granat

Artykuły - Granat (45)

 • Granat – owoc życia

  Granat – owoc życia

  Jego największym atutem jest wyjątkowo wysoka zawartość przeciwutleniaczy. Z uwagi na ich ponadprzeciętną ilość granat zaskarbił sobie miano owocu życia. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
 • Kobieta zmarła po zjedzeniu nasion granatu

  Kobieta zmarła po zjedzeniu nasion granatu

  Pewna Australijka zmarła po zakażeniu się wirusowym zapaleniem wątroby typu A przez zjedzenie skażonych mrożonych nasion owocu granatu. Jak do tego doszło?
 • Granatowa eksplozja zdrowia

  Granatowa eksplozja zdrowia

  Skąd granat ma swoją nazwę? Jedząc można odnieść wrażenie, że małe pestki strzelają w zębach jak soczyste pociski. Jednak nazewnictwo pochodzi z języka łacińskiego, w którym "granae" oznacza pestki, a one są w tym owocu najważniejsze.
 • Śląsk: Granat w sklepie z używaną odzieżą

  Śląsk: Granat w sklepie z używaną odzieżą

  Pracownice sklepu z używaną odzieżą w Kłobucku, podczas rozpakowywania paczek z nieposortowanym towarem, znalazły przedmiot przypominający granat. Po otrzymaniu informacji mundurowi zabezpieczyli teren oraz ewakuowali obsługę i klientów. Wezwani na miejsce policjanci katowickiego oddziału antyterrorystycznego ustalili, że znalezisko jest autentycznym granatem z okresu II wojny światowej. Granta był jednak pozbawionym materiału wybuchowego i zapalnika – informuje strona internetowa Policji.
 • Jak skutecznie zatrzymać proces starzenia?

  Jak skutecznie zatrzymać proces starzenia?

  Szwajcarscy naukowcy zidentyfikowali związek, dzięki któremu granat spowalnia proces starzenia się. Wyniki ich badań publikuje pismo "Nature Medicine".
 • Granat: Owoc miłości i płodności

  Granat: Owoc miłości i płodności

  Granat to tajemniczy owoc, którego prawidłowe otwarcie nierzadko przysparza sporo kłopotów. Jest dość duży i ma charakterystyczną twardą skórę, a wręcz łupinę w odcieniach purpury, fioletu lub czerwieni. W środku znajduje się mnóstwo nasion otoczonych soczystą i mięsistą osnówką.
 • ​Granat i jego lecznicza moc

  ​Granat i jego lecznicza moc

  Sprawdź, dlaczego nie powinnaś żałować swojemu dziecku tego owocu.
 • Granat osłabia działanie niektórych leków

  Granat osłabia działanie niektórych leków

  Owoce granatu zawierają substancje, które wpływają na wchłanianie niektórych leków i ich transport do wnętrza komórek.
 • Lecznicze właściwości jałowca

  Lecznicze właściwości jałowca

  Jego owoce działają m.in. pobudzająco na żołądek i wątrobę. Dlatego napar z nich stosuje się przy zaburzeniach trawiennych.
 • Olejek – do kąpieli najlepszy

  Olejek – do kąpieli najlepszy

  Lśniące, gładkie ciało było w starożytności synonimem zdrowia i piękna. Dlatego m.in. Egipcjanki dodawały do kąpieli pachnące olejki, które uelastyczniały skórę. Warto pójść w ich ślady i zafundować sobie supernatłuszczającą kąpiel, szczególnie wtedy, gdy masz suchą skórę.

Filmy - Granat (4)

 • Jak obrać granat?

  Jak szybko obrać owoc granatu? To przepyszny, bardzo soczysty owoc, który składa się z setek przepysznych nasion. Granat ma jednak tę wadę, że trudno go obrać - zwykle każde obieranie granatu kończy się ubrudzeniem się rozpryskującym się słodkim sokiem i miażdżeniem wielu nasionek. Jak więc sprytnie obrać granat, by cieszyć się całymi nasionami, a nie zmiażdżoną ich formą? Zobaczcie, jak szybko obrać granat - to dziecinnie proste, trzeba znać tylko ten prosty sposób!
 • Sałatka z brokułami, granatem i jajkiem

  Sałatki to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Tym razem mamy dla was przepis na wyborną sałatkę, która nie tylko pomoże wam w utrzymaniu niskokalorycznej diety, ale też będzie wybornie smakowała. To idealna propozycja dla tych, którzy nie boją się eksperymentów ze smakami - zobaczcie nasz przepis na sałatkę z brokułami, pestkami granatu i jajkiem na twardo!
 • 77-letni pasażer sterroryzował kierowcę autobusu

  Oto interesujące nagranie z kamery przemysłowej, które obiegło światowe agencje prasowe. Zarejestrowano je w Chinach, w prowincji Zhejiang. Jej mieszkaniec – 77-letni mężczyzna nazwiskiem Wang – postanowił w nietypowy sposób zemścić się na kierowcy miejskiego autobusu, który (jego zdaniem) źle go potraktował. W październiku 2014 r. pan Wang podróżował autobusem przez miasto. Pojazd prowadził kierowca o nazwisku Chen. Jak twierdzi Wang, tenże kierowca złośliwie zatrzymał autobus daleko od przystanku, na którym starszy mężczyzna chciał wysiąść, narażając go na niepotrzebny wysiłek. Kiedy 77-latek zwrócił mu uwagę, kierowca wdał się z nim w kłótnię. Zdenerwowany Wang zapamiętał twarz szofera i obiecał sobie, że jeszcze go znajdzie. Kilkanaście dni później Wang wypatrzył Chena za kierownicą w autobusie tej samej linii. Staruszek wsiadł do pojazdu, zbliżył się do „wroga” z granatem ręcznym – i próbował go zdetonować. Na szczęście, z niewyjaśnionych powodów, granat zawiódł. W autobusie wybuchła panika, a na miejscu zdarzenia zjawiła się policja... Obecnie krewki pasażer oczekuje na wyrok sądu.
 • Zmysłowe smaki: Cytrusowy łosoś z kuskusem

  Cytrusowy łosoś z kuskusem to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wykwintny smak, ale nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni. To danie przygotowuje się błyskawicznie, a efekt... Sami sprawdźcie. Cytrusowy łosoś z kuskusem - tu znajdziesz dokładny przepis. Wejdź! Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!