gubernator

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gubernator (Film (1949)[All the King´s Men] Reż.Robert Rossen) ,

Artykuły - Gubernator (133)

 • Gwiazdor kina akcji zostanie politykiem?

  Gwiazdor kina akcji zostanie politykiem?

  Amerykański gwiazdor kina akcji Steven Seagal ma zamiar ubiegać się o fotel gubernatora stanu Arizona. Poinformował o tym w wywiadzie dla telewizyjnego kanału KNXV-TV, zapowiadającego jego nowe reality- show: "Strażnik porządku Steven Seagal: Okręg Maricopa". Zdjęcia do serii epizodów odbywają się właśnie w Arizonie.
 • Japoński gubernator nazwał kota od Putina - Mir, czyli Pokój

  Japoński gubernator nazwał kota od Putina - Mir, czyli Pokój

  Gubernator japońskiej prefektury Akita, Norihisa Satake, któremu we wtorek ambasador Rosji w Japonii wręczył prezent od prezydenta Władimira Putina - syberyjskiego kota - wybrał jako imię dla zwierzęcia rosyjskie słowo Mir, czyli Pokój.
 • "Nie myśl za dużo" - czyli autobiografia Schwarzeneggera

  "Nie myśl za dużo" - czyli autobiografia Schwarzeneggera

  "Total Recall - prawdziwa historia mojego życia" - to autobiografia byłego gubernatora Kalifornii, kulturysty i aktora Arnolda Schwarzeneggera. Mówi on o swoich sukcesach, aferach i porażkach, ale daje również... porady.
 • Rosja: Nie było na czas ostrzeżeń przed powodzią

  Rosja: Nie było na czas ostrzeżeń przed powodzią

  Gubernator Kraju Krasnodarskiego, na południu Rosji, zdymisjonował w poniedziałek szefa władz Krymska i szefa rejonu krymskiego, gdzie na skutek nagłej powodzi zginęło co najmniej 171 osób. Regionalne władze nie ostrzegły na czas mieszkańców przed żywiołem.
 • Afganistan: Atak na biuro gubernatora w Kandaharze

  Afgańskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały dwóch napastników, którzy usiłowali w sobotę dokonać zamachu samobójczego w biurze gubernatora w Kandaharze na południu Afganistanu.
 • Były gubernator Illinois rozpoczął odsiadywanie wyroku

  Były gubernator Illinois rozpoczął odsiadywanie wyroku

  Były gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich rozpoczął w czwartek odsiadywanie kary 14 lat więzienia za korupcję. Blagojevich, niegdyś uważany za najbardziej obiecującego polityka w Illinois, zgłosił się do federalnego więzienia Englewood, na przedmieściach Denver, w stanie Colorado.
 • USA: Były gubernator skazany na 14 lat więzienia

  USA: Były gubernator skazany na 14 lat więzienia

  Były gubernator stanu Illinois Rod Blagojevich został skazany na 14 lat więzienia za próbę "sprzedaży" miejsca w Senacie USA opuszczonego przez obecnego prezydenta Baracka Obamę i inne przestępstwa korupcyjne. Po raz pierwszy wyraził skruchę.
 • Ucieczka Hansa Franka

  Ucieczka Hansa Franka

  Co takiego zaszło w domu pisarza, że ten aż zachrypł? Bo z pewnością nie takim tonem rozmawia się o sztuce w takim towarzystwie... Przedstawiamy nieznany, "karkonoski", epizod z jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Polski - rejterady Hansa Franka, nierzadko nazywanego "katem Polaków".
 • Rosja: Rozpoczęły się prace nad zadaszeniem wraku Tu-154M

  Gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufjew poinformował, że prace mające na celu przykrycie wraku polskiego Tu-154M złożonego na płycie lotniska Siewiernyj zakończą się w środę.
 • Rosjanie dziękują polskim strażakom za pomoc

  Gubernator obwodu riazańskiego Oleg Kowalow podziękował strażakom z Polski za udział w gaszeniu pożarów lasów i torfowisk w tym regionie Rosji. Gubernator wręczył im dyplomy honorowe, listy z wyrazami wdzięczności i prezenty.

Filmy - Gubernator (1)

 • Ma najniebezpieczniejszą pracę świata! Przeżył 9 zamachów

  Tooryalai Wesa to człowiek, z którym nikt nie zamieniłby się na pracę. W grudniu 2008 r. objął stanowisko gubernatora prowincji Kandahar w Afganistanie - i wygląda na to, że prędko nie znajdzie następcy. I nie chodzi tylko o to, że Wesa jest dobrym burmistrzem. Rządzenie Kandaharem wymaga nie lada zimnej krwi. Talibowie już dziewięć razy organizowali zamach na jego życie. Na co dzień Wesa porusza się w asyście ochroniarzy. Jego konwój składa się z czterech identycznych samochodów. Trzy z nich mają zmylić potencjalnych zamachowców...