granaty

Artykuły - Granaty (31)

 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Granaty zapobiegają starzeniu

  Granaty zapobiegają starzeniu

  Pokarmy bogate w związki polifenoli, katechin i antocyjanów zapobiegają starzeniu. Urolithin A (UA) jest ubocznym produktem chemicznym, produkowanym przez nasz organizm, kiedy spożywamy sok z granatu, truskawki lub orzechy włoskie, a badania wykazują, że jest to pierwszy w swojej klasie naturalny związek antystarzeniowy.
 • Karabiny, granaty i detonatory w domu Rosjanina

  Granaty, pistolety i karabiny, tłumiki, detonatory, naboje oraz pociski artyleryjskie znalazła policja na terenie zamieszkiwanej przez obywatela Rosji posesji w miejscowości Przyjaźń. Mężczyzna mógł handlować bronią i innymi militariami.
 • Granat ukryty w ścianie. Ewakuowano 28 osób

  Granat ukryty w ścianie. Ewakuowano 28 osób

  W ścianie jednej z kamienic w centrum Przemyśla (woj. podkarpackie) odnaleziono granat ręczny; pochodzący z czasów II wojny światowej. Z dwóch budynków ewakuowano w sumie 28 osób.
 • Zatrzymano mężczyznę, który trzymał w szafie granaty

  Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Cybinki (woj. lubuskie) - w jego mieszkaniu znaleźli w szafie osiem granatów oraz elementy karabinu maszynowego z II wojny światowej - poinformował Marcin Maludy z lubuskiej policji.
 • Ewakuacja szkoły w Legnicy, w pobliżu znaleziono granat

  160 osób ewakuowano ze szkoły podstawowej w Legnicy przy uli. Krzemienieckiej. Powodem alarmu jest pakunek znaleziony przez woźne. W środku znajduje się 25-centymetrowa tuba, a w niej - jak wynika ze wstępnych ustaleń policji - gaz.
 • Kilkaset granatów z II wojny światowej w rzece koło stolicy

  Ponad 400 granatów z czasów II wojny światowej odkryli czarnogórscy nurkowie w nurtach rzeki Zeta kilka kilometrów od stolicy kraju, Podgoricy - poinformowała w środę policja. Większość granatów to były niewybuchy.
 • Ewakuowano komendę policji. Kobieta przyniosła granat

  Ewakuowano komendę policji. Kobieta przyniosła granat

  Osiemdziesięciu pracowników Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostało w poniedziałek rano ewakuowanych z pracy w gmachu policji po tym, jak kobieta przyniosła na dyżurkę granat - poinformował rzecznik prasowy tej jednostki Krzysztof Wasyńczuk.
 • Arsenał z czasów wojny w gospodarstwie

  Nielegalnie przechowywaną broń, bomby i pociski z czasów I i II wojny światowej znaleźli policjanci w gospodarstwie 52-letniego Andrzeja O. w miejscowości Gołąb pod Puławami (woj. lubelskie) - poinformowała w piątek policja.