gwiezdne wojny

Artykuły - Gwiezdne wojny (262)

 • Nowe części "Avatara" i "Gwiezdnych wojen" przełożone o rok

  Nowe części "Avatara" i "Gwiezdnych wojen" przełożone o rok

  Pandemia COVID-19 nie odpuszcza. Odczuwają to kina, którym - pomimo ponownego otwarcia - brakuje nowego repertuaru. Po przełożeniu na czas nieokreślony premiery najnowszego filmu Christophera Nolana "Tenet", kolejne tytuły zmieniają daty swoich premier. Wśród nich są kręcone aktualnie w Nowej Zelandii kolejne części "Avatara" oraz kolejne odsłony kosmicznej sagi "Gwiezdne wojny".
 • Space Force – znamy oficjalne logo oraz motto nowych sił zbrojnych USA

  Space Force – znamy oficjalne logo oraz motto nowych sił zbrojnych USA

  Space Force ma być specjalną siłą kosmiczną Stanów Zjednoczonych, przygotowaną do obrony lub prowadzenia działań wojennych w przestrzeni kosmicznej. Właśnie zaprezentowano oficjalne logo oraz motto formacji
 • "Gwiezdne wojny": Nowy gadżet bardzo niebezpieczny dla fanów

  "Gwiezdne wojny": Nowy gadżet bardzo niebezpieczny dla fanów

  Starglow Sabel jest wyjątkowo realistyczną repliką miecza świetlnego, jakim posługują się filmowi rycerze Jedi. W nowatorski sposób imituje efekt działania tej broni. Co więcej, sama może być bronią, bo "naładowana energią" klinga to wąski, skupiony słup prawdziwego ognia.
 • Mark Hammil podarował pielęgniarce miecz świetlny

  Mark Hammil podarował pielęgniarce miecz świetlny

  OMark Hamill podarował pielęgniarce miecz świetlny, czyli najbardziej znany atrybut ze świata "Gwiezdnych wojen", czyli serii, w której wcielał się w Luke'a Skywalkera. Wydarzenie miało miejsce w programie rozrywkowym, który prowadzi Jimmy Kimmel.
 • Co robią szturmowcy z "Gwiezdnych wojen" w Disney Worldzie?

  Co robią szturmowcy z "Gwiezdnych wojen" w Disney Worldzie?

  Próbowali uprzykrzyć życie Luke'owi Skywalkerowi i księżniczce Lei, a teraz szturmowcy Imperium zadbają o to, by goście Disney Worldu stosowali się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa. Szturmowcy będą pilnować, aby wizyta w tym parku rozrywki była bezpieczna.
 • Mark Hamill: "Gwiezdne wojny"? Nigdy więcej

  Mark Hamill: "Gwiezdne wojny"? Nigdy więcej

  Gdy w 1977 r. wcielił się w postać Luke'a Skywalkera, awansował z poziomu aktora oper mydlanych do rangi gwiazdy. Teraz Mark Hamill oświadczył jednak, że nie zamierza wracać do tej epickiej serii.
 • Kogo zagrał Ed Sheeran w "Gwiezdnych Wojnach"?

  Kogo zagrał Ed Sheeran w "Gwiezdnych Wojnach"?

  Na oficjalnym profilu Gwiezdnych Wojen na Twitterze pojawił się artykuł Disneya z ciekawostkami, o których fani filmu mogli nie wiedzieć. Dzięki niemu wiemy, jaka rola przypadła Edowi Sheeranowi.
 • Porsche i Lucasfilm zaprojektowali statek kosmiczny do Gwiezdnych Wojen

  Porsche i Lucasfilm zaprojektowali statek kosmiczny do Gwiezdnych Wojen

  Najlepsi projektanci z Porsche AG oraz Lucasfilm Ltd. Połączyli siły, czego efektem jest niesamowity statek kosmiczny. Zostanie on zaprezentowany na premierze najnowszego filmu Gwiezdne Wojny.
 • Butelki Coca-Coli z działającym mieczem świetlnym

  Butelki Coca-Coli z działającym mieczem świetlnym

  Na krótko przed debiutem najnowszego filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, firma Coca-Cola przygotowała specjalną edycję butelek z wbudowanym… mieczem świetlnym.
 • Zbuduj pojazd najsłynniejszego łowcy nagród

  Zbuduj pojazd najsłynniejszego łowcy nagród

  ​Gwiezdne Wojny słyną z niesamowicie wyglądających projektów statków, którymi podróżują bohaterowie i ich przeciwnicy. Jednym z takich kultowych pojazdów jest Slave I, który należy do łowcy nagród Boby Fetta.

Filmy - Gwiezdne wojny (10)