Half-Life

Artykuły - Half-Life (12)

 • Pracownicy Valve chcieliby stworzyć nową odsłonę Half-Life

  Pracownicy Valve chcieliby stworzyć nową odsłonę Half-Life

  ​Interaktywna "księga" prac nad Half-Life: Alyx zawiera sekcję na temat przyszłości tej zasłużonej serii. Okazuje się tutaj, że deweloperzy z Valve bardzo chcieliby wyprodukować kolejną, pełnoprawną odsłonę - już nie tylko na sprzęt VR. Kwestią otwartą pozostaje, czy studio zdecyduje się na taki krok.
 • Dlaczego Half-Life 2 nie doczekał się trzeciego epizodu

  Dlaczego Half-Life 2 nie doczekał się trzeciego epizodu

  ​Wczoraj na sprzęcie rzeczywistości wirtualnej ukazała się gra Half-Life: Alyx, zbierając przy okazji świetne recenzje i błyskawicznie stając się jedną z najlepszych produkcji wydanych kiedykolwiek na VR. Dużo większa liczba graczy nadal czeka jednak na kontynuację serii na klasycznych platformach.
 • 20 lat po premierze, Half-Life pobił rekord popularności

  20 lat po premierze, Half-Life pobił rekord popularności

  ​Half-Life wiecznie żywy. Zasłużona seria od studia Valve jest przez następne dwa miesiące dostępna za darmo na Steamie, co sprawiło, że pierwsza część cyklu strzelanek z Gordonem Freemanem w roli głównej pobiła rekord popularności na platformie dystrybucji cyfrowej, dwie dekady po premierze.
 • Black Mesa - fanowski remake Half-Life grywalny od początku do końca

  Black Mesa - fanowski remake Half-Life grywalny od początku do końca

  ​Jak na grę, która powstaje już od jakichś 15 lat, czyli mniej więcej czasu debiutu Half-Life 2, nie jest to może żadne wybitne osiągnięcie, ale dobrze wiedzieć, że projekt nie utknął w martwym punkcie.
 • Do włączenia Half-Life wystarczy osiem kart 3DFX Voodoo2

  Do włączenia Half-Life wystarczy osiem kart 3DFX Voodoo2

  ​Pod koniec lat 90. posiadanie karty graficznej 3DFX Voodoo2 było szczytem marzeń dla wielu miłośników gier wideo. Już jeden egzemplarz robił wrażenie na wszystkich kolegach z osiedla, a co dopiero spięcie dwóch urządzeń w - ówczesne - podejście SLI... Nie było mocnych!
 • Half-Life ma 20 lat

  Half-Life ma 20 lat

  ​Legendarna strzelanka Half-Life ukazała się 19 listopada 1998 roku, niemal dokładnie dwadzieścia lat temu. Świetna produkcja była debiutem dla raczkującego wtedy studia Valve z Seattle, założonego przez Gabe’a Newella oraz Mike’a Harringtona, którzy dopiero co odeszli z Microsoftu.
 • Valve wraca do serii Half-Life!

  Valve wraca do serii Half-Life!

  ​Cykl od Valve zdobył serca graczy na całym świecie. Każda, nawet najmniejsza pogłoska o trzeciej odsłonie serii jest w stanie pobudzić wyobraźnię fanów. Plotek było wiele, a potwierdzenia HL3 jak nie było, tak nie ma.
 • Black Mesa: Fanowski remake Half-Life'a doczeka się samodzielnej wersji

  Black Mesa: Fanowski remake Half-Life'a doczeka się samodzielnej wersji

  15 lat minęło wczoraj od premiery pierwszej części Half-Life'a. W dniu urodzin jednej z najbardziej znanych produkcji Valve twórcy fanowskiego remake'u Black Mesa ujawnili, że pracują nad jego samodzielną wersją.
 • Urządzenia ze SteamOS - Valve odsłania bramkę numer 2!

  Urządzenia ze SteamOS - Valve odsłania bramkę numer 2!

  Drugie odliczanie zakończone! Valve ujawniło współpracę z partnerami tworzącymi hardware, którzy umożliwią stworzenie nie jednej, a wielu form Steamboksa.
 • Steam Family Sharing: Podziel się grami z rodziną i znajomymi!

  Steam Family Sharing: Podziel się grami z rodziną i znajomymi!

  Valve ogłosiło, że nowa usługa, Steam Family Sharing, umożliwiająca dzielenie się grami z członkami rodziny i znajomymi, wejdzie w fazę limitowanej bety w następnym tygodniu.

Filmy - Half-Life (1)