grupa orlen

Artykuły - Grupa orlen (22)

 • Grupa Orlen wzmacnia pozycję na Słowacji

  Grupa Orlen wzmacnia pozycję na Słowacji

  Grupa ORLEN konsekwentnie buduje sieć stacji paliw na Słowacji. Przejęcie kolejnych 7 obiektów na tym rynku zostało zatwierdzone przez organy antymonopolowe na Słowacji i w Austrii. Słowacja jest piątym krajem po Polsce, Czechach, Niemczech i Litwie, na którym funkcjonują stacje Grupy ORLEN.
 • Zysk netto Grupy Orlen w II kwartale br. wyniósł 1,6 mld zł

  Zysk netto Grupy Orlen w II kwartale br. wyniósł 1,6 mld zł

  - Zysk netto Grupy Orlen w II kwartale 2019 r. wyniósł 1,6 mld zł przy wyniku ponad 1,7 mld zł w tym samym okresie 2018 r. Przychody Grupy w II kwartale 2019 r. osiągnęły ponad 29,2 mld zł, a w tym samym okresie 2018 r. wynosiły 26,7 mld zł - wynika z danych koncernu. Kurs akcji paliwowego giganta mocno poszedł do góry.
 • Zysk netto Grupy Orlen w I kwartale br. wyniósł 849 mln zł

  Zysk netto Grupy Orlen w I kwartale br. wyniósł 849 mln zł

  Zysk netto Grupy Orlen w I kwartale 2019 r. wyniósł 849 mln zł i był niższy od wyniku uzyskanego w tym samym okresie rok wcześniej, który wyniósł wtedy 1 mld 44 mln zł - wynika z opublikowanych w czwartek przez koncern skonsolidowanych danych finansowych.
 • Odwrócenie w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za 2018 rok części dokonanych historycznie odpisów aktualizujących wartość inwestycji w Grupę ORLEN Upstream

  Raport bieżący nr 3/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.PKN ORLEN S.A. ("Spółka”) informuje, że w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za rok 2018 przewiduje ujęcie odwrócenia części dokonanych historycznie odpisów aktualizujących wartość inwestycji w Grupę ORLEN Upstream w kwocie oszacowanej na około 987 mln PLN. Oszacowana kwota odwrócenia odpisów powiększy wysokość jednostkowego wyniku finansowego PKN ORLEN za 2018 rok i nie wpłynie n
 • Stacje Grupy ORLEN pojawią się na Słowacji

  Rynek słowacki jest kolejnym po polskim, czeskim, niemieckim i litewskim, na którym pojawią się stacje Grupy ORLEN. Sieć na Słowacji będzie funkcjonowała pod marką Benzina, która na tamtejszym rynku działała przez kilka dekad.
 • Aktualizacja strategii Grupy ORLEN na lata 2019-2022

  Raport bieżący nr 108/2018Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.PKN ORLEN S.A. ("Spółka”) informuje, że 20 grudnia 2018 roku Zarząd oraz Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. zatwierdzili aktualizację strategii Grupy ORLEN na lata 2019-2022 ("Aktualizacja strategii”). Zatwierdzony dokument jest aktualizacją "Strategii rozwoju PKN ORLEN” z 15 grudnia 2016 r. w zakresie kierunków rozwoju PKN ORLEN S.A., odnosi się do poziomu realizacji celów określonych n
 • Specjalistyczny asfalt z PKN ORLEN na lotnisku w Pradze

  Ponad trzysta ton specjalistycznego asfaltu pochodzącego z płockiej rafinerii posłużyło do modernizacji pasa startowego o powierzchni 26 tys. m kw. na międzynarodowym lotnisku Václava Havla w Pradze. Grupa ORLEN jest jednym z wiodących dostawców asfaltów w Europie Środkowo-Wschodniej, sprzedającym swoje produkty do 30 krajów na świecie, w tym 13 w Europie.
 • Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

  ORLEN Aviation, największy w Polsce operator logistyczny zajmujący się tankowaniem samolotów, inwestuje w rozwój floty przeznaczonej do obsługi naziemnej. W ramach podpisanych kontraktów do spółki trafi łącznie 10 nowoczesnych autocystern oraz 5 przyczep do magazynowania, przewozu i tankowania paliw lotniczych.
 • Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

  Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze paliw na Lotnisku Chopina w Warszawie, pogłębienie współpracy z innymi krajowymi lotniskami oraz wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych - to kluczowe cele rozwojowe należącej do Grupy Kapitałowej ORLEN spółki Petrolot, która po dwudziestu latach funkcjonowania, przechodzi rebranding i zmienia nazwę na ORLEN Aviation.
 • Grupa ORLEN zwiększa udziały na rynku detalicznym w Czechach

  Unipetrol, czeska spółka z Grupy ORLEN, przejmie 68 stacji paliw będących częścią czeskich aktywów koncernu OMV. Nowo nabyte obiekty funkcjonować będą pod marką Benzina. Finalizacja transakcji uzależniona jest m.in. od uzyskania zgody Urzędu Antymonopolowego w Republice Czeskiej.