Grecja

Artykuły - Grecja (1450)

Filmy - Grecja (49)

 • Erotyka starożytnych Greków i Rzymian

  Łukasz Radwan z "Dzień Dobry TVN" postanowił się przyjrzeć erotyce starożytnych Greków i Rzymian. - Gdyby Grek wylądował na naszych ulicach, to uznałby nas za bezwstydników - powiedział pisarz i historyk Adam Węgłowski. - W rzeźbach Rzymianie nigdy nie mieli tendencji do tego, żeby jakoś bardzo eksponować przyrodzenie - dodał. - Interesowała ich zupełnie inna część ciała, mianowicie pośladki - podkreślił Węgłowski. Jak wyglądała edukacja seksualna w starożytnym Rzymie i w starożytnej Grecji? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Uważajcie na wakacjach! Tutaj łatwo stracić prawo jazdy

  Zdarza wam się czasem wsiąść do auta w dresie czy pomiętej koszulce? W Grecji nie mielibyście łatwo! Obowiązuje tutaj dość absurdalne i zabawne prawo, choć brane jest przez władze zupełnie na poważnie i to nie są żarty. Policja może bowiem cofnąć lub zawiesić prawo jazdy kierowcy w dwóch przypadkach: gdy jest niekompletnie ubrany lub gdy jego wygląd wskazuje na spore zaniedbanie i niechlujstwo. Strażnicy szyku i stylu na greckich ulicach nie śpią. Uważajcie na wakacjach!
 • Jak zrobić sos tzatziki?

  Przepis na sos tzatziki to może najpopularniejsza pozycja kuchni greckiej - podawany solo lub jako dodatek do dań z grilla, smażonych, pieczonych, a także jako dodatek do pieczywa. Jak zrobić samodzielnie w domu sos tzatziki? Ten gęsty dip składa się z przepysznego greckiego jogurtu, drobno siekany ogórek, czosnek i w końcu pyszna, delikatna oliwa. Niekiedy tzatziki występuje również w wersji z pysznymi dodatkami - papryką, pieprzem czy pietruszką. Poznajcie nasz szybki i prosty przepis na sos tzatziki!
 • Pomogli uchodźcom, teraz mogą trafić do więzienia

  Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom. Pewnej styczniowej nocy, zamiast podziękowań za pomoc w czasie jednej z akcji ratunkowych, zostali aresztowani przez grecką straż przybrzeżną. Spędzili w areszcie trzy dni, ponieważ zarzucono im nielegalny transport ludzi i posiadanie broni bez zezwolenia. Ratownicy są oburzeni. Jak zakończy się ta sprawa?