Grecja

Artykuły - Grecja (1741)

 • Naftowy sułtanat czy fata morgana

  Naftowy sułtanat czy fata morgana

  Nie tylko Teheran, ale także Ankara jest gotowa na naftowy dżihad, aby na światowym rynku węglowodorów zająć czołową pozycję. Geolodzy spierają się o złoża gazu i ropy pod dnem Morza Śródziemnego. Turcja kilkakrotnie zamierzała rozpocząć na dużą skalę poszukiwanie podmorskich złóż ropy i gazu, Ankara nie miała politycznego lidera gotowego na konflikt z otaczającym światem, żeby dorównać Arabii Saudyjskiej. Dziś to się zmieniło.
 • Grecja domaga się zawieszenie unii celnej z Turcją

  Grecja domaga się zawieszenie unii celnej z Turcją

  Nadal gorąco w sporze Grecji z Turcją. Konflikt między tymi krajami dotyczący praw do eksploatacji podwodnych złóż ropy i gazu na greckich wodach terytorialnych nasilił się w ostatnich dniach, gdy turecki statek badawczy Oruc Reis podjął ponownie badania sejsmiczne we wschodniej części Morza Śródziemnego.
 • Konflikt na Morzu Śródziemnym. Turcja zostanie objęta sankcjami?

  Konflikt na Morzu Śródziemnym. Turcja zostanie objęta sankcjami?

  Narasta spór o rezerwy gazu ziemnego w złożach położonych we wschodniej części Morza Śródziemnego. Turcja prowadzi prace poszukiwawcze w okolicach Cypru. Bruksela chce bronić interesów Grecji i Cypru.
 • Wakacje 2020. Grecja luzuje - statki pasażerskie będą mogły zawijać do jej portów

  Wakacje 2020. Grecja luzuje - statki pasażerskie będą mogły zawijać do jej portów

  Od sierpnia Grecja otwiera swoje porty dla statków pasażerskich - ogłosił minister turystyki, Haris Theoharis. Nie wykluczył, że w tym roku sezon turystyczny zostanie przedłużony.
 • Grecja: Cięcia emerytur niezgodne z konstytucją

  Grecja: Cięcia emerytur niezgodne z konstytucją

  Najwyższy Sąd Administracyjny Grecji uznał, że obniżanie emerytur w latach 2015-2016 przez rząd spełniający wówczas wymogi zagranicznych pożyczkodawców było niezgodne z konstytucją. Decyzję władz w tej sprawie zaskarżyło 250 tys. emerytów.
 • Wakacje 2020: Kolejny kraj, który wymaga od turystów kodu QR

  Wakacje 2020: Kolejny kraj, który wymaga od turystów kodu QR

  Obowiązkowy, elektroniczny formularz wypełniony przed przyjazdem, z którego zostanie wygenerowany kod QR - to podstawowe wymaganie dla zagranicznych turystów planujących wakacje w Grecji. Na podstawie formularza będą podejmowane decyzje, czy po przyjeździe turysta powinien przejść badania na obecność koronawirusa.
 • Grecja przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata

  Grecja przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata

  ​Grecki minister turystyki zapewnił we wtorek, że kraj jest gotowy do przyjęcie latem turystów z całego świata, zaś władze z udziałem ekspertów nadal będą monitorowały zagrożenia związane z koronawirusem, tak, by wakacyjny wypoczynek był całkowicie bezpieczny.
 • Grecja zwolni obywateli 29 państw, ale nie Polski

  Grecja zwolni obywateli 29 państw, ale nie Polski

  Jak poinformowało w piątek greckie ministerstwo turystyki, obywatele 29 państw - wśród których nie ma jednak Polski - będą od 15 czerwca zwolnieni z odbywania przy przyjeździe do Grecji obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusowym.
 • Grecja wyznacza datę powrotu turystów

  Grecja wyznacza datę powrotu turystów

  1 lipca Grecja otworzy granice dla zagranicznych turystów - zdecydował rząd. Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że przyjeżdżających nie będzie obowiązywać kwarantanna, a testy na obecność koronowirusa będą robione, ale wyrywkowo.
 • W Grecji odkryto nowy sposób na długowieczność

  W Grecji odkryto nowy sposób na długowieczność

  Co robić, by uniknąć groźnych chorób i cieszyć się doskonałą formą do późnej starości? Odpowiedź na to pytanie znaleźli mieszkańcy greckiej wyspy Ikaria, którzy należą do najdłużej żyjących populacji świata. Kluczem do długowieczności jest ich dieta, w której zaszczytne miejsce zajmują kawa i herbata.

Filmy - Grecja (69)

 • Urlop 2020. Grecja czeka na turystów

  Koronawirus skutecznie odstraszył turystów. Greckie plaże świecą w tym roku pustkami. Dla właścicieli hoteli i restauracji może to oznaczać tylko jedno – kryzys albo bankructwo.
 • Podróże marzeń - Grecja

  Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji i bogatej kultury. Na Półwyspie Chalcydyckim odwiedzimy Saloniki i zerkniemy na tajemniczą Republikę Góry Athos. W pobliżu Olimpu zwiedzimy Meteory – grupę klasztorów zbudowanych na szczytach stromych skał. W Atenach przespacerujemy się po starożytnym Akropolu i Agorze i wybierzemy się na współczesne wschodnie targowisko.
 • Wyjątkowe chwile Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta. To już 2 lata. Wideo

  Agnieszka Radwańska po zakończeniu kariery może poświęcić więcej czasu życiu prywatnemu. Po raz pierwszy mogła sobie pozwolić na urlop w lipcu, bo nie gra na żadnym turnieju. Obecnie tenisistka przebywa w Grecji z mężem, gdzie świętują drugą rocznicę ślubu.
 • Agnieszka Radwańska wypoczywa w Grecji. Wideo

  Agnieszka Radwańska spędza urlop w Grecji razem z mężem Dawidem Celtem. Polska tenisistka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcia z tej podróży.