grzybobranie

Artykuły - Grzybobranie (6)

 • Jak przygotować się na grzybobranie?

  Jak przygotować się na grzybobranie?

  Błyszczące kapelusze, okazy o spektakularnych rozmiarach, podsycany duch rywalizacji, a potem smażenie, suszenie, marynowanie… Grzybobranie to w polskiej kulturze temat ekscytujący, a zarazem nieco delikatny, ponieważ jedynie z pewną dozą ostrożności wypowiadać się można o czynności otoczonej w kraju nad Wisłą niemalże kultem.
 • Grzyby, które mogą zbierać tylko wytrawni grzybiarze

  Grzyby, które mogą zbierać tylko wytrawni grzybiarze

  Książka Zofii Leszczyńskiej-Niziołek pt. "Polowanie na grzyby" to niekonwencjonalny atlas, w którym czytelnik odnajdzie zarówno charakterystykę wybranych okazów, jak i wiele przydatnych wskazówek dotyczących wędrówki po lesie, przetwarzania grzybów, a nawet ich hodowli. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • ​Znalazł ogromnego grzyba: Ponad siedem kilogramów sławy!

  ​Znalazł ogromnego grzyba: Ponad siedem kilogramów sławy!

  Miejscowi mówią na niego "tombak", ale nigdy nie widzieli, aby osiągnął aż taki rozmiar. Do znalezienia jednego z największych grzybów w dziejach doszło w okolicach Denizli na południowym zachodzie Turcji.
 • Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Sezon na zbieranie grzybów w pełni. Jakie gatunki grzybów zbierać, jak rozróżnić grzyby jadalne od trujących i jak zachować się w lesie - radzi grzyboznawca Wiesław Kamiński.
 • To już ostatni dzwonek na grzyby

  To już ostatni dzwonek na grzyby

  Wszystko z powodu pierwszych przymrozków. W lasach można jeszcze spotkać podgrzybki, prawdziwki i przede wszystkim rydze.
 • Zarobisz i nawet nie zapłacisz podatku

  Zarobisz i nawet nie zapłacisz podatku

  Zbieramy grzyby. Gdzie, w jakich warunkach, z jakimi dokumentami można je sprzedać, żeby dochód był legalny i nieopodatkowany? To ważne, bo po 19 listopada 2011 r. można stracić grzyby, jagody i zapłacić mandat. W 2011 r. zmieniają się przepisy Kodeksu wykroczeń.

Filmy - Grzybobranie (3)

 • Idziemy na grzyby. Anna Nowak-Ibisz i przydatne gadżety

  Sezon grzybowy w pełni. Anna Ibisz-Nowak zaprezentowała gadżety, które umilą i ułatwią grzybobranie. Pani Gadżet podpowiedziała także, jaką suszarkę do grzybów wybrać. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czas na grzybobranie! Ciekawe fakty ze świata grzybów

  Jesień to czas grzybobrania, a prawdziwki, podgrzybki czy maślaki wypełniają kosze nie tylko tych najwytrawniejszych grzybiarzy. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka ciekawych faktów ze świata grzybów – i to nie tylko tych z kapeluszami… (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy X-Bank Gallery.
 • O czym należy pamiętać idąc na grzyby?

  O czym należy pamiętać idąc na grzyby? Aby nie narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo, koniecznie zapoznajcie się z kilkoma wskazówkami, które powinien znać każdy miłośnik grzybobrania. (Agencja TVN/x-news)