Grzegorz Lato

Artykuły - Grzegorz Lato (465)

Filmy - Grzegorz Lato (41)

 • Grzegorz Lato: Bez Kazimierza Górskiego nie byłoby Grzegorza Laty (POLSAT SPORT). Wideo

  Były reprezentant Polski w piłce nożnej i król strzelców MŚ w 1974 roku Grzegorz Lato wspomina Kazimierza Górskiego. 2 marca 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin byłego selekcjonera reprezentacji.
 • Jasna Strona Białej Gwiazdy. Franciszek Smuda, Grzegorz Lato, Michał Białoński i Piotr Jawor o meczu z Wartą i Adamie Musiale (odc. 13). Wideo

  Michał Białoński i Piotr Jawor rozmawiali z Franciszkiem Smudą i Grzegorzem Lato, o meczu Wisły Kraków z Wartą Poznań i wspominali niedawno zmarłego Adama Musiała.
 • Grzegorz Lato o Adamie Musiale: Dusza reprezentacji. Wideo

  Grzegorz Lato w rozmowie dla Interii wspominał niedawno zmarłego byłego reprezentanta Polski Adama Musiała.
 • Grzegorz Lato o Beenhakkerze: To był pajac. Wideo

  Grzegorz Lato w rozmowie dla Interii poruszył kwestie zmiany trenera w reprezentacji przywołując przy okazji historię z czasów, kiedy to on pełnił funkcję prezesa PZPN. Lato przypomniał historię konfliktu polskiej federacji z Leo Beenhakkerem. - Nie chciałbym, żeby w Polskim Związku Piłki Nożnej było tak jak wtedy, gdy zostałem prezesem. Michał Listkiewicz już przed mistrzostwami Europy podpisał następny kontrakt na trzy lata z Beenhakkerem i zostawił mi w prezencie pajaca, powiem szczerze. Bo to był pajac. Myślał, że jesteśmy czarnym ludem i będzie nas pouczał, co mamy robić. Powiedziałem mu kiedyś - albo przeprosisz Antoniego Piechniczka, albo paragraf numer dwa, gdzie było napisane: mam dbać o dobre imię Polskiego Związku Piłki Nożnej. Poza tym powiedziałem mu, że podpisaliśmy z nim kontrakt dotyczący pierwszej reprezentacji i ma się zająć tym, do czego jest zobowiązany, a nie pouczać nas - opisuje tamten czas Lato w rozmowie z Interią. Beenhakker poprowadził "Biało-Czerwonych" w 47 meczach, zanotował 22 zwycięstwa, 13 remisów i 12 porażek.