierają coraz brutalniejszą postać. Argumentem w rozmowach pomiędzy wynajmującymi a najemcami jest np. zajęcie towaru tych ostatnich. Nie zawsze legalne.
 • Czy najbliższa niedziela będzie "handlowa"?

  Czy najbliższa niedziela będzie "handlowa"?

  Sklepy będą zamknięte w najbliższą niedzielę, 24 maja.
 • Za wcześnie, by mówić o przywróceniu handlowych niedziel - Emilewicz

  Za wcześnie, by mówić o przywróceniu handlowych niedziel - Emilewicz

  - Uważnie obserwujemy ruch klientów w sklepach, nowe nastroje konsumenckie; uważamy, że jest za wcześnie, by wracać do dyskusji o handlu w niedzielę - oceniła w środę na internetowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
 • ​W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  ​W najbliższą niedzielę sklepy będą zamknięte

  W niedzielę 17 maja, sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego m.in. ograniczona liczba klientów oraz wymóg udostępniania rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.
 • Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

  Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

  W niedzielę, 10 maja sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego m.in. ograniczona liczba klientów oraz wymóg udostępniania rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.
 • Otwarcie sklepów w niedziele niezbędne do odbudowy obrotów tradycyjnego handlu - ​PRCH

  Otwarcie sklepów w niedziele niezbędne do odbudowy obrotów tradycyjnego handlu - ​PRCH

  Polska Rada Centrów Handlowych wnioskuje o zniesienie ograniczenia handlu w niedziele, by odbudować obroty tradycyjnego handlu - czytamy w komunikacie Rady. "Wynajmujący nie widzą potrzeby standaryzacji mechanizmów pomocy, ani ujednolicenia jej wysokości dla wszystkich najemców" - oceniła Rada.
 • Rośnie presja na marże w sieciach handlowych. Ekspert: Może dojść do wojen cenowych

  Rośnie presja na marże w sieciach handlowych. Ekspert: Może dojść do wojen cenowych

  Obecna sytuacja jest wyzwaniem dla operatorów handlowych w obszarze marż.O ile w sektorze spożywczym pandemia koronawirusa w różny sposób odbiła się na poszczególnych kategoriach, o tyle w przypadku produktów przemysłowych, w tym tekstyliów, czy obuwia była ona bez precedensu. Marże w handlu detalicznym żywnością pozostaną pod presją nie tylko ze względu na ograniczenia w handlu, ale także rosnące koszty i ceny surowców - napisano w wiadomosciachhandlowych.pl.
 • Handel: Wiele marek w tym roku zniknie z rynku

  Handel: Wiele marek w tym roku zniknie z rynku

  Branża handlowa, która nieustannie ulega transformacji w wyniku zmieniających się preferencji i oczekiwań konsumentów, musi kolejny raz szybko dostosować się do nowej rzeczywistości. Z powodu globalnej pandemii, wiele sklepów i restauracji zostało zamkniętych. Według prognoz branżowych, wiele marek w tym roku zniknie z rynku.
 • Najemcy mogą walczyć o obniżki czynszu

  Najemcy mogą walczyć o obniżki czynszu

  Najemcy mogą liczyć na spore obniżki czynszów https://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news-najemcy-moga-walczyc-o-obnizki-czynszu,nId,4476352
 • ​Nadchodzą duże podwyżki cen chleba

  ​Nadchodzą duże podwyżki cen chleba

  Drożeje zboże dla przemysłu piekarniczego. Jeszcze w tym tygodniu podrożeje pieczywo, makarony i kasze, średnio o 10-20 proc. - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".