H.265

Artykuły - H.265 (4)

 • Włochy odkładają wejście DVB-T2

  Włochy odkładają wejście DVB-T2

  Rada Ministrów Włoch uchwaliła rozporządzenie odraczające wejście w życie obowiązku sprzedaży telewizorów z DVB-T2. Pierwotnie miało to nastąpić od 1 stycznia 2015 roku. Rozporządzenie to określa również wykorzystanie standardu kompresji HEVC (High Efficiency Video Coding) - H.265.
 • H.265/HEVC - standard znacznie lepszy niż MPEG-4

  H.265/HEVC - standard znacznie lepszy niż MPEG-4

  Wreszcie wiemy, że wersja 1. standardu H.265/HEVC (technologia kompresji, która zostanie wykorzystana do przesyłania sygnału 4K) jest w stanie osiągnąć 50 proc. oszczędności bitrate (prędkość z jaką przepływa sygnał cyfrowy) w porównaniu z H.264/MPEG-4 AVC (standard powszechnie używany obecnie). Dodatkowo poinformowano, że prowadzone są prace zmierzające do opublikowania wersji 2 standardu HEVC.
 • ​4K Ultra HD - następca HD

  ​4K Ultra HD - następca HD

  Jaka będzie telewizja przyszłości? Lepsza od Full HD i oferująca obraz o niespotykanej dotąd jakości - wszystko dzięki Ultra HD, który za kilkanaście lat zastąpi standard HD, tak jak Blu-ray zastąpił DVD.
 • H.265 - nowy standard kodowania materiałów wideo

  H.265 - nowy standard kodowania materiałów wideo

  Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny uznał standard kodowania H.265 za oficjalnego następcę H.264, który jest dzisiaj powszechnie wykorzystywany - od filmów Blu-ray, przez serwisy z filmami wideo na cyfrowych wersjach filmów kończąc. H.265 oznacza lepszą jakość obrazu przy mniejszej przepływności (bitrate).