Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Artykuły - Han Solo: Gwiezdne wojny - historie (10)

 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Nie będzie Oscara za muzykę

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Nie będzie Oscara za muzykę

  Trwa pierwsza tura wyłaniania nominantów do Oscarów w kategoriach "najlepsza muzyka" i "najlepsza piosenka". Tymczasem do mediów trafiły przecieki o ścieżkach dźwiękowych, które zostały zdyskwalifikowane przez Akademię.
 • Zostań pilotem słynnego myśliwca

  Zostań pilotem słynnego myśliwca

  Gdy myślimy o sadze George’a Lucasa, przed oczami stają nam prawie natychmiast kosmiczne bitwy, w których udział biorą setki myśliwców. Najbardziej charakterystycznymi z nich są z pewnością należące do rebelii X-Wingi oraz imperialne myśliwce TIE. Nazwa ta jest skrótem od Twin Ion Engine, czyli rodzaju napędu, w jaki wyposażono statek. Charakterystyczny kształt i dźwięk przelatującego myśliwca kojarzą chyba wszyscy fani Gwiezdnych Wojen. Prawie każdy, chce mieć taki statek na własność. Tutaj z pomocą przychodzi LEGO.
 • "Han Solo": Najsłabsze otwarcie "Gwiezdnych wojen"

  "Han Solo": Najsłabsze otwarcie "Gwiezdnych wojen"

  Film "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" zanotował rozczarowujący wynik otwarcia, zarabiając na całym świecie 148 milionów dolarów. To o połowę mniej niż przewidywali producenci obrazu.
 • Alden Ehrenreich: Nowa gwiazda "Gwiezdnych wojen"

  Alden Ehrenreich: Nowa gwiazda "Gwiezdnych wojen"

  "Nigdy wcześniej nie grałem w filmie akcji" - wyznał Alden Ehrenreich, który wcielił się w Hana Solo w kolejnej części "Gwiezdnych wojen".
 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Najlepsze ciuchy w galaktyce

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Najlepsze ciuchy w galaktyce

  "Gwiezdne wojny" słyną z rozmachu właściwie w każdym elemencie filmowej roboty - od inscenizacji, przez charakteryzację, po choreografię scen walki i efekty specjalne. "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" musiał więc stanąć na wysokości zadania i co najmniej dorównać słynnym poprzednikom z kultowej serii. I stanął, bo widowiskowość tej produkcji rzuca na kolana.
 • Kim był Han Solo, zanim ożenił się z Leią?

  Kim był Han Solo, zanim ożenił się z Leią?

  Niepokorny outsider, sprytny przemytnik, międzygalaktyczny buntownik i rzezimieszek, który został bohaterem Sojuszu Rebeliantów. Jego romantyczna kariera trwa już ponad 40 lat i łączy pokolenia. Bo Hana Solo po prostu nie da się nie lubić.
 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" [recenzja]: Daleko od "Gwiezdnych wojen"

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" [recenzja]: Daleko od "Gwiezdnych wojen"

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" zapowiadał się na zbliżenie do pierwszej trylogii gwiezdnej sagi. Tak się nie stało. Spin-off serii jest bardziej Disneyowski - nastawiony na najmłodszych widzów, pozbawiony głębi i refleksji. Ale to wciąż rozrywka pierwszej wody, nie ma powtórki z przytłaczającego nudą "Łotra 1".
 • Thandie Newton o filmie "Han Solo: Gwiezdne wony - historie"

  Thandie Newton o filmie "Han Solo: Gwiezdne wony - historie"

  Thandie Newton jest pierwszą czarnoskórą aktorką, która zagrała znaczącą rolę w serii "Gwiezdne wojny". W kogo wciela się hollywoodzka gwiazda?
 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" w Cannes

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" w Cannes

  Film "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" będzie miał światową premierę podczas majowego festiwalu w Cannes - poinformowali organizatorzy imprezy. Obraz w reżyserii Rona Howarda nie będzie jednak rywalizował z konkursowymi tytułami o Złotą Palmę.
 • "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Jest pierwsza zapowiedź

  "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie": Jest pierwsza zapowiedź

  Właśnie pojawiła się pierwsza zapowiedź kolejnego spin-offa "Gwiezdnych wojen", tym razem skupiającego się na postaci młodego Hana Solo.