hamulec

Artykuły - Hamulec (14)

 • Polska armia na hamulcu

  Polska armia chce w ciągu dekady wydać na modernizację 130 mld zł.
 • Wall Street bez hamulców

  Zakończenie wtorkowej sesji w Nowym Jorku potwierdziło widoczną już wcześniej przewagę byków i wyznaczyło nowe rekordy wszechczasów.
 • Polskim konsumentom puściły hamulce

  Polskim konsumentom puściły hamulce

  Kryzys konsumpcji w naszym kraju został zażegnany. Jak wynika z danych Eurostatu, polscy konsumenci znowu coraz chętniej chodzą na zakupy. Do konsumpcyjnego boomu jeszcze nam daleko, ale sprzedaż detaliczna rośnie w końcu w przyzwoitym, zdrowym tempie - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • Niemcy naciskają na hamulec w sprawie nadzoru bankowego w UE

  Niemcy nie spodziewają się, by na najbliższym szczycie UE w czwartek i piątek zapadły konkretne decyzje dotyczące wspólnego nadzoru bankowego - poinformowały w środę źródła rządowe w Berlinie. Wątpliwe jest, by nadzór zaczął funkcjonować z początkiem 2013 r.
 • Banki zaciągnęły reklamowy hamulec

  Banki zaciągnęły reklamowy hamulec

  Zamiast dźwigni jest hamulec. Po raz pierwszy od lat banki ograniczają wydatki reklamowe - informuje "Puls Biznesu".
 • Deweloperzy na hamulcu ręcznym

  Deweloperzy na hamulcu ręcznym

  Zgodnie z oczekiwaniami, w maju zanotowaliśmy wyhamowanie rynku mieszkaniowego. Jest to spowodowane przyspieszeniem z poprzednich miesięcy, za którym stała nadchodząca ustawa deweloperska.
 • Jobs=gains. GPW na ręcznym hamulcu

  Wall Street ma za sobą imponujące odbicie dzięki wynikom niektórych spółek (Wells Fargo, Coca-Cola, IBM) i nadziejom na kompromis w sprawie zadłużenia. Azja podąża tym samym tropem.
 • Hamulce puściły

  Rynki w USA rozpoczynają dzień od spadku indeksów - Nasdaq traci nawet 1 proc., S&P traci zaś 0,2 proc. Lepiej spisują się giełdy Ameryki Południowej - w Brazylii indeks rośnie o 0,8 proc. Podobnej skali zwyżką dzień kończą parkiety w Budapeszcie i Pradze.
 • Hamulce puściły inwestorom

  Ledwie rano inwestorzy opłakiwali spadek WIG20 poniżej 3 tys. punktów, a na zamknięciu notowań musieli pogodzić się ze stratami o wiele większymi. Indeks spadł o 5,6 proc. To największy dzienny spadek od kwietnia 2000 roku, a więc od dni, w których z hukiem kończyła się wielka hossa internetowa.
 • Zwolnić hamulce gospodarki

  Zwolnić hamulce gospodarki

  Już się wyjaśniło, jaka jest różnica między kwotą polskiej składki do Unii Europejskiej w roku 2005, a kwotą jaką Polska z Unii w tymże roku otrzymała. Otóż wpłaciliśmy 2,4 mld euro składki członkowskiej, zaś z UE otrzymaliśmy 3.94 mld euro. Różnica wynosi więc 1,54 mld euro. Oznacza to, że na jednego obywatela w roku ubiegłym przypadło z tego tytułu 40 euro, tzn. 152 zł.

Filmy - Hamulec (3)

 • Zamiast hamulca, wcisnęła gaz. Wjechała do rzeki

  Pewna mieszkanka amerykańskiego New Jersey nie będzie dobrze wspominać wizyty na myjni. Kobieta, która miała podjechać na stanowisko, wcisnęła pedał gazu zamiast hamulca i... wjechała do rzeki Hackensack. Na ratunek ruszyli pracownicy myjni, ale 64-latka zdołała o własnych siłach opuścić pojazd. Trafiła do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażają życiu. (STORYFUL/x-news)
 • Kobieta przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie spadła z piątego piętra

  Niebezpieczne zdarzenie na parkingu w Santa Monica. Kobieta kierująca samochodem przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie wypadła z budynku z wysokości piątego piętra. Samochód zawisł na skraju parkingu. Kobietę udało się wydostać z pojazdu za sprawą interwencji znajdującego się nieopodal mężczyzny. (STORYFUL/x-news)
 • Kobieta pomyliła gaz z hamulcem. Szok!

  Niebezpieczne zdarzenie na parkingu w Santa Monica. Kobieta kierująca samochodem przypadkowo wcisnęła gaz i omal nie wypadła z budynku z wysokości piątego piętra. Samochód zawisł na skraju parkingu. Kobietę udało się wydostać z pojazdu za sprawą interwencji znajdującego się nieopodal mężczyzny. (STORYFUL/x-news)