Kobieta - grypa

Artykuły - Grypa (40)

 • Przeziębienie może uodparniać na wirusa grypy?

  Przeziębienie może uodparniać na wirusa grypy?

  Ból gardła, nieznośny katar i ogólne osłabienie – oto najczęstsze objawy przeziębienia, z którym jesienią zmaga się wielu z nas. Choć towarzyszące mu dolegliwości są z reguły mocno uciążliwe, ze świata nauki docierają pocieszające wieści.
 • Czy szczepić się w tym roku na grypę?

  Czy szczepić się w tym roku na grypę?

  Jest na sto procent pewne, że we wrześniu sezon zachorowań na grypę zbiegnie się z falą zachorowań na COVID-19. Z tego powodu bezwzględnie wszyscy powinniśmy zaszczepić się przeciw grypie – powiedział przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.
 • Dlaczego mężczyźni gorzej znoszą grypę? Eksperci już wiedzą!

  Dlaczego mężczyźni gorzej znoszą grypę? Eksperci już wiedzą!

  Nie jest tajemnicą, że kobiety lepiej znoszą choroby niż płeć przeciwna. Dotyczy to również mniej poważnych schorzeń, jak przeziębienie czy grypa, kiedy mężczyźni wręcz walczą o życie. Dlaczego tak się dzieje?
 • Lekarze: Dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli

  Lekarze: Dzieci chorują na grypę trzy razy częściej niż dorośli

  Refundacji szczepionki przeciwko grypie dla dzieci chce krajowa konsultant do spraw pediatrii. Obecnie szczepionka jest częściowo refundowana tylko dla osób, które skończyły 65 lat.
 • Letnie przeziębienie – skąd się bierze?

  Letnie przeziębienie – skąd się bierze?

  Zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale uporczywy kaszel, katar, gorączka i inne objawy przeziębienia, mogą przytrafić się nawet podczas upalnych wakacji. Jak ich uniknąć? Radzi nasz ekspert otolaryngolog Piotr Łach.
 • Skąd biorą się sezonowe przeziębienia?

  Skąd biorą się sezonowe przeziębienia?

  Mniej dzieci w szkole i przedszkolu, coraz więcej współpracowników na zwolnieniu. To znak, że sezon przeziębieniowy w pełni. Jak przyznają specjaliści, jesień i zima to okres, kiedy chorujemy częściej. A co możemy "złapać" w zatłoczonym autobusie? I jak wzmocnić swój organizm, żeby nie zachorować? Przeczytajcie rozmowę z lekarzem rodzinnym Krzysztofem Świerczkiem.
 • ​Możesz zrobić wiele, by uniknąć przeziębienia tej jesieni (i zimy)

  ​Możesz zrobić wiele, by uniknąć przeziębienia tej jesieni (i zimy)

  Nie jesteś w stanie zupełnie wyeliminować ze swojego życia przeziębienia i grypy, ale możesz zrobić naprawdę dużo, by chorować rzadziej. Jak więc postępować, by nadchodząca jesień i zima nie była jedną, niekończącą się infekcją?
 • Wystarczy oddychać, by zarażać grypą

  Wystarczy oddychać, by zarażać grypą

  Nie trzeba kasłać i kichać, by zarażać innych grypą; wystarczy oddychanie – informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences”.
 • Przeziębienie czy grypa?

  Przeziębienie czy grypa?

  Sezon na infekcje w pełni. Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Prezentujemy serię praktycznych porad.
 • Zaszczep się przeciw grypie

  Zaszczep się przeciw grypie

  ​Sezon na grypę nadchodzi. Pora się zaszczepić.