hamowanie

Artykuły - Hamowanie (27)

 • Autonomiczne hamowanie

  Autonomiczne hamowanie

  Auta zahamują same na autostradzie i w korku, ale elektronika nie zastąpi kierowcy.
 • Przełom w motoryzacji. Ryzyko wypadku zmniejszone o 40 proc!

  Przełom w motoryzacji. Ryzyko wypadku zmniejszone o 40 proc!

  W ocenie wielu kierowców autonomiczne systemy hamowania awaryjnego to jedne z najbardziej obiecujących technologii, jakie pojawiły się ostatnio w motoryzacji.
 • Deweloperzy - czy to już czas na lekkie hamowanie?

  Deweloperzy - czy to już czas na lekkie hamowanie?

  Najnowsze dane GUS dotyczące budownictwa mieszkaniowego tym razem podsumowują osiągnięcia trzech zakończonych kwartałów bieżącego roku. W dalszym ciągu mocno zaakcentowana pozostaje wciąż imponująco wysoka dynamika aktywności inwestycyjnej branży deweloperskiej, przy równie silnie już utrwalonej stabilizacji działalności inwestorów indywidualnych.
 • Wielkie hamowanie w naszej mieszkaniówce

  Wielkie hamowanie w naszej mieszkaniówce

  Publikacja statystyk GUS dotyczących wstępnych danych budownictwa mieszkaniowego w pierwszym kwartale 2013r. jest prostą kontynuacją tendencji zapoczątkowanej już wiosną ubiegłego roku, a polegającej głównie na ograniczaniu aktywności inwestycyjnej inwestorów, przy rosnącej liczbie inwestycji oddawanych do użytku - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • Polska gospodarka hamuje. To dopiero początek

  Polska gospodarka hamuje. To dopiero początek

  - Hamowanie wzrostu gospodarczego w Polsce jest coraz ostrzejsze - mówi Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego, oceniając najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. Niepokojąca jest przede wszystkim sytuacja w przemyśle i budownictwie. W czerwcu spadek produkcji przemysłowej odnotowano w 16 działach gospodarki.
 • NBP potwierdza hamowanie wzrostu liczby pracujących

  NBP potwierdza hamowanie wzrostu liczby pracujących

  Dane za trzeci kwartał 2011 roku potwierdzają obserwowane w drugim kwartale 2011 roku zahamowanie wzrostu liczby pracujących zarówno w gospodarce, jak i w sektorze przedsiębiorstw - wynika z raportu NBP o rynku pracy w III kwartale 2011.
 • Gospodarka eurolandu wciąż hamuje

  Odczyty wskaźników PMI potwierdzają, że europejska gospodarka coraz wyraźniej hamuje.
 • Hamowanie mózgiem

  Hamowanie mózgiem

  Niemieccy inżynierowie wykorzystali sygnały z mózgu kierowcy do uruchomiania hamulców samochodu. Okazało się, że dzięki temu udaje się znacznie skrócić drogę hamowania, a tym samym uniknąć wielu wypadków.
 • Button: Zadecyduje hamowanie

  Button: Zadecyduje hamowanie

  Jenson Button zapowiedział, że wyścig o Grand Prix Bahrajnu jest jednym z jego ulubionych. Brytyjczyk z Brawn GP w niedzielę zawalczy o trzecie zwycięstwo w tym sezonie.
 • Pozycja, hamowanie, poślizg (TV)

  Ucz się jeździć z INTERIA.PL! Pozycja Hamowanie Tor jazdy i poślizg

Filmy - Hamowanie (6)

 • Nie zdążył wyhamować i wjechał rowerem w kosz na śmieci

  Wpadka tego kilkuletniego chłopca stała się hitem internetu. Młody rowerzysta nie zdążył wyhamować, gdy zjeżdżał z górki i wjechał wprost w kosz na śmieci. Na szczęście chłopcu nic się nie stało.
 • Kierowca musiał gwatłownie hamować. Wszystko przez...

  Kierowca z Bedford w stanie New Hampshire, wracający do domu od znajomych, z którymi oglądał mecz, został zmuszony do gwałtownego hamowania przez... niedźwiedzia, który akurat przebiegał przez jezdnię. Mężczyźnie udało się zatrzymać auto tak, że nie ucierpiał ani pojazd, ani niedźwiedź, który szybko czmychnął w krzaki. (STORYFUL/x-news)
 • Złośliwy chłopak. Mogła stracić oko!

  Chłopak postanowił zrobić dziewczynie żart. Kiedy ona malowała oczy, gwałtownie zahamował. Na szczęście skończyło się na rozmazanym tuszu, a nie wybitym oku.
 • Zapraszamy na zimową szkołę jazdy

  W sześciu odcinkach zimowej szkoły jazdy odpowiadamy na pytania: jak bezpiecznie przyspieszać i hamować na śliskiej nawierzchni, jak skręcać i jak wychodzić z poślizgu, a także jak zabezpieczyć auto zimą, co zrobić, gdy samochód nie chce odpalić i dlaczego powinniśmy jeździć na zimowych oponach.