granat

Artykuły - Granat (50)

 • ​19 granatów z II wojny światowej. Niecodzienny połów wędkarza

  ​19 granatów z II wojny światowej. Niecodzienny połów wędkarza

  O tym jak niebezpieczne mogą być stare granaty pisaliśmy niedawno, przytaczając historię kobiet, którym takie znalezisko uaktywniło się w kuchni. Tym razem na pozostałości po II wojnie światowej natknął się pewien wędkarz, wyławiając ich aż 19. Znaleziska zostały zabezpieczone przez saperów.
 • ​Pomyliły granat ze skamieliną. Dramat rozegrał się w kuchni

  ​Pomyliły granat ze skamieliną. Dramat rozegrał się w kuchni

  Dwie kobiety, spacerując po plaży niedaleko swojego domu w hrabstwie Kent (Anglia), natknęły się na coś, co wyglądało na dziwną skamielinę. Czym tak naprawdę było ich znalezisko, dowiedziały się nieco później, gdy granat z drugiej wojny światowej uszkodził im kuchnię. Brytyjkom szczęśliwie nic się nie stało.
 • Granat – owoc życia

  Granat – owoc życia

  Jego największym atutem jest wyjątkowo wysoka zawartość przeciwutleniaczy. Z uwagi na ich ponadprzeciętną ilość granat zaskarbił sobie miano owocu życia. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
 • Kobieta zmarła po zjedzeniu nasion granatu

  Kobieta zmarła po zjedzeniu nasion granatu

  Pewna Australijka zmarła po zakażeniu się wirusowym zapaleniem wątroby typu A przez zjedzenie skażonych mrożonych nasion owocu granatu. Jak do tego doszło?
 • Granatowa eksplozja zdrowia

  Granatowa eksplozja zdrowia

  Skąd granat ma swoją nazwę? Jedząc można odnieść wrażenie, że małe pestki strzelają w zębach jak soczyste pociski. Jednak nazewnictwo pochodzi z języka łacińskiego, w którym "granae" oznacza pestki, a one są w tym owocu najważniejsze.

Filmy - Granat (4)

 • Jak obrać granat?

  Jak szybko obrać owoc granatu? To przepyszny, bardzo soczysty owoc, który składa się z setek przepysznych nasion. Granat ma jednak tę wadę, że trudno go obrać - zwykle każde obieranie granatu kończy się ubrudzeniem się rozpryskującym się słodkim sokiem i miażdżeniem wielu nasionek. Jak więc sprytnie obrać granat, by cieszyć się całymi nasionami, a nie zmiażdżoną ich formą? Zobaczcie, jak szybko obrać granat - to dziecinnie proste, trzeba znać tylko ten prosty sposób!
 • Sałatka z brokułami, granatem i jajkiem

  Sałatki to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Tym razem mamy dla was przepis na wyborną sałatkę, która nie tylko pomoże wam w utrzymaniu niskokalorycznej diety, ale też będzie wybornie smakowała. To idealna propozycja dla tych, którzy nie boją się eksperymentów ze smakami - zobaczcie nasz przepis na sałatkę z brokułami, pestkami granatu i jajkiem na twardo!
 • 77-letni pasażer sterroryzował kierowcę autobusu

  Oto interesujące nagranie z kamery przemysłowej, które obiegło światowe agencje prasowe. Zarejestrowano je w Chinach, w prowincji Zhejiang. Jej mieszkaniec – 77-letni mężczyzna nazwiskiem Wang – postanowił w nietypowy sposób zemścić się na kierowcy miejskiego autobusu, który (jego zdaniem) źle go potraktował. W październiku 2014 r. pan Wang podróżował autobusem przez miasto. Pojazd prowadził kierowca o nazwisku Chen. Jak twierdzi Wang, tenże kierowca złośliwie zatrzymał autobus daleko od przystanku, na którym starszy mężczyzna chciał wysiąść, narażając go na niepotrzebny wysiłek. Kiedy 77-latek zwrócił mu uwagę, kierowca wdał się z nim w kłótnię. Zdenerwowany Wang zapamiętał twarz szofera i obiecał sobie, że jeszcze go znajdzie. Kilkanaście dni później Wang wypatrzył Chena za kierownicą w autobusie tej samej linii. Staruszek wsiadł do pojazdu, zbliżył się do „wroga” z granatem ręcznym – i próbował go zdetonować. Na szczęście, z niewyjaśnionych powodów, granat zawiódł. W autobusie wybuchła panika, a na miejscu zdarzenia zjawiła się policja... Obecnie krewki pasażer oczekuje na wyrok sądu.
 • Zmysłowe smaki: Cytrusowy łosoś z kuskusem

  Cytrusowy łosoś z kuskusem to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wykwintny smak, ale nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. To danie przygotowuje się błyskawicznie, a efekt... Sami sprawdźcie. Cytrusowy łosoś z kuskusem - tu znajdziesz dokładny przepis. Wejdź! Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!