greenspan

Artykuły - Greenspan (12)

 • Dylemat walutowy Stanów Zjednoczonych a przyszłość liberalizmu synergicznego

  Dylemat walutowy Stanów Zjednoczonych a przyszłość liberalizmu synergicznego

  Na światowej walucie można się nie tylko poślizgnąć intelektualnie, ale można też, będąc państwem emitującym ją, pozwolić się prawie zatopić w jej powodzi. To pierwsze przytrafiło się Alanowi Greenspanowi, a to drugie całym Stanom Zjednoczonym. O ile byłemu szefowi banku centralnego udało się jednak wyjść z poślizgu przy pomocy stwierdzenia, że do prowadzenia wadliwej polityki pieniężnej państwa skłaniała go błędna ideologia, w którą wierzył przez 40 lat, o tyle władze USA muszą się ratować tworzeniem wrażenia, że nadal świetnie sobie radzą w walutowej topieli.
 • Nie tylko Greenspan ostrzega USA!

  Nie tylko Greenspan ostrzega USA!

  Były prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Alan Greenspan ostrzegł, że trzeba zmniejszyć deficyt i dług publiczny, gdyż zagraża on pozycji USA jako supermocarstwa. Z kolei publicysta i laureat Nagrody Nobla z ekonomii Paul Krugman dostrzega analogię między Sejmem w szlacheckiej Polsce a Senatem USA.
 • Minął czas gigantów

  Minął czas gigantów

  Władze Stanów Zjednoczonych powinny rozważyć rozbicie wielkich instytucji finansowych, szczególnie tych uznawane za "zbyt wielkie by pozwolić im upaść" - powiedział Alan Greenspan, były prezes banku centralnego USA.
 • Greenspan ostrzega: To jeszcze nie koniec!

  Greenspan ostrzega: To jeszcze nie koniec!

  Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej USA, obwiniany w pewnych kręgach o niedostateczne działania na rzecz zapobieżenia kryzysowi finansowemu, przewiduje, że kolejne kryzysy są nieuniknione.
 • Świat "w miarę szybko" wychodzi z kryzysu - Greenspan

  Światowe wychodzą z kryzysu "w miarę szybko" - powiedział były prezes Fed, Alan Greenspan.
 • Strach padł na rynki

  Alan Greenspan, były przewodniczący Fed uważa, że kryzys finansowy jeszcze się nie zakończył, a banki komercyjne mogą potrzebować dużego dokapitalizowania.
 • Alan Greenspan Superstar

  Wtorkowa sesja na globalnych rynkach finansowych nie przyniosła większych zmian. Czynniki pozytywne praktycznie w 100% zrównoważone zostały tymi negatywnymi, co oczywiście nie mogło w żaden sposób pomóc inwestorom w podjęciu decyzji o jednym, klarownym kierunku działań. Światowe parkiety akcyjne nieco spadły - strata 0,20% (MSCI World).
 • Poprawia się płynność, koniec kryzysu blisko

  Poprawia się płynność, koniec kryzysu blisko

  Były szef Fed (bank centralny USA) Alan Greenspan widzi już nie tylko światełko, lecz silne światło w tunelu. Przyszłość rozświetla mu poprawa sytuacji na rynku nieruchomości. Oby go nie oślepiała...
 • Greenspan - jeszcze długo będziemy spadać

  Były szef Fed, Alan Greenspan twierdzi, iż w USA tak długo będzie się kurczyć gospodarka, jak długo będą spadać ceny nieruchomości.
 • Greenspan - banki czuja się zbyt pewnie

  Były szef Fed, Alan Greenspan twierdzi, iż największe banki w Stanach Zjednoczonych wymagają bardziej ostrych regulacji kapitałowych.