haker

Synonimy:
hacker, hakerzy
Inne znaczenia:
Haker (Film (2002) Reż.Janusz Zaorski) , Haker (Film (2015)[Blackhat] Reż.Michael Mann)

Artykuły - Haker (798)

Filmy - Haker (23)

 • "Zoombombing"- niebezpieczne zjawisko w sieci

  W czasach, w których szkoły, firmy czy kościoły z konieczności korzystają z wideokonferencji i łączności internetowej, co raz poważniejszym problemem stają się ataki cyberhakerów. Hakerzy włamują się na wideokonferencje, wykrzykując rasistowskie, antysemickie czy homofobiczne hasła. Problem dotyczy szczególnie popularnej w Stanach Zjednoczonych aplikacji ZOOM. Ataki nazwano już „zoombombingiem”. W USA sprawę bada policja.
 • Jak nie stać się łatwym łupem dla hakerów?

  W czasach, kiedy dzielimy się swoimi przeżyciami, podróżami, ale również codziennością w mediach społecznościowych, bardzo łatwo stać się celem hakerów. Gdy udostępniamy w internecie niektóre informacje, przestępcy w łatwy sposób mogą uzyskać dostęp do naszej karty kredytowej. Jak się przed tym ustrzec? W programie Tomasz Popielarczyk mówił, czym jeszcze nie powinniśmy chwalić się w sieci. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowa metoda ataków zyskuje na popularności. Hakerzy wykorzystują cudze komputery do kopania kryptowalut

  Cryptojacking to stosunkowo nowa metoda ataków hakerskich, polegająca na wykorzystaniu mocy obliczeniowej czyjegoś komputera w celu kopania kryptowalut. Efektem są wyższe rachunki za prąd, spowolnienie działania urządzenia, a nawet poważne uszkodzenie komputera na skutek przegrzania. Eksperci obserwują w ostatnich miesiącach lawinowy wzrost ataków cryptojackingowych, sięgający 34 tys. proc. Ich ofiarą padają najczęściej indywidualne osoby, ale firmy i publiczne instytucje także nie są bezpieczne.
 • Hakerzy najczęściej atakują firmy przez email

  Ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej – w postaci phishingu (16% ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18%). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21% przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej sieci. Najnowszy raport F-Secure pokazuje, że to skrzynki mailowe są najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie firm.