Grzegorz Schetyna

Synonimy:
schetyna, Schetyna Grzegorz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Grzegorz Schetyna (1678)

 • Grzegorz Schetyna: Musimy odbudować wizerunek i pozycję PO

  Grzegorz Schetyna: Musimy odbudować wizerunek i pozycję PO

  - Musimy odbudować wizerunek i pozycję Platformy Obywatelskiej oraz przekonanie Polaków, by w wielkiej liczbie mogli nam zaufać, tak jak w poprzednich latach - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że PO jest doświadczoną partią, najbardziej dojrzałą i wie jak wygrywać z PiS.
 • "Grzegorz Schetyna naturalnym kandydatem na premiera"

  "Grzegorz Schetyna naturalnym kandydatem na premiera"

  Grzegorz Schetyna zapowiedział złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności przez PO, Nowoczesną i PSL. Kto zostanie kandydatem opozycji na premiera? Wiele wskazuje na to, że będzie nim sam Schetyna.
 • Grzegorz Schetyna: Nic nie wiem o wspólnej politycznej deklaracji opozycji

  Grzegorz Schetyna: Nic nie wiem o wspólnej politycznej deklaracji opozycji

  "To jest naturalne, że partie opozycyjne - te, które chcą budować wspólną listę, chcą być razem w tych wyborach - muszą przejść przez czyściec tych trudnych rozmów" - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w Porannej rozmowie w RMF FM. "Nie powinniśmy spoglądać na te wybory przez pryzmat partyjnych legitymacji" - stwierdził gość Roberta Mazurka. Polityk był też pytany o to, czy wie coś na temat zapowiadanego przez Ryszarda Petru na 11 listopada ogłoszenia wspólnej deklaracji liderów opozycji. "Nie" - odpowiedział krótko, po czym dodał: "Nie ma żadnych ustaleń, przynajmniej ja o tym nie wiem".
 • Grzegorz Schetyna: Trzeba obronić Warszawę przed PiS

  Grzegorz Schetyna: Trzeba obronić Warszawę przed PiS

  "Winter is coming. Trzeba obronić Warszawę przed PiS. Na największej partii opozycyjnej spoczywa ten obowiązek" - napisał w czwartek na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Wcześniej na konferencji prasowej poinformował, że kandydatem PO na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski.
 • Schetyna: Prezydent Duda musi być głową państwa, a nie zakładnikiem

  Schetyna: Prezydent Duda musi być głową państwa, a nie zakładnikiem

  Prezydent Andrzej Duda musi być głową państwa; to jest jego decyzja, czy chce realizować wielką misję otrzymaną od Polaków w momencie wyborów, czy być czyimkolwiek zakładnikiem; na razie tego egzaminu nie zdaje – powiedział w poniedziałek w Krakowie lider PO Grzegorz Schetyna.
 • Grzegorz Schetyna wywiera presję na Hannę Gronkiewicz-Waltz

  Grzegorz Schetyna wywiera presję na Hannę Gronkiewicz-Waltz

  "Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna bardzo poważnie wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, by dać odpór kłamstwom; jestem przekonany, że dobrze tę sprawę przemyśli" - powiedział w piątek w Kielcach szef PO Grzegorz Schetyna.
 • Grzegorz Schetyna widzi możliwość współpracy z prezydentem

  Grzegorz Schetyna widzi możliwość współpracy z prezydentem

  "Jeżeli prezydenckie projekty ustaw dotyczące reformy sądownictwa powstaną i będą nowym spojrzeniem na kwestię ustroju sądowniczego, to otwiera się możliwość współpracy z prezydentem na poziomie legislacyjnym i politycznym" - mówił w czwartek przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
 • Schetyna chce wygrać wybory i odebrać PiS władzę

  Schetyna chce wygrać wybory i odebrać PiS władzę

  Grzegorz Schetyna zadeklarował, że nie zrzeknie się funkcji szefa partii, gdyby PO przegrała wybory samorządowe. "Jestem szefem Platformy, żeby wygrać wybory parlamentarne i odebrać PiS władzę. Ludzie w PO wybrali mnie, żebym to zrobił" - oświadczył we wtorek Schetyna.
 • Schetyna: Będziemy bronić media niepubliczne przed PiS

  Schetyna: Będziemy bronić media niepubliczne przed PiS

  Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w poniedziałek w Kołobrzegu, że jego partia będzie bronić media niepubliczne przed zamachem PiS na wolność słowa. Odniósł się tym do planów rządu w sprawie dekoncentracji mediów. "Zrobimy wszystko, łącznie z wezwaniem do oporu społecznego" - podsumował polityk.
 • Schetyna: Odrzucenie przez Dudę propozycji spotkania z Tuskiem - nieodpowiedzialne

  Schetyna: Odrzucenie przez Dudę propozycji spotkania z Tuskiem - nieodpowiedzialne

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna skomentował w czwartek decyzję Andrzeja Dudy, który nie zgodził się na propozycję spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem ws. sytuacji w Polsce. "To działanie niezrozumiałe i nieodpowiedzialne" - podsumował Schetyna.

