Gruzja

Artykuły - Gruzja (631)

 • Gruzja przedłuża zakaz zagranicznych lotów

  Gruzja przedłuża zakaz zagranicznych lotów

  Loty do Gruzji rozpoczną się najwcześniej 1 sierpnia. Tamtejszy rząd wycofał się z wcześniejszej zapowiedzi, że otwiera kraj dla zagranicznych turystów 1 lipca - informuje agencja Reuters. Powodem ma być wzrost zachorowań na koronawirusa w sąsiednich krajach.
 • Gruzja - wielki wyciek danych

  Gruzja - wielki wyciek danych

  Gruzini muszą zmierzyć się z bardzo poważnym problem, jakim jest niespotykany wcześniej w tym kraju wyciek danych. Under the Breach, firma świadcząca usługi cyberbezpieczeństwa, odnalazła w darknecie bazę danych z informacjami o 4,9 mln obywateli Gruzji.
 • Rosja chce wprowadzić embargo na gruzińskie produkty

  Rosja chce wprowadzić embargo na gruzińskie produkty

  Rosyjscy deputowani zgłosili wniosek o wprowadzenie embarga na gruzińskie produkty. Jak podała rozgłośnia Echo Moskwy, głównie chodzi o wina, wody mineralne oraz przelewy bankowe. Wniosek w najbliższych dniach ma rozpatrzyć rosyjska Rada Ministrów.
 • Zabity? Zamordowany? Jak zginął pilot szturmowego Su-25?

  Zabity? Zamordowany? Jak zginął pilot szturmowego Su-25?

  Zaridzeebi to niewielka wieś w regionie Tianeti. Biedna, zaniedbana – typowa gruzińska prowincja. Ale w jej centrum znajduje się uporządkowany skwer z charakterystycznym pomnikiem. To plac imienia Zuraba Iarajuliego, niegdyś mieszkańca wioski. Pilota, którego historia to znakomity materiał na wojenny film. Niestety, taki bez happy endu…
 • Najtrudniej jest mi przekonać ludzi, że Gruzja to normalny kraj

  Najtrudniej jest mi przekonać ludzi, że Gruzja to normalny kraj

  Marcin Meller na Kaukazie bywa kilka razy w roku. Miłość do kraju "pełnego smaków, zapachów i bajkowych krajobrazów" okazała się tak silna, że, razem z żoną, ściągnęli gości z Polski i wyprawili wielkie, gruzińskie wesele. Interii opowiada m.in. o specyfice kaukaskich konfliktów, szaleństwie tamtejszych kierowców i wielogodzinnym ucztowaniu. Pretekstem do spotkania była książka "Kakukasis" Olii Hercules - pełna przepisów opowieść o trosce, gościnności i wielkiej słabości do jedzenia mieszkańców tego barwnego regionu.
 • Wybuch składu amunicji w separatystycznej Abchazji. Zginęły dwie osoby

  Wybuch składu amunicji w separatystycznej Abchazji. Zginęły dwie osoby

  W środę doszło do wybuchu w składzie amunicji w Primorskoje w Abchazji, która ogłosiła się samozwańczą republiką na terytorium Gruzji. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby. Informację podała w czwartek agencja TASS, powołując się na abchadzkie władze.
 • Kraje UE zatwierdziły zniesienie wiz dla Gruzinów

  Kraje UE zatwierdziły zniesienie wiz dla Gruzinów

  Ministrowie państw UE zatwierdzili w poniedziałek decyzję o zniesieniu wiz dla Gruzinów. Poparli również przepisy, które ułatwiają krajom unijnym przywracanie obowiązku wizowego w sytuacjach kryzysowych.
 • "Gruzini chcą współpracować z Rosją"

  "Gruzini chcą współpracować z Rosją"

  Gruzja rezygnuje z prozachodniego kursu - twierdzą rosyjscy deputowani. W ten sposób komentują wynik wyborów parlamentarnych, które wygrała rządząca partia Gruzińskie Marzenie.
 • Podano oficjalne wyniki wyborów w Gruzji

  Podano oficjalne wyniki wyborów w Gruzji

  Sprawująca władzę w Gruzji partia Gruzińskie Marzenie - Demokratyczna Gruzja (GM-DG) wygrała, według częściowych wyników oficjalnych, sobotnie wybory parlamentarne. Drugie miejsce zajął Zjednoczony Ruch Narodowy (ZRN) - poinformowała w niedzielę Centralna Komisja Wyborcza.
 • Rosja znów siłą przesuwa granicę z Gruzją

  Rosja znów siłą przesuwa granicę z Gruzją

  Gruzińskie władze oskarżają Rosję o wywołanie kolejnego skandalu na granicy z Osetią Południową. Według portalu "Gruzja-Online", rosyjscy żołnierze kolejny raz przesunęli tymczasową linię rozgraniczającą, zajmując pola należące do Gruzinów. Do incydentu miało dojść w okolicach wsi Dżariaszeni.

Filmy - Gruzja (15)

 • Polski akcent w Batumi

  Batumi, główny czarnomorski kurort Gruzji, przyciąga co roku rzesze turystów z różnych krajów. Najwięcej gości zjeżdża z Azerbejdżanu, Rosji, Armenii i Turcji, choć z roku na rok wakacje spędza tu również coraz więcej Polaków. Na batumskim uniwersytecie im. Szota Rustawelego wkrótce pojawi się rozszerzona oferta języka polskiego dla miejscowych studentów – mówi prof. Sofiko Tawartkiladze.
 • Protesty w Tbilisi: Nie chcą Rosjan w swoim parlamencie

  Rosjanin Siergiej Gawriłow przemawiał w gruzińskim parlamencie z miejsca przewodniczącego. Wywołało to ogromny sprzeciw gruzińskiej ludności. Pod parlamentem zebrał się dziesięciotysięczny tłum domagający się dymisji szefa parlamentu Irakliego Kobachidze.
 • Protesty w Tbilisi: Nie chcą Rosjan w swoim parlamencie

  Rosjanin Siergiej Gawriłow przemawiał w gruzińskim parlamencie z miejsca przewodniczącego. Wywołało to ogromny sprzeciw gruzińskiej ludności. Pod parlamentem zebrał się dziesięciotysięczny tłum domagający się dymisji szefa parlamentu Irakliego Kobachidze.
 • Polacy za granicą - Gruzja

  Zobacz, jak żyją nasi rodacy poza granicami Polski. Z jakimi problemami się borykają i czy są szczęśliwi?