handel

Synonimy:
handlu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Handel (934)

 • Dlaczego przedsiębiorca e-commerce musi mieć dobry regulamin

  Dlaczego przedsiębiorca e-commerce musi mieć dobry regulamin

  Regulamin sklepu internetowego jest najważniejszym dokumentem prawnym każdego serwisu lub sklepu internetowego. Stanowi on swego rodzaju wzorzec umowny, będący zbiorem praw i obowiązków zarówno klienta sklepu, jak i przedsiębiorcy prowadzącego e-działalność.
 • Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Napoje energetyzujące: Nie dla małolatów

  Obydwie niemieckie sieci marketów dyskontowych Aldi i Lidl nie będą w Holandii sprzedawać napojów energetyzujących małoletnim. Regulacja ta wchodzi w życie 1 października br. i obowiązywać będzie dzieci do 14 lat - poinformował Aldi, krok ten uzasadniając coraz większymi zastrzeżeniami w holenderskim społeczeństwie.
 • Jak zakaz handlu w niedziele wpłynął na zwyczaje Polaków

  Jak zakaz handlu w niedziele wpłynął na zwyczaje Polaków

  Około 20 proc. Polaków przyznaje, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele zmieniło ich zwyczaje. Przed wprowadzeniem zakazu, osoby te często spędzały niedziele na zakupach w centrach handlowych.
 • Czy wojna handlowa doprowadzi do stanu podwyższonego ryzyka?

  Czy wojna handlowa doprowadzi do stanu podwyższonego ryzyka?

  Donald Trump zapowiedział wdrożenie 20-proc. cła na import aut z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie zrezygnuje z ceł odwetowych wprowadzonych po tym, jak USA nałożyły wyższe stawki na stal i aluminium. Tymczasem "The Wall Street Journal" podgrzewa jeszcze plotki i informuje o planach Białego Domu związanych z blokowaniem chińskich inwestycji w obszarze technologii w USA, a także możliwości zablokowania eksportu technologii do Chin.
 • Mobilna przyszłość handlu?

  Mobilna przyszłość handlu?

  Coraz częściej zakupy w sieci finalizujemy smartfonem. Globalnym trendem zaznaczającym się silnie także w Polsce jest stopniowe odchodzenie klientów od zakupów przez komputery stacjonarne do finalizowania transakcji na urządzeniach mobilnych - zwracają uwagę eksperci. To zjawisko jest szczególnie korzystne dla firm wspierających mobilne płatności.
 • Pokolenie wspólnego dobra. Lepiej wypożyczyć niż posiadać?

  Pokolenie wspólnego dobra. Lepiej wypożyczyć niż posiadać?

  "Sharing economy", czyli po polsku ekonomia współpracy lub inaczej: gospodarka współdzielenia - oto nowe zjawisko społeczne i ekonomiczne. Posiadanie na własność łączy się z niepotrzebnymi kosztami i nas ogranicza - przekonują zwolennicy nowego trendu.
 • PIP: 7 proc. skontrolowanych sklepów nie zastosowało się do ograniczenia handlu w niedziele

  PIP: 7 proc. skontrolowanych sklepów nie zastosowało się do ograniczenia handlu w niedziele

  Kontrole wykazały wysoki stopień respektowania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta; w 7 proc. przypadków sklepy zostały otwarte wbrew prawu - poinformowała w środę Państwowa Inspekcja Pracy.
 • Atrakcyjna cena to wciąż największy bodziec zakupowy dla Polaków

  Atrakcyjna cena to wciąż największy bodziec zakupowy dla Polaków

  Sezonowe wyprzedaże to wciąż najbardziej lubiana przez Polaków forma promocji. Korzysta z nich blisko 90 proc. konsumentów, ponad połowa natomiast wstrzymuje się z decyzjami zakupowymi do momentu rozpoczęcia wyprzedaży. Zdaniem ekspertów, aby z sukcesem wyprzedać nadmiary magazynowe, sklepy powinny zadbać nie tylko o konkurencyjne ceny, lecz także o atrakcyjność towaru, dostępność przebieralni i stanowisk kasowych, oraz odpowiednią liczbę produktów przecenionych.
 • Fałszowanie win staje się problemem

  Fałszowanie win staje się problemem

  Fałszowanie win jest coraz większym problemem. Ich jakość zbada pierwsze w Polsce laboratorium zajmujące się sprawdzaniem autentyczności trunków.
 • W gazetkach promocyjnych panuje coraz mniejszy chaos. Sieci szybko naprawiają błędy

  W gazetkach promocyjnych panuje coraz mniejszy chaos. Sieci szybko naprawiają błędy

  Zdecydowana większość ekspertów programu AdRetail Inspirio dostrzega, że branża handlowa poprawiła wygląd swoich gazetek reklamowych. Członkowie kapituły doszli do takiego wniosku po analizie blisko 60 tys. stron publikacji z całego 2017 roku. Według nich, wydania zyskały na estetyce. Zmieniły się również ich treści. Chaos, który jeszcze niedawno był widoczny, jest dużo mniejszy.

Filmy - Handel (68)

 • Czy wojna handlowa doprowadzi do stanu podwyższonego ryzyka?

  Donald Trump zapowiedział wdrożenie 20 proc. cła na import aut z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie zrezygnuje z ceł odwetowych wprowadzonych po tym, jak USA nałożyły wyższe stawki na stal i aluminium. Tymczasem Wall Street Journal podgrzewa jeszcze plotki i informuje o planach Białego Dom związanych z blokowaniem chińskich inwestycji w obszarze technologii w USA, a także możliwości zablokowania eksportu technologii do Chin.
 • Czy pracownicy handlu zmienią się w bankowców?

  Zakaz handlu spowoduje 5-procentowy spadek sprzedaży detalicznej, a zatrudnienie może stracić nawet 36 tys. pracowników z handlu i branży pośrednich – wyliczyli eksperci z Business Centre Club. Już teraz wiadomo, że znacznie zmieniły się warunki pracy – w soboty, a nawet w piątki sklepy czynne są o kilka godzin dłużej, a w poniedziałek rozpoczynają działalność wcześniej niż dotychczas. Nowe warunki pracy i widmo zwolnień mogą sprawić, że pracownicy sklepów przekwalifikują się do pracy w finansach.
 • Czy totalna wojna handlowa zagości na rynkach?

  Ewolucja sytuacji wokół wojen celnych będzie głównym tematem dla rynków finansowych. Interesującym będzie, czy inne kraje (w tym głównie Chiny) przejdą do bezpośredniego odwetu za cła nałożone przez USA. Prezydent Trump pozostaje niewiadomą także w kontekście roszad personalnych na najwyższym szczeblu w Białym Domu.
 • Zakaz handlu w niedziele. Jak będzie wyglądał w praktyce?

  Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od 1 marca 2018 roku. Według ustawy sklepy będą czynne tylko w dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Gdzie będzie można robić zakupy? - Stacje benzynowe będą czynne, sklepiki na dworcach będą czynne, sklepy produkujące pieczywo będą czynne - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu NSZZ "Solidarność". Jakie będą konsekwencje ekonomiczne tej ustawy? Wyjaśniła to ekonomistka Katarzyna Iwanoska. (Dzień Dobry TVN/x-news)