Guam

Artykuły - Guam (15)

 • USA wysyłają rakiety na wyspę Guam

  USA wysyłają rakiety na wyspę Guam

  Amerykanie rozlokowują na wyspie Guam nowoczesny system przeciwrakietowy Thaad. To odpowiedź na kolejne prowokacyjne posunięcia Pjongjangu. Szef Pentagonu mówi o realnym zagrożeniu ze strony Korei Północnej.
 • Korea Płn. grozi atakiem na bazy morskie USA

  Korea Płn. grozi atakiem na bazy morskie USA

  Korea Północna zagroziła w czwartek atakiem na amerykańskie bazy morskie położone w Japonii i na wyspie Guam. Była to odpowiedź Phenianu na niedawny przelot bombowców strategicznych USA w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.
 • Pożar w kokpicie australijskiego Airbusa

  Pożar w kokpicie australijskiego Airbusa

  Australijski Airbus z 203 osobami na pokładzie lądował dzisiaj awaryjnie na wyspie Guam (w zachodniej części Oceanu Spokojnego), po tym, jak w czasie lotu nad Pacyfikiem w jego kokpicie wybuchł pożar.
 • Terytorium USA w zasięgu rakiet Korei Północnej

  Siły zbrojne Korei Płn. rozmieściły nowe rakiety średniego zasięgu; w obszarze ich rażenia znalazła się m.in. należąca do USA wyspa Guam - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony.
 • Rozbił się bombowiec, dwie osoby uratowano

  Amerykańskie siły powietrzne poinformowały w poniedziałek, że w pobliżu będącej terytorium zamorskim USA wyspy Guam rozbił się bombowiec B-52 z sześcioma osobami na pokładzie.
 • Lech Kaczyński udaje się do Gruzji

  Lech Kaczyński udaje się do Gruzji

  Prezydent Lech Kaczyński udaje się dziś do Gruzji, gdzie jako gość specjalny weźmie udział w dwudniowym szczycie przywódców Gruzji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Mołdawii (GUAM), który odbędzie się w Batumi.
 • Trzęsienie ziemi w rejonie wyspy Guam

  Region należącej do Stanów Zjednoczonych wyspy Guam na Oceanie Spokojnym nawiedziło w sobotę rano trzęsienie ziemi o sile 6,7 stopnia w skali Richtera - poinformował US Geological Survey, monitorujący sytuacje sejsmiczną na całym globie.
 • Stracili super-maszynę

  Stracili super-maszynę

  Bombowiec strategiczny B-2 rozbił się w piątek 22 lutego w bazie sił lotniczych USA na wyspie Guam. Dwaj piloci bezpiecznie się katapultowali; ich stan jest dobry - podało wojsko.
 • Bombowiec B-2 rozbił się tuż po starcie

  Bombowiec strategiczny B-2 rozbił się w piątek (czasu lokalnego) w bazie sił lotniczych USA na wyspie Guam. Dwaj piloci bezpiecznie się katapultowali; ich stan jest dobry - podało wojsko.
 • Silne trzęsienie ziemi w pobliżu wyspy Guam

  Trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopnia w skali Richtera odnotowano w niedzielę pod dnem Oceanu Pacyficznego nieopodal Guamu, największej wyspy archipelagu Marianów - powiadomiła japońska agencja meteorologiczna.