Grupa Azoty

Artykuły - Grupa Azoty (179)

Filmy - Grupa Azoty (4)

 • Tauron Liga. Kąkolewska: Novara pokazała swoją klasę (POLSAT SPORT). Wideo

  Rozmowa z Agnieszką Kąkolewską po meczu Grupa Azoty Chemik Police - Igor Gorgonzola Novara.
 • Grzegorz Kądzielawski: Dziś możemy dostać ofertę kompleksową

  - Sieć Badawcza Łukasiewicz jest niezwykle konkurencyjna - uważa w rozmowie z Interią Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.
 • Spółki Grupy Azoty rozpoczynają wspólne pozyskiwanie pieniędzy na inwestycje

  Skonsolidowana Grupa Azoty rozważa rozwój zarówno organiczny, jak i poprzez przejęcia na rynkach zagranicznych. Ponad półtora roku po połączeniu czterech dużych spółek chemicznych zakończyły się już pierwsze etapy integracji. Teraz Grupa pracuje nad wspólnym modelem finansowania inwestycji, strategią rozwoju oraz programem poprawy operacyjnej Azoty PRO, który ma przynieść 300 mln zł oszczędności rocznie. ‒ Takie proste działania, które były do przeprowadzenia w ciągu kilku tygodni czy miesięcy po konsolidacji, zostały już zrobione. W tej chwili wyrazem naszej konsolidacji są projekty w trzech obszarach. Po pierwsze wieloletni wspólny model finansowania inwestycji, co oznacza to, że będziemy razem jako grupa pozyskiwać pieniądze na inwestycje na rynku od 2015 roku – zapowiada Adam Leszkiewicz, prezes spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.
 • W Gdańsku ma powstać wielki kompleks petrochemiczny

  Ostateczna decyzja w sprawie budowy w Gdańsku wielkiego kompleksu petrochemicznego zapadnie pod koniec roku, prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. Grupa Lotos i Grupa Azoty, które zaangażowane są w projekt, badają opłacalność inwestycji. Jeśli wyniki analizy potwierdzą wnioski ze wstępnych badań, prace mogą ruszyć na początku 2015 roku. – Myślę, że na przełomie listopada i grudnia będziemy mieli pewność, czy ten projekt dobrze by było uplasować w Polsce – mówi prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz. – Wstępne analizy wskazują na to, że tak.