grzech

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Grzech (Film (2003)[Sin] Reż.Michael Stevens) ,

Artykuły - Grzech (78)

 • Siedem grzechów inwestora

  Siedem grzechów inwestora

  Jeśli chcesz by twoje oszczędności przynosiły pokaźne zyski, nie wystarczy, że dobrze je ulokujesz. Musisz jeszcze wystrzegać się złych nawyków i pochopnych decyzji.
 • Papież: Ten, kto dopuszcza się korupcji traci godność

  Papież: Ten, kto dopuszcza się korupcji traci godność

  Papież Franciszek powiedział w piątek w kazaniu, że ten, kto dopuszcza się korupcji, "stracił godność" i "daje dzieciom brudny chleb". Przestrzegł, że łapówkarstwo staje się "uzależnieniem". Papież modlił się, aby Bóg "odmienił serca czcicieli bogini łapówki".
 • Papież: Kościół jest święty, choć tworzą go grzesznicy

  Papież: Kościół jest święty, choć tworzą go grzesznicy

  Papież Franciszek powiedział w środę podczas audiencji generalnej, że Kościół jest święty, choć składa się z grzeszników i w przeszłości miał wiele "mrocznych chwil". Grzesznikami - jak mówił - są wierni, kapłani, zakonnice, biskupi, kardynałowie i papieże.
 • Tak Polacy grzeszą codziennie

  Tak Polacy grzeszą codziennie

  Seks przedmałżeński i mieszkanie z partnerem przed ślubem nie są już grzechami w opinii Polaków. Postępująca demoralizacja? Nic podobnego - Polacy potępiają m.in. nadużywanie alkoholu oraz zdradę, choć chętnie grzeszą w pracy - wynika z badania TNS OBOP.
 • Siedem grzechów głównych za kierownicą

  Niedawno minął rok od chwili wprowadzenia nowego taryfikatora zwiększającego konsekwencje, jakie ponoszą kierowcy dopuszczający się wykroczeń drogowych - zarówno te punktowe, jak i finansowe...
 • Czy miłość to grzech?

  Czy miłość to grzech?

  21 sierpnia do polskich kin wejdzie "Meteora", której główni bohaterowie - mnich i zakonnica - rozdarci są między uczuciem a powołaniem. O filmie opowiada odtwórca głównej roli, Theo Alexander.
 • Siedem grzechów głównych: Chciwość

  Siedem grzechów głównych: Chciwość

  Ona zawsze była motorem gospodarki, bez niej wszystko by trafił szlag. Jednak ludzi gubi pazerność. Przez zachłanność i głupotę sami pakujemy się w kłopoty.
 • Główne grzechy zakazu handlu w niedzielę

  Główne grzechy zakazu handlu w niedzielę

  Główne grzechy zakazu handlu w niedzielę, czyli krótka, chłodna analiza tego, jak najnowsze propozycje zmian Kodeksu pracy mogą wpłynąć na gospodarkę i społeczeństwo.
 • "Drugie oblicze": Grzechy ojców

  "Drugie oblicze": Grzechy ojców

  "Drugie oblicze" z Ryanem Goslingiem, Evą Mendes i Bradleyem Cooperem w obsadzie, "opowieść o synach, którzy muszą radzić sobie z grzechami ojców", od 24 maja można oglądać w polskich kinach. Reżyserem jest Derek Cianfrance. Muzykę do filmu skomponował Mike Patton.
 • Wieczorek i "Geneza grzechu"

  Wieczorek i "Geneza grzechu"

  Krystian Wieczorek, czyli mecenas Andrzej Budzyński z "M jak miłość", został przewodnikiem po... mrocznych zakamarkach ludzkiej natury. W emitowanym na kanale ID programie "Geneza grzechu" aktor prezentuje prawdziwe historie o tym, do czego prowadzić może pycha, gniew, zazdrość i chciwość.

Filmy - Grzech (1)

 • Stosują antykoncepcję! Czy są "prawdziwymi" katolikami?

  Kościół katolicki cieszy się na Filipinach ogromnymi wpływami. To dlatego przez kilkanaście lat sprzeciwiał się wprowadzeniu ustawy o kontroli urodzeń w tym kraju. Wreszcie jednak została ona przyjęta. Od teraz na Filipinach środki antykoncepcyjne będą rozdawane osobom biednym za darmo. Wprowadzone zostaną też obowiązkowe lekcje wychowania seksualnego. Zwolennicy ustawy przekonują, że jest ona bardzo potrzebna ze względu na fakt, iż współczynnik dzietności na Filipinach jest najwyższy w całej Azji. Dodatkowo z powodu powikłań w czasie ciąży i porodu codziennie umiera tam aż 14 kobiet! Dane te nie wpływają jednak na postawę dostojników kościelnych. Sprzeciwiają się oni rozpowszechnianiu antykoncepcji. Obecnie na Filipinach zakazana jest aborcja i rozwody. Batalia o dostęp do środków zapobiegania ciąży została wygrana przez państwo - ale wielu filipińskich katolików ma teraz dylemat, czy postępuje słusznie...