Guido

Artykuły - Guido (15)

 • W zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu odnowiono poziom 170

  W zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu odnowiono poziom 170

  Odnowiony poziom 170 zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu - nazywany teraz poziomem św. Barbary - został otwarty. To podziemna, łatwo dostępna trasa muzealna w nowoczesny sposób prezentująca historię górnictwa i związanego z nim kultu religijnego.
 • Guido Westerwelle: Euro ma się świetnie

  Guido Westerwelle: Euro ma się świetnie

  Szef dyplomacji Niemiec Guido Westerwelle wyraził w opublikowanym w piątek wywiadzie optymizm co do szans na wyjście z kryzysu zadłużenia i pozytywnie ocenił działania Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Jego zdaniem, wspólna waluta euro ma się świetnie.
 • Do obwodu kaliningradzkiego bez wiz?

  Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec, Bernard Kouchner i Guido Westerwelle, poparli w środę starania Polski i Rosji o objęcie całego obwodu kaliningradzkiego polsko-rosyjską umową o małym przygranicznym ruchu bezwizowym.
 • Be Italian! Being Rob Marshall

  Be Italian! Being Rob Marshall

  "Nine - Dziewięć", reż. Rob Marshall, USA 2009, dystrybutor Kino Świat, premiera kinowa 22 stycznia 2010 roku.
 • 12-letni "nowy Messi" odkryty przez Barcelonę

  12-letni "nowy Messi" odkryty przez Barcelonę

  Zdaniem hiszpańskiej prasy, FC Barcelona znalazła właśnie następcę Lionela Messiego. Jak podaje kataloński "Sport", skauci "Blaugrany" odkryli w Argentynie 12-latka, który za kilka lat może być jednym z najlepszych piłkarzy świata.
 • Niemcy: Prasa o sporze wokół Eriki Steinbach

  Niemcy: Prasa o sporze wokół Eriki Steinbach

  W sprawie Eriki Steinbach dawniej "szalała" Polska, a teraz zadanie to przejął szef MSZ Guido Westerwelle - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując koalicyjny spór o powołanie szefowej Związku Wypędzonych (BdV) do rady fundacji poświęconej wysiedleniom.
 • "Zaczynają się schody dla Merkel"

  "Zaczynają się schody dla Merkel"

  Koalicja chadeków z liberalną FDP oznacza większe oczekiwania wobec kanclerz Angeli Merkel - zauważa niemiecka prasa, komentując wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych. Gazety oceniają, że największym wygranym wyborów jest szef liberałów Guido Westerwelle.
 • Drugie życie kopalni

  Drugie życie kopalni

  Na całym świecie gwałtownie rośnie popyt na tzw. turystykę podziemną. Moda na zwiedzanie wydrążonych przez człowieka podziemi górniczych, kupieckich czy militarnych sprawia, że wyrobiska, kawerny i sztolnie budzą się do życia po życiu.
 • Sukces polskiego tenisa!

  Polski tenisista Jerzy Janowicz (rozstawiony z numerem 12) awansował do finału rozgrywek juniorów wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W piątek wygrał z Argentyńczykiem Guido Pellą 6:4, 6:4.
 • Tydzień modlitw o rozwiązanie kryzysu

  Tydzień modlitw o rozwiązanie kryzysu

  W jednym z kościołów koło Neapolu trwa tydzień modlitw o rozwiązanie kryzysu śmieciowego w Kampanii i powodzenie misji powołanego przez rząd w tym celu podsekretarza stanu Guido Bertolaso - informuje "Corriere della Sera".