GRU

Artykuły - GRU (38)

 • Wielka gra o "Czerwoną Orkiestrę"

  Wielka gra o "Czerwoną Orkiestrę"

  Dla jednych bohater, dla innych jego przeciwieństwo. Taki jest los chyba każdego agenta wywiadu. Nie inaczej wygląda sprawa Leopolda Treppera, choć on sam konsekwentnie powtarzał, że szpiegiem nigdy nie był. Oto historia człowieka, który uznawany jest za twórcę najskuteczniejszej podczas II wojny światowej siatki szpiegowskiej...
 • Rosja: Zginął wiceszef wywiadu wojskowego GRU

  Tragicznie zmarł zastępca szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU) Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generał Jurij Iwanow - poinformowała w sobotę "Krasnaja Zwiezda". Wojskowa gazeta nie przekazała żadnych szczegółów.
 • Obywatel Rosji oskarżony o szpiegostwo

  Obywatel Rosji Tadeusz J. został oskarżony przez warszawską prokuraturę o szpiegostwo na rzecz Rosji. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia. Sprawa jest ściśle tajna.
 • Jak pokonać "Niezniszczalnych"?

  Jak pokonać "Niezniszczalnych"?

  Prawdziwi mężczyźni czy prawdziwe kobiety? Królowa komedii romantycznych Jennifer Aniston ("Tak to się teraz robi"), legenda europejskiego kina Romy Schneider ("Inferno - niedokończone piekło") i wschodząca gwiazda hiszpańskiego kina Elena Anaya ("Wyspa zaginionych") spróbują powalczyć w tym tygodniu o względy kinowych widzów z "Niezniszczalnymi" Sylvestra Stallone'a.
 • "Naszym przesłaniem jest nasza postawa"

  "Naszym przesłaniem jest nasza postawa"

  Mówcie, co chcecie - 2009 rok zdecydowanie należał do Tedego i Numer Raza. Najpierw spotkało nas ogromne zaskoczenie w postaci spontanicznego albumu "Powrócifszy" reaktywowanego w konspiracji Warszafskiego Deszczu. Po ich wspólnej płycie, na którą czekaliśmy blisko 10 lat (!), przyszła pora na bardzo udane solówki obu panów: przyjęte "Ludzie, maszyny, słowa" Numera i "Note2" Tedego, czyli album nagrany w niespełna 1,5 miesiąca, który momentalnie pokrył się Złotem. Cóż można dodać? To się dopiero nazywa spektakularny powrót! Z raperami rozmawiał Filip Rauczyński ("Magazyn Hip Hop").
 • Usłyszysz Ras Lutę

  Usłyszysz Ras Lutę

  W sklepach jest już płyta "Jeśli słyszysz" - solowy debiut Ras Luty, wokalisty reggae'owej grupy EastWest Rockers.
 • Kto zastąpił szpiegów GRU

  "Rzeczpospolita" ustaliła, kto przyjechał do Ambasady Rosji w Warszawie w miejsce dwóch wojskowych wydalonych z Polski w 2008 r. za szpiegostwo.
 • Rosyjscy szpiedzy tropili w Polsce sekrety NATO

  Dwaj rosyjscy wojskowi wydaleni z Polski w 2008 roku byli oficerami GRU, których rozpracowały nasze służby - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Rosja: Zmiana szefa GRU

  Generał-lejtnant Aleksandr Szliachturow, którego prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powołał na stanowisko szefa wywiadu wojskowego (GRU), był dotąd zastępcą szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.
 • Odwołanie i powołanie członków Rady Nadzorczej

  Raport bieżący nr 22/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Spółki "Energopol-Południe" S.A. informuje, że zgodnie z podjętymi uchwałami Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie "Energopol-Południe" S.A. w dniu 8 kwietnia 2009 roku odwołało ze składu Rady Nadzorczej: Panią Zofię Tupaj, Pana Zbigniewa Niesiobędzkiego, Pana Piotra Robak, a następnie powołało do Rady Nadzorczej Spółki: Pana Marcina Strzelczyk, Panią Jadwigę

Filmy - GRU (4)

 • Holandia i Wlk. Brytania mówią o atakach cybernetycznych GRU

  - 13 kwietnia br. holenderskie służby zakłóciły operację cybernetyczną GRU, która była skierowana przeciwko Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej w Hadze – poinformowała minister obrony Holandii. Ank Bijleveld-Schouten stwierdziła, że operacją hakerów kierował GRU, czyli rosyjski wywiad wojskowy. Działania służb Holendrzy koordynowali z Wielką Brytanią. (RUPTLY/x-news)
 • Podejrzani o otrucie S. Skripala: Byliśmy w Salisbury zwiedzić katedrę. Brytyjczycy powinni nas przeprosić

  Mężczyźni, których rząd Wielkiej Brytanii oskarżył o zatrucie Siergieja Skripala gazem bojowym, udzielili wywiadu telewizji RT w Moskwie. Podejrzani potwierdzili, że nazywają się Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Brytyjczycy informowali, że są oni oficerami rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, a nazwiska, którymi się posługują to prawdopodobnie pseudonimy lub fałszywe tożsamości. (RUPTLY/x-news)
 • Przeszukanie w londyńskim hotelu. Mieli tam mieszkać rosyjscy agenci odpowiedzialni za atak na S. Skripala

  Brytyjska policja przeprowadziła przeszukanie w jednym z londyńskich hoteli, w który mieli się zatrzymać rosyjscy agenci wywiadu odpowiedzialni za atak na Siergiej Skripala. Wcześniej miejscowa prokuratura poinformowała, że w związku ze sprawą poszukiwani są dwaj obywatele Rosji: Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Poszukiwani mieli zatrzymać się w hotelu 2 marca i opuścić go dwa dni później. Zdaniem śledczych, w czasie pobytu w Londynie mieli dwa razy podróżować do Salisbury, gdzie przeprowadzono atak. W trakcie przeszukania funkcjonariusze mieli znaleźć ślady substancji nowiczok, której użyto do otrucia byłego rosyjskiego agenta. Jak poinformowano, jej ilości miały być jednak tak małe, że nie zagrażały hotelowym gościom. (RUPTLY/x-news)
 • "Gru, Dru i Minionki" [trailer]