halny

Artykuły - Halny (44)

 • Halny zrywał dachy i przewracał drzewa na Śląsku i w Małopolsce

  Halny zrywał dachy i przewracał drzewa na Śląsku i w Małopolsce

  Silny wiatr halny wiejący na południu Małopolski i Śląska w nocy z soboty na niedzielę zrywał dachy, niszczył auta, wywrócił setki drzew i uszkodził linie energetyczne. Strażacy w Małopolsce interweniowali niemal 120 razy, a w Bielsku-Białej ponad 150 razy.
 • Złe prognozy pogody przed Pucharem Świata w skokach w Zakopanem

  W weekend Zakopane będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich, ale prognozy pogody przed zawodami Pucharu Świata pod Tatrami nie są najlepsze. W piątek ma wiać halny.
 • Halny szaleje na południu Polski

  Halny szaleje na południu Polski. Silny wiatr o prędkości przekraczającej 100 kilometrów na godzinę dał się we znaki między innymi mieszkańcom Zakopanego, gdzie łamał drzewa i zrywał dachy.
 • Halny w Tatrach. Wiatr uszkodził dachy

  Halny w Tatrach. Wiatr uszkodził dachy

  Halny, który od wczoraj szaleje w Tatrach, w nocy osiągnął prędkość blisko 160 km/h. Na Kasprowym Wierchu w obserwatorium meteorologicznym zanotowano poryw 44 metry na sekundę, czyli 158,4 km/h. W Zakopanem - 90 km/h. Wiatr uszkodził m.in. trzy dachy.
 • Front nad Polską. Ostrzeżenie przed opadami i silnym wiatrem

  Front nad Polską. Ostrzeżenie przed opadami i silnym wiatrem

  Front atmosferyczny przyniósł załamanie pogody w Polsce. Synoptycy prognozują na najbliższe dni znaczne ochłodzenie, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Jednocześnie ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem, który może osiągać w porywach nawet do 110 km/h na godzinę. Wichury dały się już we znaki mieszkańcom Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podhala. W nocy możliwe są też przymrozki. Słońca będzie jak na lekarstwo. Taka niekorzystna aura utrzyma się co najmniej przez kilka dni.
 • Zakopane zwróciło 169 tys. zł rządowej pomocy na szkody po halnym

  Zakopane zwróciło 169 tys. zł rządowej pomocy na szkody po halnym

  Na pokrycie szkód wyrządzonych przez halny pod koniec 2013 r. Zakopane otrzymało 240 tys. zł z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz od Wojewody Małopolskiego. Jednak burmistrz będzie musiał zwrócić do budżetu 169 tys. zł.
 • Prognozy: Szykuje się znaczny wzrost temperatur

  Prognozy: Szykuje się znaczny wzrost temperatur

  Niemal bezchmurne niebo, mnóstwo chwil ze słońce i wysokie - zwłaszcza jak na luty - wartości na termometrach, na zachodzie ma być nawet do 7 stopni Celsjusza - takie są prognozy na dwa najbliższe dni. Od czwartku chmur ma być nieco więcej, spodziewane są też lokalne opady deszczu, ale nadal będzie bardzo ciepło. Jednym zdaniem wiosna w środku zimy...
 • Halny w Tatrach. Szlaki wciąż zamknięte

  Halny w Tatrach. Szlaki wciąż zamknięte

  Dziesięć szlaków turystycznych nadal jest zamkniętych w Tatrach po halnym, który spustoszył lasy w święta. W górach ciągle pracują leśnicy, usuwając powalone drzewa. Efekty już widać, bo dziś udało się udostępnić dwie zablokowane dotąd trasy.
 • Prognozy na początek stycznia. Synoptycy: Zimy na razie nie będzie

  Prognozy na początek stycznia. Synoptycy: Zimy na razie nie będzie

  W kalendarzu styczeń, a zimy na horyzoncie nie widać i - jak wynika z najnowszych prognoz - na razie nie będzie. Synoptycy nie pozostawiają żadnych złudzeń. W najbliższych dniach nie ma co liczyć ani na mróz, ani na śnieg. Co więcej, w przyszłym tygodniu wartości na termometrach mają jeszcze wzrosnąć. Meteorolodzy ostrzegają zwłaszcza przed halnym, który ma wiać w Tatrach w nocy z sobotę na niedzielę.
 • Tatry: Halny powalił 125 tys. metrów sześciennych drzew

  Tatry: Halny powalił 125 tys. metrów sześciennych drzew

  Około 125 tys. metrów sześciennych drzew przewrócił halny w święta w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz w lasach Wspólnoty Leśnej w rejonie Doliny Chochołowskiej. W piątek przyrodnicy oszacowali straty wyrządzone niedawno przez żywioł.