Grupa Wyszehradzka

Artykuły - Grupa Wyszehradzka (53)

 • ​Ministrowie finansów państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali deklarację o współpracy

  ​Ministrowie finansów państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali deklarację o współpracy

  Ministrowie finansów Grupy Wyszehradzkiej (V4) podpisali w piątek w Warszawie deklarację o współpracy. Jak podano, jednym z obszarów wspólnego działania powinny być kwestie podatkowe w sektorze gospodarki elektronicznej.
 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.
 • RMF: Udane spotkanie Junckera z premierami Grupy Wyszehradzkiej

  RMF: Udane spotkanie Junckera z premierami Grupy Wyszehradzkiej

  Kryzys migracyjny, zarobki pracowników delegowanych oraz przyszłość gazociągu Nord Stream 2 - o tym dyskutowali wczoraj w Brukseli przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Do rozmów doszło na nieformalnej kolacji na dzień przed unijnym szczytem.
 • Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  Mariusz Błaszczak: Udało się zamknąć szlak przerzutu uchodźców

  "Dzięki inicjatywie państw Grupy Wyszehradzkiej został zamknięty szlak przerzutu uchodźców" - powiedział w piątek minister Mariusz Błaszczak, odnosząc się do czwartkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw V4 w Budapeszcie.
 • Morawiecki: To znak, że V4 rośnie w siłę

  Morawiecki: To znak, że V4 rośnie w siłę

  LOT uruchomi nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych. Od maja 2018 r. do Nowego Jorku i Chicago z lotniska w Budapeszcie zacznie latać lotowski Deamliner 787-8, jeden z najnowocześniejszych samolotów na świecie.
 • Premier Czech dyplomatycznie o kandydaturze Donalda Tuska

  Premier Czech dyplomatycznie o kandydaturze Donalda Tuska

  Nie mamy wspólnego stanowiska w sprawie kandydatury Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej - powiedział premier Czech Bohuslav Sobotka na konferencji prasowej po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie.
 • ​Grupa Wyszehradzka domaga się reformy UE. Jest wspólna deklaracja

  ​Grupa Wyszehradzka domaga się reformy UE. Jest wspólna deklaracja

  Kraje Grupy Wyszehradzkiej przyjęły wspólną deklarację w sprawie reformy Unii Europejskiej. Polska, Czechy, Węgry i Słowacja przedstawią ją wspólnie na marcowym szczycie Unii w Rzymie - zadeklarowała premier Beata Szydło po spotkaniu z szefami rządów Grupy.
 • Grupa Wyszehradzka za rozszerzeniem Unii Europejskiej

  Grupa Wyszehradzka za rozszerzeniem Unii Europejskiej

  Wspólną deklarację w sprawie rozszerzenia UE wyrażającą poparcie dla starań akcesyjnych sześciu krajów Bałkanów Zachodnich przyjęli we wtorek w Warszawie ministrowie spraw zagranicznych czterech państw Grupy Wyszehradzkiej.
 • Andrzej Duda: Nie chcemy unii krajów lepszych i gorszych

  Andrzej Duda: Nie chcemy unii krajów lepszych i gorszych

  - Razem możemy więcej - to podstawowe przesłanie, które płynie z 25-letniej współpracy Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej - powiedział prezydent Andrzej Duda, rozpoczynając w piątek spotkanie prezydentów państw V4 w Łańcucie. Jak powiedział Duda, jest z najważniejszych zadań państw Grupy Wyszehradzkiej jest powstrzymanie emigracji młodych ludzi. "Chcemy realizować nasze narodowe cele i aspiracje, chcemy jednak czynić to we wspólnej zjednoczonej Europie. Nie chcemy unii krajów lepszych i gorszych, silniejszych i słabszych" - mówił o wyzwaniach stojących przed Unią Europejską.
 • Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Grupa Wyszehradzka rozszerzy formułę?

  Rozszerzenie współpracy międzyparlamentarnej państw Grupy Wyszehradzkiej o inne kraje oraz spotkania w formule prezydiów były m.in. tematem wtorkowej rozmowy marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

Filmy - Grupa Wyszehradzka (2)