gry komputerowe

Artykuły - Gry komputerowe (150)

 • Polska grami stoi, czyli polski gamedev w pigułce

  Niemcy mają samochody, Szwajcarzy - zegarki, a Polacy? Niewiele jest polskich firm, czy szerzej branż, z których Polska byłaby znana na całym świecie, oceniana przy tym pozytywnie za jakość danego dobra czy usługi. Niewątpliwie jednak branża gier w Polsce ma w tej chwili swoje pięć minut. Czy może stać się wizytówką Polski w świecie? A może już jest?
 • Ile można zarobić na graniu w gry komputerowe?

  Ile można zarobić na graniu w gry komputerowe?

  Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto pomyślałby, że możliwym będzie, aby osoby z dwóch różnych krajów oddalonych od siebie o tysiące kilometrów mogły rywalizować ze sobą w grze komputerowej. Rozpowszechnienie się Internetu umożliwiło powstanie nowej formy rozrywki, jaką jest e-sport. Rywalizacji zawodników przygląda się coraz więcej widzów nie tylko online, ale również podczas wydarzeń zorganizowanych na wielkich arenach. Czy granie w gry komputerowe się opłaca? Ile zarabiają najlepsi? Czy e-sport będzie nową ścieżką kariery? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
 • Udany debiut Art Games Studio na NewConnect

  Udany debiut Art Games Studio na NewConnect

  Za nami kolejny udany debiut spółki gamingowej na parkiecie NewConnect. Pierwsze transakcje na akcjach zawarto po kursie 3 zł - o 50 procent wyższym niż kurs odniesienia. To 7 debiut w tym roku, a Art Games Studio stał się 386. spółką notowaną na NewConnect.
 • TOP 4 gry – premiery na jesień 2019

  TOP 4 gry – premiery na jesień 2019

  Świat gier komputerowych nie przestaje zaskakiwać! Co rusz twórcy gier ,,wyciągają z rękawa’’ nowe asy! Rok 2019 oferuje mnóstwo największych premierowych hitów wśród gier na PC i konsolę. Już teraz sprawdź, jakie nowości pojawią się jesienią tego roku! Nie możesz doczekać się premiery? Są sposoby, aby zagrać w daną grę zanim zrobią to inni.
 • Polski rynek gier drugi w Europie

  Polski rynek gier drugi w Europie

  Newzoo, światowy lider w analizach rynku dla gier wideo, eSportu i gier mobilnych w kooperacji z firmą Wargaming podzielił się danymi dla polskiego rynku gier wideo. Według analityków firmy wydatki Polaków w tym segmencie sięgnęły 541 500 000 USD czyli dokładnie 2 057 700 000 PLN (kurs za Narodowym Bankiem Polskim).
 • BoomBit pozyska środki na realizację wszystkich planów rozwoju

  BoomBit pozyska środki na realizację wszystkich planów rozwoju

  BoomBit pozyskał od inwestorów deklaracje objęcia wszystkich akcji nowej emisji po cenie wynoszącej 19 zł za akcję. Redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych może wynieść nawet 59%. Tego dawno na IPO nie było.
 • Polski rynek gier wart już 500 mln dolarów

  Polski rynek gier wart już 500 mln dolarów

  Krajowy rynek gier jest wyceniany na około 500 mln dol. i rozwija się w tempie kilkunastu procent rocznie. Pod względem sprzedaży Polska zajmuje 23. pozycję na świecie, ale rodzime studia i producenci gier coraz mocniej zaznaczają swoją pozycję na globalnym rynku.
 • Polsat Games od października? Pokaże polską Ultraligę

  Polsat Games od października? Pokaże polską Ultraligę

  Z informacji zawartych na stronie internetowej Polsatu Sport wynika, że nowy kanał Polsat Games wystartuje najpóźniej 1 października br. To nowy kanał Telewizji Polsat dedykowany rozgrywkom e-sportowym i grom komputerowym. Będzie można w nim oglądać m.in. zmagania nowej polskiej ligi - Ultraligi.
 • Gry mobilne i darmowe to dwa największe trendy w branży

  Gry mobilne i darmowe to dwa największe trendy w branży

  Coraz bardziej zaawansowane smartfony i coraz większa dostępność darmowych gier z płatnościami wewnątrz aplikacji powoduje, że gry mobilne i darmowe to dwa największe trendy w branży. Analitycy z firmy Newzoo zauważyli, że w 2018 roku po raz pierwszy w historii gry mobilne przyniosą więcej zysków niż gry konsolowe i pecetowe razem wzięte.
 • Polski rynek gier komputerowych rośnie w siłę

  Polski rynek gier komputerowych rośnie w siłę

  Rynek gier komputerowych nieprzerwanie notuje wzrosty. To trend ogólnoświatowy. Największe przychody notowane są w segmencie gier mobilnych. Swój udział mają tutaj także Polacy. Branża twórców w naszym kraju rozwija się, a budżety przeznaczane na przygotowanie gier komputerowych są wyższe od średniej światowej.

Filmy - Gry komputerowe (16)

 • E-sport nie jest tylko dla chłopaków!

  Pięć różnych dziewczyn i jedna, wspólna pasja - gry komputerowe. Zawodniczki Arcane Wave to kolejne bohaterki naszego cyklu reportaży "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda", które odwiedziliśmy z naszą kamerą. Tym razem bliżej przyjrzymy się zawodowym gamerkom, które obalają stereotyp mówiący o tym, że świat wirtualnych potyczek jest wyłącznie męską domeną.
 • Polska zagłębiem gier komputerowych? Pomysły rządu mogą tu zaszkodzić

  Rząd nie wycofuje się z pomysłu podniesienia progresji podatkowej, która uderzyć może w najlepiej zarabiających, np. programistów. Dodatkowo niechętnie spogląda na kwestię imigracji. Pozyskanie najlepszych fachowców od tworzenia gier komputerowych może stać się problematyczne. Do tego wszystkiego doliczyć trzeba demontaż OFE, który niekorzystnie wpłynie na giełdę, z której to rodzimi producenci gier chętnie korzystają. Więcej w materiale wideo.
 • Rząd przejmie kontrolę na Wiedźminem, państwo właścicielem producentów gier komputerowych?

  Zapowiadana przez rząd likwidacja tzw. resztówki po OFE doprowadzi do nacjonalizacji wielu spółek giełdowych. Przykładem CD Project, producent "Wiedźmina", w którym OFE mają 22 proc. akcji. Wpłynie to też na przyszłość giełdy, na której notowanych jest sześć spółek, które są deweloperami gier wideo.
 • Gaming Lab: E-sport polskich youtuberów

  Znany polski streamer, komentator sportowy i przede wszystkim youtuber, Piotr „Izak” Skowyrski stworzył Counter Strike, a jego zawodnicy będą grali pod nazwą „Izak Boars”. Izak wzbudza ogromne zainteresowanie, jego streamy oglądane są przez dziesiątki tysięcy osób, pytanie brzmi czy przełoży się to na sukcesy e-sportowe. Program Gaming Lab prowadzi dla Was Maciej “Sawik” Sawicki Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK O 19:00.