Hakerzy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
haker ,

Artykuły - Hakerzy (55)

 • Cyberatak na konta polityków - zaskakujące sugestie w poselskiej instrukcji

  Cyberatak na konta polityków - zaskakujące sugestie w poselskiej instrukcji

  Posłowie otrzymali oficjalne instrukcje dotyczące zasad cyberbezpieczeństwa - mają one uchronić ich przed kolejnymi atakami na skrzynki pocztowe. Jednak serwis zajmujący się bezpieczeństwem w internecie, Zaufana Trzecia Strona, zwrócił uwagę na kilka kuriozalnych sugestii.
 • ​Cyberataki - czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe powstrzyma hakerów?

  ​Cyberataki - czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe powstrzyma hakerów?

  Michał Dworczyk, Szef KPRM, którego skrzynka pocztowa padła ofiarą hakerów, nie korzystał z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Co to za rozwiązanie i czy rzeczywiście może ochronić nasze konto? Jakie inne zabezpieczenia mogą być przydatne, aby obronić nasze dane w okresie pracy zdalnej i obniżonej przez wakacje czujności?
 • Chińscy hakerzy zaatakowali instytucje rządowe

  Chińscy hakerzy zaatakowali instytucje rządowe

  Chińska grupa hakerska APT opracowała i wykorzystała przeciwko rządowi jednego z azjatyckich państw nieznany wcześniej backdoor dla systemów Windows – ostrzega Check Point Research.
 • Cyberatak sparaliżował prace firmy przetwarzającej mięso w trzech krajach

  Cyberatak sparaliżował prace firmy przetwarzającej mięso w trzech krajach

  Cyberatak sparaliżował prace największej na świecie firmy produkującej i przetwarzającej mięso. W Australii we wtorek tysiące zatrudnionych przez JBS nie pracowało, w Kanadzie i USA odwołano niektóre zmiany w zakładach - poinformowały w mediach społecznościowych związki zawodowe i strony firm.
 • Hakerzy używają Telegrama do dystrybucji i kontroli złośliwego oprogramowania

  Hakerzy używają Telegrama do dystrybucji i kontroli złośliwego oprogramowania

  Liczący ponad 500 milionów użytkowników komunikator Telegram jest wykorzystywany przez hakerów do zdalnej dystrybucji nowego złośliwego oprogramowania o nazwie „ToxicEye” – informuje firma Check Point Research, która wyśledziła ponad 130 ataków realizowanych za pomocą popularnej aplikacji.
 • Hakerzy celują w smartfony - mobilny malware coraz groźniejszy

  Hakerzy celują w smartfony - mobilny malware coraz groźniejszy

  Firma Check Point opublikowała raport Mobile Security z którego jasno wynika, że nawet 97% organizacji na świecie doświadczyło wielowektorowego cyberataku na urządzenia mobilne. Okazuje się, że w blisko co drugiej firmie co najmniej jeden pracownik pobrał złośliwą aplikację mobilną, a co najmniej 40% urządzeń mobilnych na świecie nie jest zabezpieczonych przed cyberatakami.
 • Hakerzy włamali się do kamer bezpieczeństwa

  Hakerzy włamali się do kamer bezpieczeństwa

  Cyberprzestępcy uzyskali dostęp do niemal 150 000 kamer bezpieczeństwa, otrzymując podgląd na żywo z takich miejsc jak szpitale, więzienia, posterunki policji oraz siedziby firmy Tesla.
 • Hakerzy mogą wywołać fałszywe trzęsienie ziemi

  Hakerzy mogą wywołać fałszywe trzęsienie ziemi

  Naukowcy zwracają uwagę na luki bezpieczeństwa występujące w sprzęcie do monitorowania sejsmicznego. Hakerzy mogą dostać się do tego typu urządzeń i wprowadzić do systemu fikcyjne informacje na temat intensywności fal powodujących trzęsienie ziemi.
 • Cyberprzestępca usiłował skazić wodociągi

  Cyberprzestępca usiłował skazić wodociągi

  Znajdujące się w stanie Floryda miasto Oldsmar przeżyło chwile grozy, kiedy to nieznani sprawcy przejęli dostęp do komputerów systemu wodociągowego.
 • Zhakowali jego elektroniczny pas cnoty i wymusili okup

  Zhakowali jego elektroniczny pas cnoty i wymusili okup

  Szantażyści postawili sprawę jasno. Mężczyzna, który używał elektronicznej blokady przyrodzenia, ma zapłacić im 1000 dolarów, a wtedy oni ją zdejmą. Nieszczęśnik spełnił żądania, a mimo to blokada nie puściła. Skończyło się na braku możliwości uprawiania seksu przez ponad miesiąc.