Zdjęcia - Grzegorz Schetyna (-4)

 • film.interia.pl
  Charytatywny Bal Dziennikarzy: Tak się bawiły gwiazdy i politycy

Filmy - Grzegorz Schetyna (131)

 • Schetyna o napiętych stosunkach z USA (TV Interia)

  Schetyna o napiętych stosunkach z USA (TV Interia).
 • Schetyna o napiętych stosunkach z USA

  Schetyna o napiętych stosunkach z USA (TV Interia).
 • Schetyna: To jest próba rozgrywania opozycji przez Kaczyńskiego i PiS

  „Spotkanie klubu parlamentarnego PO odbędzie się jutro. W środę będziemy rozmawiać o wszystkich niuansach i historiach z ostatnich tygodniach. PO jest partią, dla której kompromis aborcyjny jest ważny (…) i stąd jednogłośna decyzja zarządu wynikająca ze z łamania dyscypliny przez tych posłów” - powiedział w Porannej rozmowie Grzegorz Schetyna, odnosząc się do sytuacji politycznej w PO po glosowaniu ws. przepisów aborcyjnych. „PO jak partią centrum nie może dać się rozgrywać Kaczyńskiemu, nie można podważać kompromisu aborcyjnego (…).To jest próba rozgrywania opozycji przez Kaczyńskiego i PiS (…). Ta kwestia jest próbą rozpoczęcia wojny domowej w sprawie aborcji i próbą wrzucenia (w nią) opozycji” – dodał przewodniczący PO. „Prawdziwe głosowanie, prawdziwy sondaż jest w dniu wyborów. To jest trudny czas dla opozycji, dlatego musimy wyciągnąć z tego wnioski. Jest kwestia wspólnej pracy, połączenia sił opozycji i dobrego pomysłu na przyszłość” – tak Schetyna skomentował słabą pozycje Platformy Obywatelskiej w sondażach.
 • Schetyna: Żaden z ministrów nie zrozumie argumentacji polskiego rządu ws. reformy sądownictwa

  „Żaden minister spraw zagranicznych nie zrozumie argumentacji polskiego rządu (w sprawie reformy sądownictwa - przyp.red)” - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do spotkania szefa polskiego MSZ-u Jacka Czaputowicza z Fransem Timmermansem z Komisji Europejskiej. Gość Roberta Mazurka dodał, że informacje rządu o tym, że te zmiany mają służyć wzmocnieniu praworządności, są po prostu nieprawdziwe, a to, że PiS-owi w sondażach rośnie poparcie to wynik tego, że „każda zmiana wywołuje poprawę notowań”. „Dzień wyborów samorządowych będzie sprawdzianem, czy te sondaże mylą się bardzo czy trochę” - podkreślił Schetyna. W Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek z przewodniczącym PO rozmawiał także o stowarzyszeniu Duma i Nowoczesność, które od 2014 roku jest organizacją pożytku publicznego. „Proszę zobaczyć, kiedy zaczyna się proces łamania prawa przez to stowarzyszenie. Jeżeli żyje pan w wolnym kraju, ma pan wolność stowarzyszania się, nie może sąd odmówić rejestracji, jeżeli projekt statutu jest zgodny z prawem” - wyjaśnił Schetyna dodając, że „od 2015 roku te środowiska nacjonalistyczne czy neonazistowskie zaczęły być ośmielane przez działalność rządową”. Robert Mazurek swojego gościa zapytał także o szanse medalowe Polaków na nadchodzącej zimowej Olimpiadzie. „Ja myślę, że okolice 10 medali to byłoby marzenie. Nie ma rosyjskiej reprezentacji, będzie łatwiej. Polski sport ma dobry czas, dlatego że przez poprzednie lata zainwestowaliśmy bardzo dużo pieniędzy w infrastrukturę sportową i szkolenie młodzieży” - wyjaśnił lider PO.