Grażyna Szapołowska

Synonimy:
Szapołowska Grażyna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Grażyna Szapołowska (68)

 • Grażyna Szapołowska: Brak pozytywnych treści w telewizji

  Grażyna Szapołowska: Brak pozytywnych treści w telewizji

  Wygląda na to, że Grażyna Szapołowska od dawna nie ogląda telewizji, bo nie wie, jaki przekaz pojawia się w programach informacyjnych różnych stacji. Teraz, gdy wyjechała do sanatorium i miała więcej okazji do tego, by włączyć telewizor, przeraziła się tym, co zobaczyła. Dlatego w ostatnim poście na Instagramie zaapelowała do władz telewizji, by zmienili podejście i emitowali mniej treści, od których Polakom „siada psychika”.
 • Grażyna Szapołowska w myśliwcu F-16

  Grażyna Szapołowska w myśliwcu F-16

  Starsi kinomani znają ją z ról w filmach "Bez końca" i "Krótki film o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego czy "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy, gdzie zagrała Telimenę. W ostatnich latach Grażyna Szapołowska przypomniała o sobie, biorąc udział w tak głośnych produkcjach jak "Botoks" Patryka Vegi czy "Asymetria" Konrada Niewolskiego. Ani jej starsze, ani nowsze kreacje aktorskie nie kojarzą się jednak z pilotowaniem samolotów bojowych. Dlatego zdjęcie, które Szapołowska opublikowała na Instagramie, zaskoczyło jej fanów.
 • Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w "The Voice of Poland". Karolina Matej awansuje dalej?

  Wnuczka Grażyny Szapołowskiej w "The Voice of Poland". Karolina Matej awansuje dalej?

  W sobotnim odcinku muzycznego show TVP2 pojawi się jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Będzie kibicować wnuczce Karolinie Matej.
 • Grażyna Szapołowska w "Asymetrii" Konrada Niewolskiego

  Grażyna Szapołowska w "Asymetrii" Konrada Niewolskiego

  Dla Grażyny Szapołowskiej będzie to pierwsza od kilku lat duża rola w filmie fabularnym. I - co sama zaznacza - pierwsze od 20 latach spotkanie na planie z Piotrem Fronczewskim.
 • Grażyna Szapołowska pamięta o swoich fanach

  Grażyna Szapołowska pamięta o swoich fanach

  Aktorka z powodu pandemii nie może wyjść na scenę, więc gra dla internautów. A ci są zachwyceni jej występami w trakcie kwarantanny.
 • Grażyna Szapołowska odgrywa na Facebooku mikrospektakle dla fanów

  Grażyna Szapołowska odgrywa na Facebooku mikrospektakle dla fanów

  Grażyna Szapołowska z powodu pandemii nie może wyjść na scenę, więc gra dla internautów. A ci są zachwyceni jej występami w trakcie kwarantanny.
 • Grażyna Szapołowska: Czas dojrzałych kobiet

  Grażyna Szapołowska: Czas dojrzałych kobiet

  To wielka dama polskiego filmu. Piękna, charyzmatyczna, uwielbiana przez kolejne pokolenia widzów. Teraz oglądamy ją w roli księżnej Eufemii. – Kostiumy sprawiają, że nasz serial jest jak piękna bajka. A widzowie to kochają - mówi Grażyna Szapołowska.
 • Grażyna Szapołowska o roli w serialu "Korona królów"

  Grażyna Szapołowska o roli w serialu "Korona królów"

  Od 3 grudnia fani Grażyny Szapołowskiej znów mogą ją oglądać na małym ekranie, tym razem w serialu TVP "Korona królów". Aktorka wciela się w postać księżnej Eufemii, żony Władysława Opolczyka. Znalazłam się w świecie baśni - mówi o pracy na planie gwiazda.
 • Grażyna Szapołowska przeraziła fanów

  Grażyna Szapołowska przeraziła fanów

  Grażyna Szapołowska jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich aktorek. Patrząc na jej zdjęcia, trudno uwierzyć, że skończyła 66 lat.
 • Grażyna Szapołowska: Kapryśna gwiazda czy ofiara pokazowego linczu?

  Grażyna Szapołowska: Kapryśna gwiazda czy ofiara pokazowego linczu?

  "Nie znoszę ludzi, który są poprawni, grzeczni i spokojni. Po prostu nie wierzę im" - deklaruje Grażyna Szapołowska. Ona taka nie jest.

Zdjęcia - Grażyna Szapołowska (99)

 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia
 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia
 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia
 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia
 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia
 • film.interia.pl
  Grażyna Szapołowska: Nieznane zdjęcia

Filmy - Grażyna Szapołowska (8)

 • Grażyna Szapołowska: Trzeba cieszyć się życiem

  Świat zwariował, jeżeli chodzi o jedzenie - twierdzi Grażyna Szapołowska. Jej zdaniem moda na wegetarianizm oraz żywność bezglutenową może być szkodliwa dla zdrowia. Według niej organizm potrzebuje bowiem zarówno mięsa, jak i glutenu. Gwiazda radzi zachować równowagę, nie ulegać tego rodzaju modom i cieszyć się życiem.
 • ​Grażyna Szapołowska pisze kolejną książkę. Zamierza też wyreżyserować operę

  - Jestem w epoce zapomnianych już aktorów, ale ja się nie dam - twierdzi Grażyna Szapołowska. Zamierza stanąć po drugiej stronie kamery i w przyszłym sezonie zająć się reżyserią opery. Pisze również kolejną książkę - będzie to kryminał z akcją osadzoną w Monte Carlo.
 • Grażyna Szapołowska o listach miłosnych: Eryk jest bardzo tolerancyjny

  Grażyna Szapołowska, która niedawno opublikowała zbiór listów miłosnych od tajemniczego Janusza pt. „Zapomniałam o tobie”, zdradziła, że jej partner Eryk Stępniewski nie miał nic przeciwko publikacji, ponieważ jest tolerancyjny. Gwiazda zaś uważa się za osobę uczciwą. Do napisania książki namówił ją sam bohater, który zmarł jeszcze przed premierą. – Z Januszem nie widzieliśmy się 20 lat. Któregoś dnia, robiąc porządki na strychu, znalazłam w pudełku jego listy. Miałam je na kolanach i w tym momencie zadzwoniła komórka, i to był Janusz. Zapytał: „Co słychać, żabciu”. Poznałam go od razu, po jego głosie, i powiedziałam: „Nie uwierzysz, na kolanach mam twoje listy”. On mówi: „Zachowałaś je wszystkie?”. Powiedziałam, że chyba tak. Odpowiedział: „Wiem, że napisałaś dwie książki, czytałem, nieźle piszesz. Może zrób coś z tymi listami”. I kiedy zaproponowałam to wydawnictwu, okazało się, że jest ono zachwycone moją propozycją – opowiada o początkach pracy nad książką Grażyna Szapołowska.
 • "Język elit": Kto komu poleje, czyli Szapołowska po wyroku

  Grażyna Szapołowska przegrała proces z Janem Englertem. W tej sytuacji nie pozostaje jej nic innego, jak dążyć do pojednania. Aktorka zdążyła już złożyć "Jankowi" propozycję nie do odrzucenia...