wydarzenia - grypa

Artykuły - Grypa (181)

 • Niemcy bez epidemii grypy. Pierwszy raz od 1992 r.

  Niemcy bez epidemii grypy. Pierwszy raz od 1992 r.

  Pierwszy raz od 1992 r. w Niemczech nie było epidemii grypy, gdyż tylko około 500 osób zaraziło się zimą tym wirusem. To efekt wprowadzenia środków ochronnych związanych z COVID-19 i zwiększonej gotowości do szczepień.
 • Coraz więcej zachorowań na grypę. Niepokojące dane

  Coraz więcej zachorowań na grypę. Niepokojące dane

  Z powodu grypy lub jej podejrzenia skierowanie do szpitala otrzymało w tym roku ponad 4,6 tys. osób - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Liczba zachorowań na grypę i jej podejrzeń od początku 2018 r. to ponad 1,2 mln przypadków.
 • RMF: Cztery zgony z powodu grypy w ciągu kilku dni

  RMF: Cztery zgony z powodu grypy w ciągu kilku dni

  Cztery osoby zmarły w ubiegłym tygodniu z powodu grypy. W sumie w tym czasie odnotowano prawie 272 tysiące zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę - to oficjalne dane zakładu epidemiologii Państwowego Zakładu Higieny. Zapadalność na grypę rośnie od kilku tygodni i jest teraz porównywalna z tą z ubiegłego roku - a była ona najwyższa od prawie pięciu lat.
 • Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Trzyletnia dziewczynka zmarła w wyniku powikłań po grypie - podała minister zdrowia obwodu kaliningradzkiego. W obwodzie z powodu grypy pozamykano szkoły i przedszkola, a rosyjskie służby graniczne pracują w rękawiczkach i maseczkach. "Nie można z całą pewnością powiedzieć, czy uda nam się ochronić przez przywleczeniem choroby z Rosji, na pewno warto mieć się na baczności i zachowywać zasady higieny, unikać skupisk. Na szczęście na razie nie obserwujemy żadnych sygnałów o wzroście zachorowań" - komentuje zastępca warmińsko-mazurskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Bożena Najda.
 • ​"Gazeta Wyborcza": Grypa kosztuje miliardy

  ​"Gazeta Wyborcza": Grypa kosztuje miliardy

  Przeciwko grypie szczepi się tylko 3-5 proc. Polaków, a chorowanie jest kosztowne. Jak policzyła firma doradcza EY, bezpośrednie koszty tej choroby dla polskiej gospodarki to minimum 43,5 mln zł rocznie - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • "Metro": Milion z grypą

  Już ponad milion Polaków zachorowało od początku roku na grypę lub wyszło od lekarza z diagnozą podejrzenia tej choroby. Luty był pod tym względem najgorszy od 15 lat. W marcu jest jeszcze gorzej, informuje "Metro".
 • Szaleje epidemia grypy. "Działa jak sito, które przesiewa całą populację"

  Szaleje epidemia grypy. "Działa jak sito, które przesiewa całą populację"

  Tylko w ostatnim tygodniu pół tysiąca osób trafiło do szpitali z powodu powikłań po grypie, a zachorowało - aż 150 tysięcy. Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, winny jest brak szczepień
 • "Metro": Alarmujący wzrost zachorowań na grypę

  "Metro": Alarmujący wzrost zachorowań na grypę

  Czy czeka nas epidemia grypy? Polacy nie szczepią się przeciwko chorobie.
 • Polacy ją bagatelizują, a bywa śmiertelna. Eksperci ostrzegają

  Polacy ją bagatelizują, a bywa śmiertelna. Eksperci ostrzegają

  Polacy bagatelizują grypę - ostrzegają eksperci. Wielu osobom wydaje się, że choroba jest tylko nieco cięższą formą przeziębienia, tymczasem w skrajnych przypadkach grypa może prowadzić do śmierci.
 • "Gazeta Wyborcza": Polska badaczka rozgryzła grypę

  Co roku grypa zabija pół miliona ludzi na całym świecie. Polska badaczka stworzyła nowy model, który przewiduje, jak wirus grypy będzie się zmieniał z roku na rok - informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Grypa (1)

 • "Wydarzenia": Grypa w odwrocie?

  Połowa lutego to czas, gdy najmocniej uderza grypa. W tym roku jednak zdiagnozowane ponad cztery razy mniej przypadków niż w tym samym okresie 12 miesięcy wcześniej. Reportaż Cypriana Jopka w "Wydarzeniach".