groza

Artykuły - Groza (152)

 • Miasta świata, których lepiej unikać...

  Miasta świata, których lepiej unikać...

  Niektóre miejsca na świecie, choć mogłyby być rajskimi krainami, są dla turystów prawdziwymi pułapkami. Nairobi, Karaczi i Bagdad to metropolie, które lepiej omijać, jeśli z podróży chcemy wrócić cali i zdrowi. Ba, nawet w Tbilisi turyści muszą zachować czujność...
 • Morbid Angel jak z filmu grozy

  Morbid Angel jak z filmu grozy

  Amerykanie z Morbid Angel opublikowali właśnie pierwszy od lat teledysk do utworu "Existo Vulgoré", nakręcony w konwencji dawnych filmów grozy.
 • Znów będzie groza, pochodnie, okrzyki o zdradzie

  Stan wojenny, jego trzydziesta rocznica, to wydarzenie z obszaru polityki współczesnej i historii. Jeśli chodzi o politykę - opisać to łatwo. Jarosław Kaczyński walczy o rząd dusz na polskiej prawicy, więc żeby nie dać się Ziobrze i Rydzykowi łapie każdą okazję, by mobilizować zwolenników, by nadawać ton. Wachlarz okazji ma szeroki - to są rocznice (i miesięcznice) 10 kwietnia (tu postaciami do nienawidzenia są Putin, Tusk i Komorowski), niedawno zakończony szczyt Unii Europejskiej (wiadomo, niemiecka Europa, Merkel i Sikorski), no i teraz spadła mu do fartuszka rocznica 13 grudnia. I znów będzie groza, pochodnie, okrzyki o zdradzie i tak dalej.
 • Kolejarskie związki grożą strajkiem ws. Przewozów Regionalnych

  Kolejarskie związki grożą strajkiem ws. Przewozów Regionalnych

  Kolejarskie związki zawodowe grożą strajkiem, jeżeli do 15 grudnia rząd i samorządy wojewódzkie nie przedstawią kompleksowej wizji przewozów pasażerskich w Polsce. Związkowców niepokoi plan podziału Przewozów Regionalnych na spółki poszczególnych województw.
 • "Nastrój grozy i zapach siarki"

  "Nastrój grozy i zapach siarki"

  Kolejny przedstawiciel polskiej sceny lat 90. wraca na scenę, by przypomnieć nam wszystkim, jak grało się metal dobre dwie dekady temu. W przypadku śląskiego Mestiphala nie ma to jednak nic wspólnego z tyradą w rodzaju "A kiedyś to było...", bowiem ekipa dowodzona przez Flaurosa i Cymerisa udowadnia na powrotnym albumie "Parvzya", że posępny black metal w ich wykonaniu nie traci na aktualności.
 • Chiny grożą Google

  Chiny grożą Google

  Spór pomiędzy Google a Chinami ponownie się zaostrzył po tym, jak wyszukiwarkowy gigant oskarżył ChRL o przeprowadzenie niedawnego ataku na Gmaila.
 • Grożą śmiercią 13-letniej piosenkarce

  Grożą śmiercią 13-letniej piosenkarce

  Policja prowadzi śledztwo w sprawie dwóch gróźb śmiertelnych pod adresem 13-letniej wokalistki Rebekki Black.
 • Władze Sudanu grożą... cyberwojną

  Władze Sudanu grożą... cyberwojną

  Do grona krajów, które postanowiły prowadzić wojnę w internecie dołączył... Sudan. Rządząca krajem Narodowa Partia Kongresowa (NCP) zapowiedziała, że jej "cyberdżihadziści" są gotowi do "zmiażdżenia" opozycji.
 • Czy PKP grożą kary

  Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Krzysztof Jaroszyński nie wykluczył w rozmowie z PAP, że na przewoźników kolejowych mogą być nałożone kary, związane z uchybieniami przy wprowadzaniu rozkładu jazdy w grudniu ub.r. Postępowania administracyjne są w toku.

Filmy - Groza (3)

 • Gwiazdom "grożą paluszkiem"

  Kto powinien bać się duetu Karolina Malinowska-Joanna Horodyńska, bezlitośnie tropiącego stylizacyjne wpadki gwiazd?
 • Zed: Kino grozy

  Zobacz przygody bohatera kreskówki Zeda, którego twórcą jest Andrzej Lichota - malarz, rysownik i twórca filmów animowanych.
 • Weekend z kinem grozy

  W tym tygodniu rządzi kino grozy. Filmy takie, jak horror "Posłańcy", czy thriller "Niepokój" - mają podnieść u widzów poziom adrenaliny.