grypa

Artykuły - Grypa (333)

Filmy - Grypa (31)

 • Czy koronawirusa należy się bać?

  "80 proc. zachorowań przebiega w sposób łagodny lub bezobjawowy. Podobnie jak w grypie, chorują poważnie osoby starsze, chore, osoby, które mają inne choroby - onkologiczne, dializy, powyżej 80 roku życia" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o rozprzestrzeniającego się w kolejnych krajach koronawirusa. Dodał także, że należy się go bać, bo go nie znamy. "...grypę znamy. To jest ta różnica. Ludzie pytają: "no dobrze, pan mówi, że to jest zachorowanie takie, jak na grypę". Tak, ryzyko śmierci jest podobne do grypy, owszem. Tylko koronawirusa, tego konkretnie, my nie znamy jeszcze".
 • Czy grypa może przebiegać bez gorączki?

  Okres jesienno-zimowy sprzyja zachorowaniom na grypę. Objawy choroby są bardzo uciążliwe i zmuszają do spędzenia kilku dni w łóżku. Czym się różni grypa od przeziębienia? Czy powinniśmy zbijać gorączkę gdy się pojawi? O gorączce i grypie w „Dzień Dobry TVN” opowiedział pediatra i immunolog Paweł Grzesiowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy szczepić się przeciwko grypie? Lekarz radzi

  W pierwszej połowie października chorowało prawie 230 tys. osób. Czy czeka nas jakaś epidemia? Jak uniknąć przeziębienia i grypy? – Nie ma lepszej ochrony przed grypą jak szczepienia – powiedział prof. Tadeusz Zielonka, który wyjaśnił, dlaczego warto zaszczepić się przeciwko grypie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Najgłośniejsze epidemie

  Wirusy grypy występują na Ziemi od jej początków i potrafią rozprzestrzenić się na cały świat. Wiek XX przyniósł kilka epidemii grypy o różnym nasileniu i trzy wielkie pandemie - grypa "hiszpanka", grypa azjatycka i grypa Hongkong.