handel ludźmi

Artykuły - Handel ludźmi (19)

 • Ewa Minge przestrzega młode dziewczyny przed "kupczeniem sobą"

  Ewa Minge przestrzega młode dziewczyny przed "kupczeniem sobą"

  Projektantka napisała właśnie thriller. - To mocna, oparta na faktach książka o handlu ludźmi i przestroga dla młodych dziewcząt spragnionych łatwej kariery - powiedziała w rozmowie z PAP Life Ewa Minge. Projektantka wyjaśnia też, skąd wzięła pomysł na swoją debiutancką powieść i zdradza, że szykuje już kolejną książkę.
 • Dolny Śląsk: Była w ciąży, noworodek zniknął

  35-letnia kobieta ma wyjaśnić prokuraturze, gdzie jest jej dziecko. Mieszkanka Radwanic była w ciąży, ale noworodek zniknął – donosi "Gazeta Wrocławska".
 • Większość ofiar handlu ludźmi w UE to jej obywatele, w tym Polacy

  Większość ofiar handlu ludźmi w UE to jej obywatele, w tym Polacy

  Około 65 procent ofiar handlu ludźmi w Unii Europejskiej to obywatele krajów unijnych, w tym Polski - wynika z przyjętego w czwartek przez Komisję Europejską pierwszego sprawozdania na temat walki z tym procederem.
 • Wstrząsający raport o handlu ludźmi w Polsce

  Wstrząsający raport o handlu ludźmi w Polsce

  103 osoby otrzymały status pokrzywdzonego w prokuratorskich postępowaniach dot. przestępstwa handlu ludźmi, m.in. wykorzystywania seksualnego, zmuszanie do pracy - wynika z raportu MSW o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2014 r. Skazanych zostało 16 osób.
 • Polski kierowca, posądzony o przemyt imigrantów, jest niewinny

  Polski kierowca, posądzony o przemyt imigrantów, jest niewinny

  Polski kierowca, który w zeszłym tygodniu został aresztowany, po tym jak w jego ciężarówce znaleziono 14 nielegalnych imigrantów, jest niewinny. Początkowo holenderska policja informowała, że mężczyzna odpowie za handel ludźmi.
 • Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Handel ludźmi - brudny biznes XXI wieku

  Może się wydawać, że czasy niewolnictwa i handlu ludźmi są już dawno za nami i kwestie te nie dotyczą współczesnej cywilizacji. Może się wydawać, że nie ma już powrotu do transportowania niewolników do przymusowej pracy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna...
 • Byli żołnierze zmuszali do prostytucji

  Byli żołnierze zmuszali do prostytucji

  Służący w portugalskich siłach specjalnych byli żołnierze przemycali kobiety i zmuszali je do prostytucji. Ofiarami gangu były m.in. dwie zaledwie 18-letnie cudzoziemki.
 • Tajemnicze zniknięcie 100 panien młodych

  Chińska policja poszukuje 100 Wietnamek. Kobiety zniknęły tuż po wyjściu za mąż za chińskich rolników z okolic miasta Quzhou - donosi serwis AFP.
 • Kiedy kobiety sprzedają kobiety

  Kiedy kobiety sprzedają kobiety

  Kobiety z Afryki szukają lepszego życia. Lecz dla kobiet z Nigerii marzenie o Europie kończy się w odosobnieniu. Handel ludźmi to szara nigeryjska codzienność.
 • Europa chce skuteczniejszego zwalczania handlu ludźmi

  Europa chce skuteczniejszego zwalczania handlu ludźmi

  Rada Europy chce skuteczniejszego zwalczania handlu ludźmi. Specjalny komunikat na ten temat przygotowała Grupa Ekspertów Rady Europy do Spraw Handlu Ludźmi [GRETA]. Dziś obchodzimy Europejski Dzień walki z tym przestępczym procederem.

Filmy - Handel ludźmi (6)

 • Przerażająca skala handlu ludźmi w Nepalu

  Nepal to malowniczy kraj położony w Azji Południowej w środkowej części Himalajów. Jednak niektóre zwyczaje, które tam panują, są przerażające. Skala handlu ludźmi jest ogromna. Nepalska organizacja „Free Angels”, walcząca z handlem ludźmi szacuje, że rocznie około 20 tys. kobiet jest przerzucanych z Nepalu do Indii. W studiu „Dzień Dobry TVN” Magdalena Pietruszka-Pandey, założycielka Fundacji „Mała Polska w Nepalu” opowiedziała o sytuacji społecznej i politycznej w tym kraju. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Turcja. Syryjskie kobiety na sprzedaż

  Fikcyjne małżeństwa z syryjskimi kobietami cieszą się wśród Turków coraz większym powodzeniem.
 • Coraz więcej dzieci pada ofiarą handlu ludźmi

  Z Afryki na kontynent europejski ucieka coraz więcej ludzi. Ale na statkach są nie tylko uchodźcy marzący o lepszym życiu. Są też handlarze ludźmi i ich niewinne, małe ofiary.
 • Dramat sióstr! Siłą zrobiono z nich prostytutki

  Kiedy siostry Zunera i Shaista Bibi znalazły ofertę pracy w salonie kosmetycznym w Dubaju, nie posiadały się ze szczęścia. Spakowały się i opuściły rodzinny dom w Pakistanie. Niestety, na miejscu okazało się, że ogłoszenie było pułapką zastawioną na naiwne dziewczęta. Zunera i Shaista trafiły do domu publicznego prowadzonego przez bezwzględną kobietę o imieniu Ayesha, która okrutnymi sposobami potrafiła zmusić nawet najodważniejsze dziewczyny do usługiwania klientom…