guinness

Artykuły - Guinness (7)

 • Wegański Guinness? Świat się kończy...

  Wegański Guinness? Świat się kończy...

  W 2016 roku może zmienić się skład Guinnessa, najsłynniejszego stouta świata. Czy miłośnicy piwa z dublińskiego browaru muszą obawiać się, że ich ulubiony trunek będzie inaczej smakował?
 • Assassin's Creed II w Księdze Rekordów Guinnessa

  Assassin's Creed II w Księdze Rekordów Guinnessa

  Ubisoft otrzymał potwierdzenie od organizacji Guinness World Record, światowego autorytetu bicia rekordów, że Assassin's Creed II jest od teraz właścicielem growej edycji tytułu (Guinness World Records Gamer's Edidtion), w kategorii najczęściej pojawiająca się na okładkach magazynów gra video.
 • Zmarł najniższy człowiek świata

  Zmarł najniższy człowiek świata

  He Pingping, który przy wzroście 74 cm był najniższym człowiekiem świata, zmarł w Rzymie z powodu komplikacji kardiologicznych w wieku 21 lat - poinformował szef organizacji Guinness World Records Craig Glenday, którego cytuje we wtorek agencja Europa Press.
 • Koncert: Muzułmanom wstęp wzbroniony!

  Koncert: Muzułmanom wstęp wzbroniony!

  Rząd Malezji zabronił tamtejszym muzułmanom uczestnictwa w mającym się tam odbyć we wrześniu koncercie amerykańskiego zespołu The Black Eyed Peas, ponieważ sponsorem tego muzycznego wydarzenia jest gigant na światowym rynku producentów piwa - firma Guinness.
 • "Czarny towar" niezastąpiony na Wyspach

  "Czarny towar" niezastąpiony na Wyspach

  On nie jest czarny, chociaż mówią o nim "czarny towar". Kiedy spojrzysz nań pod światło, zobaczysz, że jest czerwony. Trzymając się dalej kolorowej stylistyki - to najsłynniejsze dziecko Zielonej Wyspy. Guinness w tym roku świętuje 250. urodziny. A życzenia warto złożyć osobiście.
 • Lara Croft rekordzistką

  Wraz ze światową premierą "Tomb Raider: Legend" główna bohaterka serii zdobyła swój własny wpis w księdze rekordów Guinness'a. Przyznany tytuł określono jako "najbardziej pomyślna ludzka bohaterka gier wideo". Po trzech latach nieobecności Lara powróciła do graczy za sprawą opracowanej przez zespół Crystal Dynamics gry akcji. Postać głównej bohaterki - jak podało jury konkursu - "przekracza granice gier wideo i jest rozpoznawana przez szerokie rzesze odbiorców".
 • Freddie Mercury: DVD z Wembley 13 maja

  Freddie Mercury: DVD z Wembley 13 maja

  W najbliższy poniedziałek, 13 maja, nakładem wytwórni Pomaton EMI ukaże się w Polsce podwójne DVD z pamiętnego koncertu ku czci Freddiego Mercury’ego, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Tymczasem kompozycja "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu przygotowanym przez "Guinness World Records British Hit Singles".