grand prix włoch

Artykuły - Grand prix włoch (37)

• ​Motocyklowe MŚ. Grand Prix Włoch ostatecznie odwołane

​Motocyklowe MŚ. Grand Prix Włoch ostatecznie odwołane

Będące rundą motocyklowych mistrzostw świata Grand Prix Włoch zostało odwołane - poinformowała światowa federacja (FIM). Pierwotnie zawody na torze w Mugello w pobliżu Florencji miały się odbyć 31 maja, ale w kwietniu zostały przełożone z powodu pandemii.
  • Vettel najszybszy na ostatnim treningu przed GP Włoch

Vettel najszybszy na ostatnim treningu przed GP Włoch

Broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) triumfował na torze Monza w ostatnim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Włoch, 13. eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.
  • Formuła 1 - Hamilton najszybszy na 1. treningu przed GP Włoch

Formuła 1 - Hamilton najszybszy na 1. treningu przed GP Włoch

Brytyjczyk Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes był najszybszy na pierwszym oficjalnym treningu na torze Monza przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Włoch, 13. z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.
  • Gollob mistrzem świata w jeździe na żużlu!

Gollob mistrzem świata w jeździe na żużlu!

Najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob wygrał Grand Prix Włoch i zapewnił sobie tytuł mistrza świata! "Cesarz żużla" świętował sukces jeszcze przed wielkim finałem, ale zachował koncentrację, wrócił na tor i wygrał.
  • Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Sukces Ferrari, Kubica z punktami

Robert Kubica z teamu Renault zajął ósme miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Włoch, 14. z 19 eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Zwycięstwo na torze Monza odniósł Hiszpan Fernando Alonso z ekipy Ferrari.
  • Drugi triumf Alonso na Monzy

Drugi triumf Alonso na Monzy

Hiszpan Fernando Alonso z teamu Renault po raz drugi w karierze triumfował w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch. Dwukrotny mistrz świata (2005-06) poprzednio zwyciężył na torze Monza w 2007 roku, jeszcze w barwach ekipy Renault.
  • GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

GP Włoch: Triumf Alonso, Kubica na 8. miejscu

Robert Kubica z zespołu Renault zajął ósme miejsce w Grand Prix Włoch. Polak po świetnym starcie z 9. lokaty awansował na 5. pozycję, ale stracił ją po zbyt długiej wizycie w boksie. Zwyciężył Hiszpan Fernando Alonso z Ferrari, który wyprzedził Jensona Buttona z McLarena i Felipe Massę z Ferrari.
  • Kary dla Pietrowa i Glocka

Kary dla Pietrowa i Glocka

Partner Roberta Kubicy z zespołu Renault Rosjanin Witalij Pietrow oraz Niemiec Timo Glock z teamu Virgin zostaną karnie cofnięci o pięć miejsc na starcie niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza.
  • Ferrari mocne na Monzy

Ferrari mocne na Monzy

Robert Kubica (Renault) zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza. Z pole position ruszy Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari).
  • Pole position dla Alonso. Kubica z piątej linii

Pole position dla Alonso. Kubica z piątej linii

Robert Kubica z zespołu Renault zajął 9. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Włoch. Pole position na torze Monza, ku wielkiej radości kibiców Ferrari, wywalczył Fernando Alonso.