Grand Prix na żużlu

Artykuły - Grand Prix na żużlu (248)

 • Żużlowa GP. Toruń zorganizuje dwa turnieje w październiku

  Żużlowa GP. Toruń zorganizuje dwa turnieje w październiku

  Międzynarodowa Federacja Motocyklowa poinformowała, że Toruń zorganizuje 2 października przedostatnią eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Dzień później w tym mieście odbędzie się także ostatni turniej Grand Prix, co było już wiadome.
 • Żużlowa GP. Nominacje na przyszły sezon

  Żużlowa GP. Nominacje na przyszły sezon

  Główna Komisja Sportu Żużlowego nominowała reprezentantów Polski, którzy będą mieli możliwość walki o mistrzostwo świata w przyszłym roku. W zależności od tego, czy w sezonie 2020 odbędzie się GP Challenge, przygotowano dwa warianty.
 • Żużlowa GP. Wrocław na razie bez zmiany terminu

  Żużlowa GP. Wrocław na razie bez zmiany terminu

  Zaplanowany na 1 sierpnia turniej żużlowej Grand Prix we Wrocławiu na tę chwilę ma się odbyć w zaplanowanym terminie. - Będziemy informować o zmianach, jeżeli tylko zostaną oficjalnie potwierdzone - przyznał doradca zarządu WTS Sparty Wrocław Adrian Skubis.
 • Żużlowa Grand Prix. Turniej w Warszawie odwołany

  Żużlowa Grand Prix. Turniej w Warszawie odwołany

  Z powodu koronawirusa definitywnie odwołano turniej żużlowej Grand Prix w Warszawie. Pierwotnie zawody na PGE Narodowym miały otwierać rywalizację o mistrzostwo świata, ale najpierw zostały przeniesione z 16 maja na 8 sierpnia, a teraz z nich zrezygnowano.
 • Żużlowa GP. Turnieje w Szwecji także odwołane

  Żużlowa GP. Turnieje w Szwecji także odwołane

  Zaplanowane na 25 lipca w Hallstavik oraz na 15 sierpnia w Malilli turnieje żużlowej Grand Prix zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Po anulowaniu obu szwedzkich eliminacji w kalendarzu pozostało już tylko sześć turniejów, w tym trzy w Polsce.
 • Koronawirus w sporcie. Coraz większe zmiany w kalendarzu żużlowym

  Koronawirus w sporcie. Coraz większe zmiany w kalendarzu żużlowym

  Pandemia koronawirusa, która spowodowała zawirowania w światowym sporcie, dotknęła także wyścigi żużlowe. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) odwołała właśnie eliminacje do cyklu Grand Prix. Same mistrzostwa świata także są zagrożone.
 • Żużlowa GP Polski na Stadionie Narodowym przełożona na 8 sierpnia

  Żużlowa GP Polski na Stadionie Narodowym przełożona na 8 sierpnia

  Żużlowy turniej Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 16 maja – poinformował prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora. Z powodu pandemii koronawirusa zawody przeniesione zostały na 8 sierpnia. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma być opublikowany w środę.
 • Żużlowa GP Niemiec. Maciej Janowski wygra, a Bartosz Zmarzlik był drugi

  Żużlowa GP Niemiec. Maciej Janowski wygra, a Bartosz Zmarzlik był drugi

  Maciej Janowski wygrał żużlową GP w niemieckim Teterowie. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Ma tyle samo punktów co dotychczasowy lider Duńczyk Leon Madsen.
 • Żużlowa GP Skandynawii. ​Maciej Janowski trzeci w Malilli

  Żużlowa GP Skandynawii. ​Maciej Janowski trzeci w Malilli

  ​Maciej Janowski zajął trzecie miejsce w Grand Prix Skandynawii w Malilli, szóstej eliminacji mistrzostw świata. Wygrał Szwed Fredrik Lindgren przed Duńczykiem Leonem Madsenem, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
 • Żużlowa GP Polski. Bartosz Zmarzlik wygrał finał

  Żużlowa GP Polski. Bartosz Zmarzlik wygrał finał

  Bartosz Zmarzlik wygrał żużlową Grand Prix Polski na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Drugi w finale był Martin Vaculik, trzeci Leon Madsen, a czwarty Janusz Kołodziej. Zmarzlik objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Filmy - Grand Prix na żużlu (8)