Grecy

Artykuły - Grecy (124)

 • Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity na temat greckiej katastrofy

  Grecy to darmozjady? Ateny są same sobie winne? Największe mity na temat greckiej katastrofy

  Dyskutując o Grecji, powtarzamy przesądy i domniemania, jakby to były prawdy objawione. A to nic innego jak mity.
 • To było eldorado Europy - benefity w Grecji

  To było eldorado Europy - benefity w Grecji

  Grecka sielanka trwała długo, jednak obecnie Grecy muszą zacisnąć pasa. Nad byłą Helladą nieubłaganie wisi groźba bankructwa. Od poniedziałku (29 czerwca 2015 r.) na tydzień zamknięto banki, wprowadzono też dzienny limit wypłat z bankomatów w wysokości 60 euro, który nie dotyczy obcokrajowców, posiadających środki na zagranicznych kontach bankowych.
 • Wynagrodzenia w Grecji

  Wynagrodzenia w Grecji

  W ciągu kilka lat od wejścia Grecji do Unii Europejskiej (1981 rok), nastąpiło przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Kraj odszedł od gospodarki rolno-surowcowej i skoncentrował się na usługach. Niestety w 2009 roku nastąpił koniec okresu szybkiego wzrostu. Główną przyczyną złej sytuacji nie był jednak kryzys na rynkach światowych. Nałożył się on jedynie na fatalną sytuację kraju i przyspieszył bieg zdarzeń.
 • Janusz Lewandowski: Hiszpanie i Portugalczycy nie podarują Grekom długu

  - Grecy doświadczyli solidarności europejskiej w czasie kryzysu. Nie zdarzało się w dziejach najnowszych świata, żeby udzielić pożyczek na kwotę wartą 125 proc. PKB kraju - komentuje europoseł Janusz Lewandowski.
 • Grecy idą na konfrontację?

  Z jednej strony mieliśmy dzisiaj wystąpienia europejskich polityków, którzy dyplomatycznym językiem mówili o szansach na zakończenie (chwilowe) greckiej nerwówki, a z drugiej zwyczajowo już "chłodną ocenę" sytuacji przez niemieckiego ministra finansów i typowo polityczne wystąpienie greckiego premiera na tzw. krajowe potrzeby.
 • Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Według nowego projektu oszczędności, Grecy zarabiający powyżej 100 000 euro rocznie będą mogli zapłacić za ochronę policyjną przed atakami ze strony terrorystów i grup zorganizowanej przestępczości - podała we wtorek Associated Press.
 • Grecy zachęcają w Polsce do udziału w prywatyzacji w ich kraju

  Grecy zachęcają w Polsce do udziału w prywatyzacji w ich kraju

  Greccy politycy zachęcali w poniedziałek polskich przedsiębiorców do udziału w prywatyzacji i inwestycjach w ich kraju. Przekonywali, że szczególnie w ostatnim roku Grecja dokonała ogromnego postępu w walce kryzysem.
 • Merkel nie zawiezie Grekom prezentów

  Merkel nie zawiezie Grekom prezentów

  Politycy niemieckiej chadecji zapowiedzieli w poniedziałek, że podczas wtorkowej wizyty kanclerz Angeli Merkel w Atenach nie padną obietnice złagodzenia programu bolesnych reform dla zagrożonego bankructwem kraju. Opozycja żąda sygnału solidarności z Grecją.
 • Polacy są pracowici czy wręcz przeciwnie?

  Polacy są pracowici czy wręcz przeciwnie?

  W wielu krajach, do których Polacy wyjeżdżają "za chlebem", nasz naród jest traktowany jako bardzo pracowity. Nie boimy się wykonywania ciężkich obowiązków zawodowych, lubimy pracować i dążymy do wyznaczonych dla nas celów. Dlatego też pracodawcy z Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemiec zaczęli nas wysoko cenić.
 • Leniwy Niemiec, robotny Grek

  Leniwy Niemiec, robotny Grek

  "Bez pracy nie ma kołaczy", a "uczciwością i pracą ludzie się bogacą". G... prawda - może się wyrwać nawet największemu stoikowi po lekturze danych OECD dotyczących tego, ile czasu spędzają w pracy mieszkańcy krajów rozwiniętych.

Filmy - Grecy (5)