hamburgery

Artykuły - Hamburgery (32)

 • Oszustwa w zakładach mięsnych w Hiszpanii

  Oszustwa w zakładach mięsnych w Hiszpanii

  Zakłady mięsne w Burgos w Hiszpanii sprzedawały hamburgery wołowe, w których nie było wołowiny. W związku z oszustwem aresztowano 14 osób. Hamburgery od 15 lat można było kupować we wszystkich hiszpańskich regionach.
 • Koniec z polskimi jabłkami i amerykańską whisky

  Koniec z polskimi jabłkami i amerykańską whisky

  Rosjanie już wkrótce nie będą mogli pić amerykańskiej whisky. Federalna Służba Nadzoru Fitosanitarnego uznała, że niektóre gatunki tego alkoholu zwierają szkodliwe substancje.
 • Rybi olej - antidotum na fast foody

  Rybi olej - antidotum na fast foody

  Olej z ryb może zminimalizować szkodliwy wpływ śmieciowego jedzenia na nasz organizm, również na mózg - wynika z najnowszych badań. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega-3 nie tylko wspomagają odchudzanie, ale i usprawniają procesy myślenia.
 • Portugalia: Leki w hamburgerach i klopsikach sprzedawanych przez Auchan

  Portugalia: Leki w hamburgerach i klopsikach sprzedawanych przez Auchan

  Portugalski Urząd Ochrony Konsumenta (Deco) wykrył obecność leku przeciwbólowego - fenylobutazonu - w końskim mięsie, którym fałszowane były wołowe hamburgery i klopsiki sprzedawane przez Auchan. Władze sieci zapewniają, że wycofały już oba produkty z obrotu.
 • Kuriozalne żądanie Morrisseya

  Kuriozalne żądanie Morrisseya

  Brytyjski wokalista Morrissey zażądał od szefów hali Staples Center, by podczas jego koncertu, który odbędzie się 1 marca, nie były sprzedawane potrawy mięsne.
 • Wielkie zwycięstwo Polski w Irlandii

  Wielkie zwycięstwo Polski w Irlandii

  Badania w polskich ubojniach wykazały, że do Irlandii wysyłana była wołowina - poinformował PAP wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej Jarosław Naze. Pod koniec stycznia irlandzki minister rolnictwa wskazał, że mięso wołowe z dodatkiem koniny mogło pochodzić z Polski.
 • Hiszpania: W hamburgerach wykryto koninę

  Hiszpania: W hamburgerach wykryto koninę

  Hamburgery sprzedawane w hiszpańskich supermarketach są za słone, za tłuste i zawierają niebezpieczne substancje. Ostrzega przed nimi OCU - największe hiszpańskie zrzeszenie konsumentów. W dwóch badanych markach hamburgerów znaleziono koninę.
 • Hiszpania: W hamburgerach wykryto koninę

  W hamburgerach sprzedawanych w Hiszpanii pod nazwą frykadeli wołowych wykryto koninę - poinformowała we wtorek hiszpańska federacja konsumencka OCU, co oznacza szerszy zasięg tego procederu, ujawnionego dwa tygodnie wcześniej w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 • Off Plus Camera: Hamburgery Elvisa

  Off Plus Camera: Hamburgery Elvisa

  Dwa świetne dokumenty BBC Arena: "My Way" oraz "The Burger and the King", prezentowane podczas festiwalu Off Plus Camera w ramach jednego seansu, to inspirująca próba przełamania stereotypu muzycznego dokumentu.
 • Chciała otruć koleżankę hamburgerem z rtęcią

  Ukraińska milicja zatrzymała we Lwowie 26-letnią kobietę, która nie chcąc zwrócić 600 hrywien (ponad 220 zł) długu, próbowała otruć swą wierzycielkę, podając jej hamburgera z rtęcią - poinformowali przedstawiciele MSW Ukrainy.

Filmy - Hamburgery (2)

 • Proste hamburgery z soczewicy

  Hamburgery, czyli charakterystyczne, okrągłe, smażone kotleciki, na nowo królują na naszych stołach. To miła, pyszna odmiana dla tradycyjnych kotletów i pulpetów, których smak szybko może się znudzić. Zarówno dla wegetarian, jak i dla tych, którzy nie przestrzegają takiej diety, przygotowaliśmy prosty przepis na znakomite hamburgery z soczewicy, które swoim smakiem zachwycą wszystkich. Świetnie smakują i solo, i w burgerach. Poznajcie szybki przepis na proste hamburgery z soczewicy!
 • Tu można zjeść najlepszy kebab świata!

  W tym miejscu kebab szykuje się tak, jakby miał trafić na królewski stół! Chleb wypiekany jest na miejscu, świeże warzywa dostarczają bezpośrednio ich producenci, wysokiej jakości cielęcina pochodzi od najlepszego rzeźnika w mieście… W niewielkim paryskim barze „Grille” ten popularny turecki posiłek niewiele ma wspólnego z tak zwanym „śmieciowym jedzeniem”. Ceny serwowanego tu kebabu są dwa razy wyższe niż gdzie indziej, ale taka jakość warta jest swojej ceny! Fast food zmienia swoje oblicze. Widać to doskonale także na przykładzie hamburgerów i klasycznego brytyjskiego dania Fish&Chips, których nowe odsłony zdobywają serca głodnych mieszczuchów.