handel

Synonimy:
handlu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Handel (932)

Filmy - Handel (63)

 • Jak oni ćwierkają: Inny Ojcicec Mateusz oraz zakaz handlu w niedzielę

  Uchodźca podkłada bombę w Sandomierzu czyli "Inny Ojciec Mateusz" oraz jak handlowcy kombinują, aby ominąć zakaz handlu. Tymi wydarzeniami żył Twitter w tym tygodniu.
 • Hennig-Kloska o zakazie handlu w niedziele

  Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej powiedziała, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele jest sytuacją absurdalną i zgniłym kompromisem, który nie satysfakcjonuje nikogo.
 • Nowe przepisy dotyczące przewag kontraktowych - zmiany kluczowe dla handlu

  Jeżeli duży dostawca ma przewagę nad małym odbiorcom wtedy mamy do czynienia z przewagą kontraktową. Sama przewaga nie jest prawnie zakazana, jednak nieuczciwe jej wykorzystywanie już tak. 12 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o przeciwdziałaniu wykorzystywaniu przewag kontraktowych. Zmieni się bardzo dużo, co może mieć kluczowe znaczenie dla handlu. Nowe przepisy budzą tę pewnego rodzaju zamieszanie. Jakie? Więcej w materiale wideo.
 • Zakaz handlu w niedzielę będzie niekorzystny dla małych sklepów

  Restrykcyjne wchodzenie w rynki, od których tak wiele zależy – tak jak w sektorze handlu – nie jest pozytywnym zjawiskiem. Wewnętrzna cyrkulacja towarów jest nadal kluczowym procesem w naszej gospodarce. Jest to uderzenie w podstawowe zasoby – czas pracy oraz ekspozycję towaru na klienta – piekielnie konkurencyjnego rynku, który posiada wszystkie możliwe formaty handlowe, chce sprzedawać jak najczęściej oraz najwięcej, pracującego na bardzo niskich marżach. Ma to swoje konsekwencje dla różnych czynników ekonomicznych – powstrzymuje proces generowania oraz napływania inwestycji, wpływa na sytuację rynku pracy, na konkurencję. Zakaz handlu w niedzielę wpływa w sposób dyskryminujący na ten sektor.