Granice

Artykuły - Granice (13)

 • Upadek Schengen uderzyłby w gospodarkę Unii Europejskiej

  Upadek Schengen uderzyłby w gospodarkę Unii Europejskiej

  - Ponowne wprowadzenie kontroli granicznych pomiędzy państwami strefy Schengen znacznie utrudniłoby handel w UE, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić - wskazuje ekonomista dr Ernst Stetter. Jego zdaniem, państwa UE muszą znaleźć pieniądze na ochronę granic.
 • Mniej wyjazdów Rosjan za granicę

  Mniej wyjazdów Rosjan za granicę

  W przyszłym roku wyjedzie za granicę o 40 procent mniej Rosjan, niż w roku bieżącym. Takie są przewidywania państwowej agencji turystycznej "Rostourism".
 • Najpotężniejsze paszporty świata

  Najpotężniejsze paszporty świata

  Firma Arton Capital, która pomaga bogatym klientom uzyskiwać obywatelstwa innych krajów, przygotowała ranking najpotężniejszych paszportów świata. W jego pierwszej dziesiątce są polskie dokumenty - informuje "Puls Biznesu".
 • Od piątku wracają kontrole na wewnętrznych granicach UE w Polsce

  Od piątku wracają kontrole na wewnętrznych granicach UE w Polsce

  Od 8 do 23 listopada tego roku na granice wewnętrzne UE w Polsce wróci kontrola graniczna. Będzie to kontrola wyrywkowa i sprofilowana, prowadzona na wjazd do Polski - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon.
 • Groźny wirus zbliża się do Polski. Apel do rolników

  Groźny wirus zbliża się do Polski. Apel do rolników

  Afrykański pomór świń - ta niezwykle niebezpieczna dla zwierząt choroba - zbliża się do granic Polski. Ogniska groźnej dla świń choroby stwierdzono między innymi na Białorusi. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski apeluje do rolników, szczególnie tych mieszkających przy wschodniej granicy o uwagę.
 • Rząd zmienił granice łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej

  Rząd zmienił granice łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej

  Rada Ministrów znowelizowała rozporządzenie w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej, powiększając jej obszar. Pozwoli to na utworzenie w najbliższych latach ok. 1500 nowych miejsc pracy - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
 • Sekuła-Szmajdzińska: Politycy przekroczyli granice. Myślimy o Smoleńsku w kategoriach fantastyki

  Sekuła-Szmajdzińska: Politycy przekroczyli granice. Myślimy o Smoleńsku w kategoriach fantastyki

  - W sprawie katastrofy smoleńskiej zachowania polityków przekraczają już wszelkie granice, a ja mam coraz mniej cierpliwości. To, co próbuje narzucić nam PiS, słowa o zamachu - powodują, że ludzie zaczynają myśleć o katastrofie w kategoriach fantastyki. Coś, co kiedyś pojawiało się na marginesie, dziś staje się sprawą poważną. To nie do zaakceptowania - mówi Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Łukaszenka: Wszelkimi sposobami należy zwalczać naruszenia granicy

  Łukaszenka: Wszelkimi sposobami należy zwalczać naruszenia granicy

  Naruszeniom granicy państwowej należy zapobiegać za wszelką cenę i wszelkimi metodami, w tym zbrojnymi - oznajmił w czwartek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, mianując nowego szefa Państwowego Komitetu Granicznego.
 • Blokowanie roamingu przy granicy

  Blokowanie roamingu przy granicy

  Izraelskie Ministerstwo Komunikacji zwróciło się do narodowych operatorów z prośbą, aby blokować roaming w obszarach przygranicznych. Dzięki temu abonenci nie będą narażeni na nieświadome dzwonienie w roamingu.

Filmy - Granice (1)

 • Południowa Osetia. Życie z zasiekami

  W Europie znów powstają zasieki z drutu kolczastego. Stawiane są wzdłuż granic, by zatrzymać falę uchodźców. Jak żyje się za takimi zasiekami, najlepiej wiedzą wypędzeni ze swej ziemi Gruzini. Tylko pod ochroną policji można przyjrzeć się im z bliska. Życie tych ludzi zamieniło się w koszmar. - Moja córka mieszka w Gruzji, po drugiej stronie tego kolczastego drutu - mówi Dato, rolnik mieszkający przy granicy. - Raz udało jej się nas odwiedzić. Na drugi dzień przyszli żołnierze i zaczęli grozić, że jeśli jeszcze raz przyjdzie, aresztują ją - dodaje z żalem rolnik. Drut kolczasty wyznacza granicą między Osetią Południową a Gruzją i jest konsekwencją konfliktu zbrojnego między siłami wojskowymi Gruzji, a wojskami separatystycznej Osetii Południowej, Abchazji i Rosji, który wybuchł w nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku.