HA-DWA-O!

Artykuły - HA-DWA-O! (13)

 • Vera Korthals rozgrzewa na zimę

  Vera Korthals rozgrzewa na zimę

  Na naszych stronach możecie zobaczyć świąteczny teledysk "Pada śnieg", promujący właśnie wydaną solową płytę Very Korthals, wokalistki znanej z zespołu Ha-Dwa-O!, programu "Bitwy na głosy" (grupa Maćka Miecznikowskiego) i dwukrotnej laureatki "Szansy na sukces".
 • Vera Korthals i Edyta Olszówka śpiewają kolędy z parą prezydencką

  Vera Korthals i Edyta Olszówka śpiewają kolędy z parą prezydencką

  Kaszubska wokalistka Vera Korthals (pamiętamy ją z zespołu Ha-Dwa-O! i występów w "Bitwie na głosy" w drużynie Macieja Miecznikowskiego) została zaproszona do nagrania płyty z kolędami "Fala dobra".
 • Vera Korthals - biografia

  Vera Korthals (wł. Weronika Korthals) to wokalistka znana z duetu HA-DWA-O!, programu "Bitwa na głosy" (zespół Maćka Miecznikowskiego), konkursu "Szansa na sukces" (dwukrotna laureatka) oraz z musicalu "Metro". Wokalistka urodziła się na Kaszubach. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyrygentura chóralna). Studiowała także wokalistykę na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Weronika od najmłodszych lat występowała na scenie, m.in. grając na skrzypcach w kapelach kaszubskich
 • Vera Korthals: Pop z muzyką kaszubską

  Vera Korthals: Pop z muzyką kaszubską

  W listopadzie ukaże się solowy debiut Very Korthals, wokalistki i multiinstrumentalistki (m.in. diabelskie skrzypce, pianino, saksofon) znanej z zespołu Ha-Dwa-O!, dwukrotnej laureatki "Szansy na sukces" i "Bitwy na głosy" (grupa Maćka Miecznikowskiego).
 • Ha-Dwa-O, gwiazdy i WOŚP

  Ha-Dwa-O, gwiazdy i WOŚP

  Posłuchaj piosenki "Serce sercu", hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Cudowne Ha-Dwa-O

  Cudowne Ha-Dwa-O

  Grupa Ha-Dwa-O, znana z tegorocznych eliminacji do Eurowizji (utwór "Popatrz na mnie") i występu na festiwalu w Opolu ("Cud" w Konkursie Premier), przygotowała czwartą płytę "Cud". - Album jest mieszanką popu, soft rocka, ambient i tanecznych rytmów. Utwory są melodyjne, łączą żywe instrumenty z dźwiękami samplowanymi - opowiada INTERIA.PL lider zespołu Tomek "Konfi" Konfederak.
 • Świetny zestaw Ha-Dwa-O!

  Świetny zestaw Ha-Dwa-O!

  Tomek "Konfi" Konfederak, lider grupy Ha-Dwa-O, w rozmowie z INTERIA.PL zapowiada, że już niedługo ukaże się jej czwarta płyta, zatytułowana "Cud". Drugim singlem jest utwór "Popatrz na mnie", który zakwalifikował się do sobotniego (28 stycznia) finału krajowych eliminacji Eurowizji.
 • Eurowizja: Popatrz na Ha-Dwa-O!

  Eurowizja: Popatrz na Ha-Dwa-O!

  Grupa Ha-Dwa-O! do krajowych eliminacji Eurowizji awansowała z utworem "Popatrz na mnie". Ta piosenka zapowiada czwartą płytę zespołu, zatytułowaną "Cud". Teledysk do "Popatrz na mnie" możecie już oglądać na stronach INTERIA.PL, a o swoje opinie na temat tego klipu poprosiliśmy lidera Tomka "Konfi" Konfederaka i wokalistkę Weronikę Korthals.
 • Ha Dwa O!: Opole ma tradycję

  Ha Dwa O!: Opole ma tradycję

  Jednym z uczestników opolskiego Konkursu Premier jest grupa Ha Dwa O!, która zaprezentuje na festiwalu piosenkę "Cud". O kilka słów na temat utworu oraz występu grupy w Opolu INTERIA.PL poprosiła Tomka "Konfi" Konfederaka, założyciela i lidera Ha Dwa O!.
 • Ha-Dwa-O-Biografia

  Ha-Dwa-O! - to projekt muzyczny spółki autorskiej Tomek "Konfi" Konfederak / Bartek Wielgosz, znany na polskiej scenie muzycznej od 2000 roku. Wtedy Monika Wierzbicka i Konfi nagrali płytę "Początek", która premierę miała w listopadzie 2000. Jednak duet ten zaistniał już kilka lat wcześniej jako Dzieci Mona Lisy, czyli polski odpowiednik Vaya Con Dios. W październiku 2001 ukazał się kolejny album Ha-Dwa-O! - "O kobietach, o facetach". Krążek ten był nominowany do nagrody Fryderyka 2000 w kateg

Filmy - HA-DWA-O! (1)

 • Nina Nu o płycie "Szepty"

  Nina Nu to pseudonim artystyczny Moniki Wierzbickiej, znanej m.in. z duetu HA-DWA-O! Wokalistka opowiedziała nam o swojej nowej płycie "Szepty". - Dużo jest na niej piosenek o miłości i potrzebach kobiety.