grill

Artykuły - Grill (149)

 • Grillowane kotlety schabowe

  Grillowane kotlety schabowe

  Wielu z nas nie wyobraża sobie kotletów schabowych bez panierki. Warto jednak wypróbować tę równie pyszną i o wiele zdrowszą wersję z grilla.
 • Koronawirus w piłce. Obbi Oulare z mandatem za grupowe grillowanie

  Koronawirus w piłce. Obbi Oulare z mandatem za grupowe grillowanie

  Grający w Standardzie Liege Obbi Oulare, były piłkarz młodzieżowej reprezentacji Belgii, zapłacił 250 euro mandatu za udział w weekendowym grillu - poinformowały w poniedziałek tamtejsze media.
 • Grillowanie na balkonie może mieć nieprzyjemny finał. Grzywna, areszt a nawet eksmisja

  Grillowanie na balkonie może mieć nieprzyjemny finał. Grzywna, areszt a nawet eksmisja

  Powszechnie obowiązujące przepisy nie zakazują korzystania z grilla na balkonie lub tarasie. Jednocześnie nie ma regulacji, które wprost dopuszczają takie rozwiązanie. Natomiast istnieje ryzyko pożaru, a wykroczenie to grozi naganą, grzywną lub aresztem.
 • Ceny produktów zwierzęcych - nerwowo na rynku mięsa

  Ceny produktów zwierzęcych - nerwowo na rynku mięsa

  W marcu w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu produktów zwierzęcych. W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były wyższe, z wyjątkiem cen żywca wieprzowego. Zdaniem ekspertów sytuacja na runku mięsa robi się bardzo nerwowa.
 • Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Naukowcy: Niebezpieczne związki w wielu paliwach stałych do grilla

  Fragmenty tworzyw sztucznych i metali czy okruchy szkła - to przykładowe niebezpieczne zanieczyszczenia znalezione przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w próbkach popularnych paliw do grilla. Eksperci apelują, by wybierać paliwa z certyfikatem jakości.
 • Grillowanie. Gdzie i kiedy wolno. Co grozi za złamanie przepisów?

  Grillowanie. Gdzie i kiedy wolno. Co grozi za złamanie przepisów?

  Polacy kochają grillować. Nad rzeką, w parkach miejskich, a nawet na balkonach w blokach wielorodzinnych spotkać można amatorów kiełbasy smażonej na świeżym powietrzu. Wkrótce długi, majowy weekend, warto więc przypomnieć sobie, gdzie i jak można legalnie grillować. Brak tej wiedzy może skutkować mandatem nawet kilkusetzłotowym.
 • ​Makabryczny grill: Barbecue na ludzkich czaszkach

  ​Makabryczny grill: Barbecue na ludzkich czaszkach

  Poniższe zdjęcia nie bez przyczyny mogą wydawać się przerażające. Na całe szczęście nie przedstawiają one pozostałości po uczcie kanibali tylko... nietypowy pomysł artysty o pseudonimie Sekisadamu. Niewinna zapowiedź, która miała być tylko żartem, przerodziła się w makabrę produkowaną na masową skalę!
 • Gdzie za rozpalenie grilla nie dostaniesz mandatu?

  Gdzie za rozpalenie grilla nie dostaniesz mandatu?

  Nawet 5000 zł może nas kosztować rozpalenie ogniska lub grilla w niedozwolonym miejscu w lesie. Jeżeli nie chcemy narażać się na takie koszty, warto wiedzieć, gdzie możemy bezpiecznie dla naszego portfela grillować.
 • Gdzie przed majówką zrobisz tańsze zakupy na grilla - w Biedronce czy Lidlu? Mamy wyniki

  Gdzie przed majówką zrobisz tańsze zakupy na grilla - w Biedronce czy Lidlu? Mamy wyniki

  Z analizy platformy TakeTask wynika, że konsumenci zapłacą prawie tyle samo za produkty na grilla w Biedronce - 103,79 zł i w Lidlu - 105,61 zł. W obu sieciach karkówka świeża bez kości 1 kg kosztuje 9,45 zł, a kiełbasa podwawelska 1 kg - 14,90 zł. Sok pomarańczowy 100 proc. 1 litr karton również ma jednakową cenę - 3,49 zł. Najmocniejsi gracze w swoim segmencie nie chcą dopuścić do tego, żeby popularne w tym sezonie artykuły były tańsze u konkurencji. To groziłoby utratą klienta. Ale kilku sporych różnic nie udało się uniknąć. Największa z nich wynosi 141 proc. na korzyść Biedronki i dotyczy udka z kurczaka 1 kg. Z kolei Lidl oferuje w niższej cenie przyprawę do grilla. W tym przypadku rozbieżność jest na poziomie 128 proc.
 • BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  BGŻ BNP Paribas: Majówkowy grill nie nadwyręży portfeli Polaków

  Za tegoroczny zestaw grillowy dla około sześciu osób, zawierający najbardziej popularne produkty żywnościowe, Polacy zapłacą przeciętnie 136 zł, czyli o 2,5 proc więcej niż przed rokiem - wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.

Filmy - Grill (21)

 • Sprawdzone sposoby na zdrowe potrawy z grilla. Jak oszukać zbędne kalorie?

  Grillowanie to jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu Polaków, a już szczególnie w majówkę. Mimo pandemii ci, którzy mają swoją działkę lub mogą udać się w gronie domowników w odosobnione miejsce, będą mogli skorzystać z tej okazji. Jak sprawić, aby tłuste potrawy stały się mniej kaloryczne? Jest na to kilka sposobów. Tłuste kiełbasy, kaszanki i mięsa warto zastąpić chudym drobiem. Ciężkie sosy do potraw z grilla zmień na dipy, bazujące na jogurtach naturalnych oraz ziołach. Jak jeszcze oszukać zbędne kalorie? (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Początek sezonu grillowego z Sebastianem Olmą

  W swoim domowym ogrodzie Sebastian Olma podzielił się przepisami na dania z grilla. Jak przygotować żeberka z folii? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Student smażył jajka w środku zajęć

  Ten student smaży jajka, na przenośnym grillu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie robił tego w środku auli podczas wykładu! Nikt nie zauważył? (STORYFUL/x-news)
 • Grillowałeś? Problemem jest nie tylko zapach dymu

  Grill to bardzo przyjemny pomysł na ogrodową imprezę. Niestety naukowcy znowu nie mają dobrych wieści dla miłośników pieczonych kiełbasek. Podczas grillowania powstają szkodliwe, rakotwórcze wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA). Związki te tworzą się także podczas spalania odpadów, palenia tytoniu i są obecne w spalinach samochodowych, więc wnioski nasuwają się same.