Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Artykuły - Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (16)

 • Oscar Isaac: Epizod IX "Gwiezdnych Wojen" będzie zamknięciem historii o rodzinie Skywalkerów

  Oscar Isaac: Epizod IX "Gwiezdnych Wojen" będzie zamknięciem historii o rodzinie Skywalkerów

  20 grudnia 2019 roku do kin wejdzie długo oczekiwany IX epizod "Gwiezdnych Wojen". W połowie 2018 roku Disney zapowiedział, że film będzie zamknięciem historii o rodzinie Skywalkerów, którzy byli w centrum wydarzeń od początku kosmicznej sagi. Wielu fanów wątpiło w te słowa. Teraz potwierdził je Oscar Isaac, jedna z gwiazd nadchodzącego filmu.
 • Carrie Fisher pośmiertnie w nowych "Gwiezdnych Wojen"

  Carrie Fisher pośmiertnie w nowych "Gwiezdnych Wojen"

  Zmarła w grudniu 2016 roku Carrie Fisher została zapamiętana przede wszystkim dzięki roli księżniczki Lei w filmach z serii "Gwiezdne Wojny". Aktorka pojawi się pośmiertnie w najnowszym filmie, niezatytułowanym jeszcze "Epizodzie IX", za sprawą scen niewykorzystanych w "Przebudzeniu mocy" (2015).
 • Mark Hamill: Ochrona scenariusza "Gwiezdnych wojen" jak praca w CIA

  Mark Hamill: Ochrona scenariusza "Gwiezdnych wojen" jak praca w CIA

  Disney za wszelką cenę stara się uniknąć przecieków ze scenariusza IX epizodu "Gwiezdnych wojen". O środkach nadzwyczajnych zapobiegawczych, podjętych przez wytwórnię, wypowiedział się Mark Hamill.
 • "Gwiezdne wojny": Fenomen nie tylko kinowy

  "Gwiezdne wojny": Fenomen nie tylko kinowy

  Zapoczątkowana w 1977 roku seria "Gwiezdne wojny" stała się światowym fenomenem. Od 14 grudnia na ekranach kin można już oglądać film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Czy produkcji uda się pobić kolejne rekordy gwiezdnego cyklu?
 • Frekwencyjny sukces filmu ​"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

  Frekwencyjny sukces filmu ​"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

  Film "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" znalazł się na szczycie amerykańskiego box office'u. Wpływy na świecie, po pierwszym weekendzie wyświetlania produkcji, to 450 mln dolarów. Budżet produkcji wyniósł 250 mln dolarów.
 • "Gwiezdne wojny: "Ostatni Jedi" [recenzja]: Dwie strony mocy

  "Gwiezdne wojny: "Ostatni Jedi" [recenzja]: Dwie strony mocy

  Dwa lata temu "Przebudzenie mocy" rozpaliło kinomanów do czerwoności. Mimo gigantycznych oczekiwań i braku zalet większych niż sentymentalny ton, powrót gwiezdnej sagi po trwającej dekadę przerwie jednogłośnie okrzyknięto sukcesem, przynajmniej finansowym. "Ostatni Jedi" debiutuje z podobnym poziomem oczekiwań, lecz mniejszym szałem promocyjnym wokół produkcji. To najwyraźniej pomogło twórcom rozłożyć skrzydła i skupić się bardziej na historii niż na marketingu. Dzięki temu nowa trylogia "Gwiezdnych wojen" wreszcie nabiera rumieńców...
 • "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi": Premiera roku?

  "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi": Premiera roku?

  14 grudnia w polskich kinach zadebiutuje kolejna część "Gwiezdnych wojen", serii, która zarobiła dotąd w kinach 7,5 miliarda dolarów. Czy wyreżyserowany przez Riana Johnsona "Ostatni Jedi" osiągnie podobny sukces jak siedem poprzednich odsłon sagi?
 • Światowa premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

  Światowa premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

  W teatrze Shrine Auditorium w Los Angeles odbyła się uroczysta premiera filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". To ósma i najdłuższa, bo trwająca nieco ponad 2,5 godz., część sagi "Gwiezdne wojny".
 • "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - mamy nowy zwiastun!

  "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - mamy nowy zwiastun!

  Film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" pojawi się na ekranach kin 14 grudnia. Lucasfilm zaprezentował we wtorek, 10 października, najnowszy zwiastun produkcji. Zobaczcie!