Grammatik

Artykuły - Grammatik (23)

 • Albo Inaczej 2: Igo z teledyskiem do "Mówią mi"

  Albo Inaczej 2: Igo z teledyskiem do "Mówią mi"

  W sieci pojawił się kolejny klip promujący projekt Albo Inaczej 2. Tym razem obrazka doczekał się utwór "Mówią mi", który wykonał Igo.
 • Open'er Festival 2017: Brodka, Grammatik i wielu innych polskich artystów

  Open'er Festival 2017: Brodka, Grammatik i wielu innych polskich artystów

  W ramach "polskiego tygodnia" Open'er Festival ujawnił nazwiska rodzimych wykonawców, którzy na przełomie czerwca i lipca wystąpią w Gdyni. Na imprezie zobaczymy m.in. Brodkę, skład Grammatik, Hadesa, Darię Zawiałow oraz Hańbę.
 • W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W grupie siła. 10 polskich składów rapowych, na których powrót czekają słuchacze

  W czasach, gdy forsuje się indywidualności, coraz więcej raperów samodzielnie realizuje swoje wizje artystyczne, nie łącząc się w grupy z kolegami po fachu. Nie zapominajmy jednak, że w przeszłości mieliśmy sporo składów, które tworzyły historię i trzymały poziom, toteż odbiorcy z chęcią usłyszeliby od nich coś nowego. Poniżej prezentujemy dziesięć ekip, które swego czasu zawładnęły odtwarzaczami entuzjastów rapu.
 • Polski hip hop: 10 powrotów, na które czekamy

  Polski hip hop: 10 powrotów, na które czekamy

  W 2014 roku niespodziewanie uaktywnił się Jotuze z legendarnego składu Grammatik, co zaowocowało zwrotką na wspólnym projekcie duetu HV/Noon. Niedawno zaś gruchnęła informacja, że Gres, współautor jednej z najlepszych EP-ek w historii polskiego rapu ("Noc"), ma w planach nagranie materiału razem z Greenem jako FRAKTAL. Takie powroty sprawiają, że słuchacze z niecierpliwością oczekują kolejnych sensacyjnych comebacków, więc poniżej przedstawiamy wam dziesięciu innych nawijaczy, których kawałki po latach nieobecności zelektryzowałyby fanów.
 • Marihuana to nie narkotyk

  Marihuana to nie narkotyk

  - Nie uznaję za narkotyki tego, co stworzył Pan Bóg, a wyhodowała Ziemia - powiedział Eldo z Grammatika podczas czata w INTERIA.PL.
 • Grammatik podróżuje

  Grammatik podróżuje

  Już niedługo będziemy mogli się cieszyć nowym albumem warszawskiego duetu.
 • Eldo: Kontrakt z My Music

  Eldo: Kontrakt z My Music

  W piątek, 1 grudnia, została podpisana umowa fonograficzna rapera Eldo z poznańską wytwórnią My Music, wcześniej znaną jako UMC Records. Następna płyta Eldoki wyjdzie nakładem My Music Group. Premiera płyty zaplanowana jest na koniec lutego 2007 roku.
 • Eldo kradnie alfabet

  Eldo kradnie alfabet

  Eldo powraca z kolejnym solowym albumem, na który musieliśmy czekać trzy lata. Płyta będzie zatytułowana "Człowiek, który chciał ukraść alfabet".
 • Pozycje obowiązkowe od Embargo Nagrania

  Pozycje obowiązkowe od Embargo Nagrania

  Albumy "Pozycje obowiązkowe" to seria wydawnicza wytwórni Embargo Nagrania, która jest odpowiedzią labelu na wszechobecne piractwo płytowe.
 • Embargo Nagrania wydaje winyle

  Embargo Nagrania wydaje winyle

  Na rynku dostępne są winylowe wydania trzech pierwszych pozycji z katalogu wytwórni Embargo Nagrania.